26 Mayıs 2019

Ömer ALİKILIÇ5 Mart 2019 , Salı

Ömer ALİKILIÇ

Gölge olup, gölgede kalanlar

Hayatın içinde olan, hiçbir kavram, hiçbir şekilde, şeffaf değil. Her alanda, her çevrede, her duygu ve düşüncede, siyasette, siyasetçide, kısacası her söz, her özde, birçok gölge var. Ne sen şeffafsın, ne ben. Benim mutluluğum, neşemde, çaresizliğin ve hüzünün gölgesi var mesela. Sabrımda öfkemin, inancım, imanımda, isyankar zamanlarımın gölgesi var. Ben, şeffaf değilim evet. Ancak, ben ne kadar şeffaf değilsem, sen de o kadar şeffaf değilsin. Çünkü, gülen yüzünün üstünde, pusuda bekleyen öfkenin gölgesi var. Ya da en öfkelendiğin anda bile, merhammet’in, pişmanlığın gölgesi var yüzünde.
Farkında olan, kaç kişi var bilmiyorum. Ancak bugün, insanların, dillerden düşen sözlerin, yüreklerde olan duyguların üstünde, aile, akraba, arkadaş ortamında, siyasette, dünyanın ve Türkiye’nin üstünde, garip bir gölge var. Mesela Mısır’da, 9 Müslüman genç, darbe hükümeti tarafından idam edilir iken, bu olaya, sessiz kalan İslam dünyası, Hilal’in üstünde olan en büyük gölgedir. 2011 yılından beri süren Suriye savaşının özünde petrol olsa bile, üstünde, Hilal düşmanları, haç sevdalılarının ve Hilal’i korumayı beceremeyen Müslümanlarının gölgesi var.
Evet, dünya ve Türkiye olarak, sisli ve çok gölgeli bir zaman yaşıyoruz. Bu sürece, ‘’imtihan’’ da denilebilinir, ‘’yeniden uyaniş, yeniden diriliş süreci’’ denilebilinir, amaaa saflar bölündüğü vakit, bu, bir bitiş, bir yıkılış süreci de olabilir. Zira gölgesi, karakterinden de, insanlığından da büyük, çok kişi var etrafınızda.
Hayali bir yürüyüş ile, bugünkü Türkiye’yi geziniyorum da; garip bir sis ortamı ile birlikte, bir isim bulamadığım, gölgeli adamlar görüyorum etrafımda. Bu gölgeli kişiler, yüzeysel bakıldığı vakit, ‘’gül’’ gibi görünse de, özünde olan tüm dikenlerini, bize, yani; islamın son kalesi Türkiye’ye batırmak istiyorlar. Ve o zehirli dikenlerini de, bu ülkeye batırmak için, kıyamet kopana kadar çalışacaklar. Yorulmayacak, yılmayacak, pes etmeyecekler.
Kabul edelim ki; 2013 yılında meydana gelen gezi olaylarından beri rahat değiliz, 2023 yılına kadar da rahat olmayacağız. 24 Haziran sonrası, ekonomi darbe girişimi ile imtihan olduğumuz gibi, sonuç ne olursa olsun, 31Mart seçimleri sonrası, yeni bir darbe girişimi, yeni bir isyan olayları ile, yeniden imtihan olacağız.
Geçen hafta de dediğim gibi; Türkiye haddini aşarak, dünyaya yön vermek istiyor. Bu Türkiye’yi, bir şekilde durdurmak için de, ellerinden gelen her şeyi yapıyor, yapacaklar. Kabul; bundan sonra Türkiye’de, tank ve topla bir darbe olmaz belki. Ama bu, İslamin son kalesini, rahat bırakacakları anlamına gelmiyor. Belki bir sokak kalkışması, belki bir isyan hareketi, belki yine ekonomi olarak ya da belki, yüz yıl önce olduğu gibi, yüzünde Türkiye, arkasında ise, batının gölgesi olan  bir isimle, Türkiye’yi durdurmak isteyecekler. O gün, dualar sayesinde hiç gelmesin. Ama belki bir gün, bu Türkiye’yi durduracaklar.
Bu yüzden ben; “dik durmaya, direnmeye devam edelim.’’ diyorum. Ben; ‘’kan kussak da, o kanı şeref bilip, alnımıza sürelim.’’ ben; “uyanan Osmanlı ruhunu ve ayağa kalkan Türkiye’yi, gölgesi batı olan isimlere emanet etmeyelim.’’ diyorum. 


Bu yazı toplam 1 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİHABER GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİHABER GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI