20 Temmuz 2019

Cihan ERSÖZ11 Mart 2019 , Pazartesi

Cihan ERSÖZ

İspiroğlu AKP’ye dönmek isterse…

Milletvekili Ali İhsan Yavuz kestirip attı: “Dönemez!”
   Yavuz iddiasına gerekçe de sundu: "Yok öyle yağma. Bu şartlar altında koparak BBP'ye gitmiş, arkasında 28 dava bırakmış birisinin bu partiye bir daha gelmesi mümkün değildir. Bu kadar net!"
   Nereden çıktı bu şimdi demeyin. Sokakta böyle konuşuluyor. İspiroğlu da dönüş yolundaki çalıları temizlemek adına meydanlarda “Biz Sayın Cumhurbaşkanımızı çok seviyoruz” yağcılığında!
   Yavuz’un yağmadan muradı “AKP’ye geç paçayı kurtar” anlayışına tepki mi?
   Yoksa o 28 dosyanın içinde var olduğu söylenen ‘belediye kaynaklarının yağma edildiği’ iddiaları mı?
   Ali İhsan Yavuz İspiroğlu ile ilgili sözleri 5 Mart’ta AKP Karasu Teşkilatı’nda sarf etmiş. Hızını alamamış, aynı akşam Adapazarı’ndaki bir aday tanıtım toplantısında tekrarlamış.
   Sayın Yavuz İspiroğlu’nun ‘Listede vardım, son anda milletvekilleri çıkardı’ iddialarına da şöyle yanıt vermiş: “Hayır yoktu. Hiçbir zaman da olmadı. Milletvekilleri çıkardıysa iyi yapmış!”
   Şimdi filmi geriye saralım.
   İspiroğlu’nun AKP’ye kabulü 28 Mayıs 2013 tarihini taşıyor. Şansını 2004’te Genç Parti’den denemiş, 5 yıl sonra MHP’ye geçip AKP’yi devirmiş bir ismi partiye alırken ‘Bir gün gelir bu isim bizi de satar’ kuşkusu kimsenin aklına düşmemiş.
   Yetmemiş AKP 2014’te bir kez daha kendisini koltuğa oturtmuş…
   Yani İspiroğlu 2013’ten 2019’a tam 6 yıl AKP’nin belediye başkanı.
   Ali İhsan Bey şimdi diyor ki, “Arkasında 28 dosya var, o nedenle aday yapmadık!”
   İyi de bu dosyalar hazırlanırken milletvekilleri Şerbetpınarı ormanında kestane mi topluyormuş?
   Dönemin İl Başkanı neredeymiş?
   Şu usulsüz krediye AKP’li üyelerin karşı oy kullanmasının nedenlerini milletvekilleri araştırmış mı? Partinin meclis üyelerine ‘neden karşı oy verdiniz’ diye sorulmuş mu?
   Yoksa İl Başkanı hayırcı üyeleri ayağına çağırıp ‘ortalığı karıştırıp durmayın’ tembihatında mı bulunmuş?
   Sayın Yavuz şu gerçeği mutlaka biliyordur: Karasu Belediyesi son on yılda yağmalanmıştır. Aksini iddia eden varsa o 28 dosyadaki iddialara bakacak!
   Bu gün belediye işçileri üç aydır maaş alamıyorsa…
   Belediyenin piyasaya olan toplam borcunu muhasebe yetkilileri bile bilmiyorsa…
   Ortada kangren olmuş bir sorun var demektir.
   Sayan Yavuz “Bizim bakan soruşturma izni verdi, o kadar. Yargının işine karışmayız” diyor.
   İyi de, belediye çalışanlarının da yargılanması için verilen Danıştay kararının Ankara’dan Karasu’ya 8 ayda gelmesinin izahını kim yapacak?
   İçişleri Bakanlığı müfettişlerince hazırlanıp Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusu şeklinde gönderilen dosyaların aylarca sumen altı edildiği şeklinde kamuoyunda oluşan kanaat nasıl giderilecek?
   28 dosya adedini ezberinden söyleyen Sayın Yavuz, şaibeli ihaleyle ilgili son hazırlanan dosyanın sonuç bölümündeki, “Karasu Belediyesi’nin toplamda en az KDV dahil 40.102.163,35 lira zarara uğratıldığı değerlendirilmekledir” ibaresinden haberi var mı?
   Yoksa neden yok?
   Varsa 8 Aralık 2018’de Savcılığa teslim edilen bu dosyanın akıbeti ne oldu?
   Diyorum ki…
   Bu bir aile içi kavgadır. Taraflardan biri 6 yıldır bu partiden belediye başkanlığı yapan İspiroğlu ise, diğeri onu 2013’te partiye kabul edip bir kez daha başkan yaptıktan sonra olumsuz icraatlarını görmezden gelen AKP’dir.
   Son söz: Karasu’da kaybedilecek; kazanılsa da oy oranının büyük ölçüde düştüğü bir seçimin sonucunda Saray tarafından Yavuz’un üzeri çizilir. Telaş bundan mı ola?


Bu yazı toplam 1 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİHABER GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİHABER GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI