20 Haziran 2019

Zihni AÇBA30 Mart 2015 , Pazartesi

Zihni AÇBA

Kapatın...

Şayet o sözler başkaları tarafından söylenmiş olsaydı, inanın ocağı sönmüştü söyleyenlerin. Başbakan Yardımcısı ve Hükümet sözcüsü Bülent Arınç ile Ankara Belediye Başkanı İ. Melih Gökçek arasında yaşanan tartışmadan bahsediyorum. Aslında tartışma tabiri de fazlasıyla hafif kalıyor yaşananları ifade etmek için. Hani derler ya “Kavgada bile söylenmez” diye, işte tam o tarife uygun bir dalaşmaydı diyebiliriz.
Eski Genel Başkanı’nın Saray’dan yaptığı bir takım açıklamalara karşı tepki koyan ve “Tamam size saygımız var ama burada bir de hükümet var…” sözleriyle, bir anlamda “Bize karışma” der gibi yapan hükümet sözcüsü Bülent Arınc’a, en sert tepkiyi Melih Gökçek gösterdi. Kraldan çok kralcı bir tavırla, Arınç’ın sözlerinin bizzat muhatabı olan Cumhurbaşkanından çok daha sert ifadelerle saldırdı Arınç’a.
“ARINÇ'IN ÇIKIŞININ HÜKÜMETLE FİLAN İLİŞKİSİ YOKTUR. SADECE ZAMAN VE KONU BEKLENMİŞTİR. VE AKLINCA BÜLENT ARINÇ BU VAKTİ YAKALAMIŞTIR. ARINÇ'IN ÇIKIŞI PARALEL YAPININ TALİMATIYLA OLMUŞTUR…”.
Sözleriyle başlayan açıklamanın sonunda, Arınç’ın istifasını istiyor, dahası muhtemelen istifa etmeyeceğini öngörerek, görevden alınması gerektiğini açıkça ifade ediyordu. Bu sözlerin, hiçbir şekilde tevil götürecek bir yanı yoktu. Açık açık; “Bülent Arınç, paralel yapının yani iktidar partisi ve hükümet olarak AKP’ nin, 17 Aralık 2013 tarihinden itibaren savaş ilan ettiği cemaat yapılanmasından aldığı talimatla o açıklamaları yaptı” diyordu Melih Gökçek.    
Hepimiz biliyoruz ki; bugün AKP’lilerin literatüründe bir insana “Paralelci” demek, ona ana avrat küfretmekten daha ağır bir hakarettir. Arınç’ın gösterdiği tepki, bizim bu tespitimizin ne kadar doğru olduğunun açık bir kanıtıdır. Bir anda şirazeden çıkan Arınç, kameraların karşısına geçti ve ağzına ne gelirse sıralamaya başladı. Gökçek’in kendisine yönelik paylaşımlarını, “Hadsizlik, haysiyetsizlik ve edepsizlik” olarak değerlendirirken, “Bana böyle hayasızca hakaret eden birine, herhalde bunları söylemem gerekirdi diyerek bitiriyordu sözlerini.
Dahası, Melih Gökçek’le ilgili söyleyecek çok daha fazla şeylerinin olduğunu, 2013 mahalli seçimler öncesinde adeta Ankara’yı parsel, parsel birilerine nasıl peşkeş çektiğini, eğer istenirse daha yüz tane şey sayabileceğini ama çok saygı duyduğu Melih Gökçek’in eşinin hatırına bunu yapmadığını da ifade ediyordu Bülent Arınç.
Buraya kadar ki boyutuyla meselenin özeti bize göre şudur:
AKP’ nin, eski Başbakan ve bugünkü Cumhurbaşkanı olan Tayyip Erdoğan tarafından bir ihanet şebekesi olarak ilan edilen Cemaat yapılanmasından talimat alan bir Genel Başkan Yardımcısı ve Başbakan yardımcısı vardır. Bu iddia bizim değil, AKP’li Ankara Belediye Başkanı Melih Gökçek’in iddiasıdır ve bugüne kadar da bu iddiasını geri almamıştır.
Yine AKP’nin, yüzlerce usulsüz ve kanunsuz işi bizzat hükümetin en yetkili makamlarınca bilinen ve anlaşılmaz bir biçimde görmezden gelinerek hala görevde tutulan bir Ankara Belediye Başkanı vardır. Bu da bizim iddiamız değil, bizzat AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın beyanıdır.
Ben şahsen her iki ismin de açıklamalarını ve ortaya attıkları iddiaları çok da şaşırtıcı bulmadım. Belki de buz dağının sadece görünen kısmı bu çirkinlikler. Geçmişten, çok çok eskilerden tanıdığımız bir zihniyet olduğu için şaşırmadım.
Bunca çirkinliğin üzerine tüy dikercesine; “Genel seçimler öncesinde Partimizin ve hükümetimizin birliğine zarar verecek bu konuyu kapatın…” şeklindeki yaklaşımıyla Başbakan Davutoğlu, aslında 13 yıllık mazisi olan AKP’ nin kuruluş felsefesini ve hükümet etme mantığını açıkça ortaya koyuyordu. Bütün bunları biz söylesek iftira olurdu.
Evet, kapatın gitsin…
          
 
  


Bu yazı toplam 1 defa okundu.

Sizden Gelenler

Tarih : 13 Haziran 2015 , Cumartesi

Enis berkan

Bakınız, BU KADAR ŞİKAYET, TALEP, TENKİT GELİR SİZE, BASINA..Yüzlerce ve binlerce şikayet var.Çoğu belediyeler ve hükümet ile ilgili.Dikkate alan, gereğini yapan ve cevap gönderen var mı?İşte bu yüzden halk giderek soğuyor.Ben yaptım, oldu bitti anlayışı, kibri, layüselliği var ve hala bütün hızıyla devam ediyor.Elbette kan kaybı da devam edecek!

Tarih : 5 Haziran 2015 , Cuma

eray

Seçimden sonra AKP nin koalisyon ortağı, barajı aşsada aşmasada HDP olacak.Bakmayın birbirlerine attıkları salvolara.Onlar oy devşirmek için.Seçim sonu beraber hareket edecekler.Yazınız bir kenara.

Tarih : 2 Haziran 2015 , Salı

hakkı tezeken

Ofis Sanat Merkezinin şehir merkezi tarafında, yeşil alanın ortasında bir kafe gibi yer açıldı.Sonra iki katı alan kadar naylon branda ile kapatılıp genişletildi.Yetmedi arkasında bir beton alan yapılarak bahçe oturma alanı büyütüldü.O DA YETMEDİ, ŞİMDİ, YEŞİL çimenler üzerine masa sandalye atılarak her taraf işgal edildi.bÜYÜK BELEDİYEMİZ BU KADAR VURDUMDUYMAZ, GÖRMEZ OLAMAZ, OLMAMALI DİYE DÜŞÜNÜYORUZ.hAK NEYSE O KADAR OLSUN.kAMU ALANI işgal edilmesin.Değil mi yani.BİZE YAKIŞAN DA BU DEğil mi?Hani AK belediyecilik diyoruz ya

Tarih : 29 Mayıs 2015 , Cuma

kani

Üç seçimden beri iktidar partimize oy veriyoruz.Ne ilçe, ne il başkanları, ne il ve ilçe yönetimindekiler, ne belediye başkanlarıve nede milletvekilleri hiç bir meşru, kanuni ve haklı talebimizi karşılamadı, şu yanlıştır dediğimiz hiç bir şeyle ilgilenmedi.Eskiden çok daha rahat ulaşabiliyor, derdimizi anlatabiliyor, bir sorun varsa ve doğru ise anında il başkanı, vekiller çözüyordu.Şimdi bunların burnuhavada.Bize mecbursunuz der gibi bir halleri var.Memlekette de nevarsa sattılar.Fabrika kuracak yerde,araba ve işmakinası üretecek tesisleri kurma yerine sadece yol yaptılar.Yabancılar dahaçok iş makinasıve araba sattı,okadar.Dış politikada da tek bir başarıları yok.Hepsinde ABD'nin taşeronluğu var.Kandenizine dönen islam ül.de, kana ortaklar

Tarih : 13 Mayıs 2015 , Çarşamba

hüsnü pektaşi

Binlerce laleyi belediye dikiyorda, 15-20 gün ayakta kalan bu çiçeğimiz için bu kadar masrafa değer mi? 6 milyon işsiz, milyonlarca açlık sınırı altında asgari ücretli ve milyonlarca yoksulluk sınırı altında insanımız varken, biz çiçeğe milyarlar harcamalımıyız, lale devri yaşamalımıyız? Ve de İslam alemi kan gölü iken?

Tarih : 13 Mayıs 2015 , Çarşamba

hüsnü pektaşi

Binlerce laleyi belediye dikiyorda, 15-20 gün ayakta kalan bu çiçeğimiz için bu kadar masrafa değer mi? 6 milyon işsiz, milyonlarca açlık sınırı altında asgari ücretli ve milyonlarca yoksulluk sınırı altında insanımız varken, biz çiçeğe milyarlar harcamalımıyız, lale devri yaşamalımıyız? Ve de İslam alemi kan gölü iken?

Tarih : 12 Mayıs 2015 , Salı

fırat kumova

Çark koşu yoluna neden bakılmaz.Her tarafı yıkılmış.Baştan sona dökülüyer.Özellikle de 32 Evlerden sonra içler acısı.Eskiden bu yol çok yakşi idi,bakılıyordu.Büyük belediyenin çevre dayiresi, bahçe müdürlükleri kaç seneden beri buralara bakmaz oldu.Sık aralıklarla burada yürüyor, koşuyoruz.Görünce içimiz sızlıyor.Sakaryaya, bizim partinin belediyasına yakıştıramıyoruz.Sayın başkan lütfedip bu yolu baştan sona yürüsün.Bir gün yürüsün.Hem de spor yapmış olur.Saygılarımızla.

Tarih : 12 Mayıs 2015 , Salı

fırat kumova

Çark koşu yoluna neden bakılmaz.Her tarafı yıkılmış.Baştan sona dökülüyer.Özellikle de 32 Evlerden sonra içler acısı.Eskiden bu yol çok yakşi idi,bakılıyordu.Büyük belediyenin çevre dayiresi, bahçe müdürlükleri kaç seneden beri buralara bakmaz oldu.Sık aralıklarla burada yürüyor, koşuyoruz.Görünce içimiz sızlıyor.Sakaryaya, bizim partinin belediyasına yakıştıramıyoruz.Sayın başkan lütfedip bu yolu baştan sona yürüsün.Bir gün yürüsün.Hem de spor yapmış olur.Saygılarımızla.

Tarih : 27 Nisan 2015 , Pazartesi

ergin açıkan

Dün yani pazar günü Tunatan!dan üniversiteye giderken,bir de baktım ki,bölünmüş yolun ortasındaki büyük küçük tüm ağaçlar sökülmüş, yenileri dikiliyor.Bu günde yani pazartesi SEAH önünden geçerken oradaki asırlık ağaçların kesildiğini, onlarca ağaç cesetinin hastane önünde yattığını, ağaç mezarlığı görüntüsünü göörünce,dolmuşdakiler de hep beraber,bu katliama, israfa lanet okuduk.Bu şehirde özellikle son 6-7 yıldan beri korkunç bir ağaç katliamı var.Neredeyse şehirde eski dikilmiş ağaç bırakmayacak şekilde habire sökülüyor.Bu kadar israfa Karunun hazineleri bile dayanmaz.İnsana hizmet bırakılmış, sadece görsele,göze hizmet ediliyor.B.Arınç iyi dediki;"biz o kadar israf ettik ki,etmeseydik halktan vergi bile almamıza gerek yoktu."Doğru demiş.Doğru demiş, hem de çok doğru.Oylarımız helal olmasın.Lale devri yaşayolar.

Tarih : 15 Nisan 2015 , Çarşamba

son osmanli

Sayin Acba; bir uyarida bulunmak istiyorum. Secim oncesi hdp-pkk yapilanmasi 17 yas alti kurt cocuklarina kalasnikof verip sokaklara salarak bekkenen ic savasi baska tabilir ler. Vatikan ve pensilvsnyali kainat imami da buna yesil isik yakiyor. Milletce tedbirli olmaliyiz

Tarih : 9 Nisan 2015 , Perşembe

son osmanli

Yok eger bu Kagizman mevzusunu kapatin gitsin diyorsaniz onuda Kabul edebilirim

Tarih : 8 Nisan 2015 , Çarşamba

son osmanli

Sayin Acba hayirli olsun adayliginiz. Aklima gelmisken sorayim dedim.vekil secilirseniz Kagizman belediyesinin MHP ye devir nteslimiyle ilgili bir girisimde bulunacakmisiniz. ?

UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİHABER GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİHABER GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

GAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

 



 



Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI