22 Mayıs 2019

Şerif SARI5 Aralık 2018 , Çarşamba

Şerif SARI

İktidar partisinde aynı nakarat!. 


Kocaali belediye başkanlığına, doğaldırki iktidar ve muhalefet partilerinden başkan adayı olarak talipliler var.
Bu aday adayların her birin farklı meziyetleri olduğu varsayılıyor.
Kimi adayın genç oluşu.
Kiminin tecrübeli olması.
Kiminin sosyal ilişkileri güçlü olması.
Kiminin de, ilçede hiç görülmemiş olmasına rağmen “aday adayı olma cesareti göstermiş olması” ilçe kamuoyunda dikkatleri çekmekte. 
Ancak ilçede esas konu çok farklı.
İlçede, belediye yönetimiyle geçmişte birlikte hareket ettikleri bazı meclis üyeleri ve partililerin tam anlamıyla birbirlerine girmiş olmalarıdır.
Geçmişte hep birlikte hareket eden bu ekip, nedense bu günlerde birbirlerinin kuyusunu kazmaktalar.
Bu durumu yorumlamakta açıkça zorlanıyorum.
10 yıldır ilçeyi yöneten kadroların genel bütçe (merkezi yönetim) haricinde ilçede ortaya koydukları bir eser olmadığı, ilçe halkında genel kabul olarak konsensüs (uzlaşma) sağlanmış durumda.
Bu tabloların sorumluları bugün bilemediğim(!) gerekçelerle daha düne kadar birlikte hareket ettikleri insanları, ulaşabildikleri her yere şikâyet etmekteler.
Geçmişte Kocaali halkının karşısına çıkarak mevcut başkan “Ahmet Acar en iyisini yapar, biz bu başkana güveniyoruz, Kocaali ilçemizin sosyal, ekonomik ve kültürel altyapının gelişimini ancak kendilerinin de dâhil oldukları bu ekip sağlar” diyerek Zafer meydanında ve mahallelerde halktan oy istediler.
Şimdi aynı kişiler çıkmış Kocaali halkının aklıyla alay edercesine “mevcut başkan beceremedi, o nedenle belediye başkan adayı göstermeyin, girişiminde bulunmak için AKP genel merkezine heyet halinde gitmeyi kendilerine uygun gördüler.
Bu durum ilçe ve temsil etikleri parti adına çok düşündürücüdür.
Çünkü bugüne kadar iktidar partisi mensubu ve destekçisi Ankaraya giden bu heyet, Kocaali’nin 10 yıldır bitirilemeyen sorunlarla bu güne kadar pekte alakadar olmadılar.
Bu güne kadar alakadar olmadıkları bu ilçenin;
10 yıldır süren “üniversite sorunu” var.
Yıllardır çözülemeyen Belediye “hizmet binası” sorunu var.
Kocaali İlçemizde 15-16 yıldır bir türlü durdurulmayan “göç sorunu” var.
Bu ilçede bir türlü çözülmeyen gençlerin ve kadınların nefes alabilecekleri sosyal hayatın güçlendirmesi için sosyal donatım “çok amaçlı kültür merkezi, yaşam alanı” sorunu var.
Bu ilçede mahalle aralarında serpişmiş “küçük esnaf ve sanayi sitesi” sorunu var.
Bu ilçede yıllardır, il sırlamasının diplerinde demir atmış “eğitim sorunu” var.
Bu ilçenin “kapalı spor salonu” sorunu var.
Bu ilçenin tam işlemeyen personel eksikliğine dayanan “sağlık sistemi” sorunu var.
Kocaali ilçesinin kronikleşen bu sorunlarını çözmekle mükellef olanlar, yaşanan sorunların muhatapları birbirlerini suçlayarak, her seçim arifesinde aynı nakaratı tekrarlayarak siyasi varlıklarını sürdürmeleri, Kocaali ilçesi adına düşündürücü.
Bu kişiler yaklaşan yerel seçimler öncesi, aldıkları sorumluluklarını ustaca gizlemeyi çalışmaları ve bunu da bir nebze başarmaları gerçekten takdire şayan bir davranış!. 

Devam edecek..


Bu yazı toplam 1 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİHABER GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİHABER GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

GAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI