26 Mayıs 2019

Ömer ALİKILIÇ19 Mart 2019 , Salı

Ömer ALİKILIÇ

Havayı hissedin

Biliyorum; hayati yaşıyor, hayatın o hiç bir zaman bitmeyen işlerinin peşinde koşuyor iken, zamanın ne şekilde geçtiğini anlayamıyoruz. Farkındayım; geçici dünyada ayakta kalmak adına, gideceğimiz ebedi dünyaya hazırlanmayı, çoğu zaman ihmal ediyoruz. Biliyorum; teknoloji başta olmak üzere, bizi meşgul eden, o kadar çok etken var ki, ne düşünmeye zaman buluyoruz, nede etrafımızda olan biteni hissetmeye. Ve farkındayım;  ne yazık ki, bütün bu eksiklerin, çok az kişi farkında.
Çünkü çoğu zaman, gözümüzün gördüğü ile, kulağımızın duyduğu ile yetinmeyi tercih ediyoruz. Biz her zaman kolayı seviyor, araştırmak, ortaya fikrimizi koymak yerine, her zaman görülen yüze inanmayı seçiyoruz.  Oysa, özgürlüğü çok fazla olan bir ülkede yaşıyor, her birimiz, hür bir ruh taşıyoruz. Ama nedendir bilmiyorum; dünün ideolojik hisleri ile, bugüne bakıp, bugüne dair bir şeyler söylemeye çalışıyoruz. Kabul, Haç’ın ve haçlı zihniyetinin, Hilal’e duyduğu nefretin bitmediği gibi, bazı şeyler bitmiyor dünyada. Ancak hiç bir gün, bir önceki günün doğmuyor dünyaya.
Bu yüzden, düşünmeye, etrafa, görmek adına bakmaya, rüzgarın, hangi yönden ve ne şekilde estiğini anlamaya, herkesin özünü görmeye ve hem muazzam bahar havasını koklamaya zaman ayıralım, hem de çok kritik bir seçime giden Türkiye’nin, dünyadaki yerini, Türkiye düşmanlarının, sadece adında ‘’millet’’ ittifakı desteklediğini anlayalım artık.
Evet şahsen; “Türkiye, alt tarafı bir yerel seçime gidiyor. 31 mart günü sandığa gidip, vatandaşlık görevini yapıp, oy kullanacağız’’ demek istiyorum. Hatta, yerel seçimlere, ‘’beka’’ önemi vermek, şahsen bana da saçma ve abartılı geliyor. Fakat daha sonra bakıyorum da; PKK, cumhur ittifakının oy kaybetmesini dileyip, bu seçimlere, benden daha çok önem veriyor. FETÖ, yeni 15 temmuz hayalini, millet ittifakının, bir kaç oy fazla almasına bağlıyor. YPG keza öyle. DAEŞ öyle. İŞİD öyle. Ve bütün bu örgütlerin patronu olan Amerika ise, Türkiye’yi kontrol altına almak için, iktidarı topallatmak istiyor.
Gördüğüm tablo böyle iken, Türkiye ve İslam düşmanları, Türkiye’deki mevcut iktidarın güç kaybetmesini istiyor ise, 31 mart bir ‘’Beka Seçimi’’dir. Fakat 24 haziran öncesi ve geçen haftalarda dediğim gibi, sonuç ne olursa olsun, 1 nisan sabahı, bir bahar gününe uyansak ta, dertlerinden arınmış, bütün sorunları bitmiş, FETÖ tehlikesi geçmiş, PKK tehdidi sona ermiş, baharı gönül rahatlığı ile yaşayacağımız, bir ülkeye uyanmayacağız. Aksine, 1 nisan sonrası, çok karışık, çok gürültülü bir bahar ve aşırı ter dökeceğimiz bir yaz yaşayacağız. Zira, 8 mart akşamı, Taksim’deki ezan ıslıklama olayı da, bir ortam yoklaması, bir prova, ve 1 nisan sonrası için, bir hazırlıktı. Ve Yeni Zelanda’da iki camiye saldıran, o yaratığın yazdığı bildirideki Türkiye düşmanlığı, mevcut iktidarı devirip, Hilal’i yerin dibine gömmek istediklerinin, açık kanıtıdır.
İşte tam da bu yüzden, ister a partiye oy verin, ister b partiye. İster laik olun, ister dindar. Ancak her koşulda, hepimiz bu ülkeye ait ve Türkiyeli olalım. İdeolojik düşünceleri, ideolojik inatları bırakıp, Türkiye üstünde oynayan oyunları görüp, esen fitne rüzgarını, ülkenin üstüne çöken puslu havayı hissedelim. 


Bu yazı toplam 1 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİHABER GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİHABER GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI