20 Haziran 2019

Zihni AÇBA23 Şubat 2015 , Pazartesi

Zihni AÇBA

KATİL KİM?

Geçen haftayı, Ege Üniversitesi Kampüsünde işlenen alçakça bir cinayetle geride bıraktık. Bu alçakça cinayeti, yıllar öncesinde düşülen hataya yine düşer ve “Karşıt görüşlü öğrenci kavgası” ya da “Sağ- Sol çatışması” gibi aptalca bir isimlendirmeyle geçiştirirsek, tek kelimeyle ihanete çanak tutmuş oluruz. Uzunca bir zamandan beri PKK terör örgütü militanlarınca adeta işgal edilmeye çalışılan Ege Üniversitesinde işlendi bu alçakça cinayet. Bu işgal girişiminden, İzmir Valiliği ve Emniyet Müdürlüğü başta olmak üzere TBMM dâhil bütün ilgili ve yetkili birimler haberdar edildiği halde işlendi bu kahpece cinayet.
Derslik ve koridorları, terör örgütüne ait bölücü sloganlarla donatılmış Ege Üniversitesi Kampüsünde, sınava girmek isteyen Ülkücü öğrencilere yapılan bir saldırı sonucunda, aynı Üniversitenin Tarih Bölümü 4.sınıf öğrencisi ve aynı zamanda Ülkü Ocakları üniversite temsilcisi olan Fırat Yılmaz Çakıroğlu şehit edildi. Elbette bu coğrafyada millet olarak var olmanın, devlet olarak hüküm sürmenin bedeli olarak verdiğimiz ilk şehit değildi Fırat, sonuncusu da olmayacaktı. Kendinden önce gidenlerin artçısı, ardından gelecek olanların da öncüsüydü o. Olayın ertesi günü medyadan öğrendiğimiz kadarıyla, olayla ilgili olarak 6 kişi gözaltına alındı. Muhtemelen, önümüzdeki günlerde sözde bir katil tespit edilerek kamuoyuna açıklanacaktır. Eğer eline bir bıçak veya silah tutuşturularak sokağa salınan bu kuklayı, tek başına bu alçakça cinayetin faili ve Fırat’ın katili olarak kabul edersek, yarınlarda yeni yeni cinayetlerin işlenmesine yol vermiş oluruz.
Yazımıza başlık olarak koyduğumuz “KATİL KİM?” sorusuna cevap aramak ve bulmak için, merhum Fırat Çakıroğlu’nun şehadetini bir vesile olarak kabul etmeli ve göstermelik kukla katillerin ötesine geçerek, gerçek katilleri ortaya çıkartmalıyız. Sahi kimdir okulunda sınava girmek isterken katledilen Fırat’ın katili veya katilleri.
Yıllar öncesine, 30 u aşkın yıl öncesine giderek aramaya başlıyoruz katili ve katilleri. Evet, bundan 35 yıl önce gerçekleştirilen ve bize göre bugün uygulamaya konulan BOP senaryosunun Anadolu topraklarındaki ilk adımı olan 12 Eylül Darbecileridir Fırat’ın katilleri. Tabii bugüne kadar bölücü terör örgütüne kurban verdiğimiz binlerce vatan evladının da katilidirler. Çünkü onların uygulamaya koydukları yanlış Doğu ve Güneydoğu Anadolu politikaları sebebiyle, etnik bölücü terör örgütü zamanla bölgede palazlanarak halk desteği bulmuştur. Belki de uygulamaya konulan projenin gereği olarak “Kürtçe konuşmanın yasaklanması!..” talimatını veren Kenan Evren, bu talimatıyla bölücü fitnenin ilk tohumlarını atıyordu o günlerde.
Zaman tünelinde yürüyoruz, o günlerden günümüze doğru. Belki üç beş oy fazla alırım kaygısıyla Diyarbakır meydanına gidip, “Kürt realitesini tanıyoruz…” diye gerdan kırarak, bir yandan bölücü terör örgütüne prim yaptırırken, diğer yandan büyük çoğunluğu vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünden yana olan Kürt kökenli vatandaşlarımızı aşağılayan siyaset bezirgânlarıdır, Fırat Çakıroğlu’nun katilleri.
Ve nihayet; “Arap baharı” diye ortaya atılan bir safsata ile İslam dünyasını ve özellikle de Orta doğuyu kan ve gözyaşına boğanların ardına takılarak, Büyük Ortadoğu Projesinin en önemli piyonlarından biri olan bölücü terör örgütüyle, ortak iş tutanlardır Fırat’ın katilleri.
Otuz yıl boyunca ülkeyi kan gölüne çevirmiş bir caniler çetesini, sözüm ona dağdan indirerek Habur’da kucaklayıp İzmir’e, İstanbul’a, Ankara’ya, Bursa’ya ve daha memleketin birçok köşesine taşıyarak milletin başına bela edenlerdir Fırat’ın katilleri.
Bugün gelinen noktada; “Çözüm süreci” adı altında vizyona sokulan bir senaryonun son sahnesi olarak Türk Devleti’ni, bebek katili bir caniyle pazarlık masasına oturtmaya kalkışan anlayışın temsilcileridir Fırat’ın katilleri.
Yarın, önümüze “Katil” diye atılacak olan soysuza gelince; o sadece eline bıçak tutuşturulmuş bir kukladır bize göre.
 


Bu yazı toplam 1 defa okundu.

Sizden Gelenler

Tarih : 28 Mart 2015 , Cumartesi

son osmanli

Ilayi kelimetullah davasi yani dinu Islam unutuldugu icin bugun muttehid bir Turkiye kurulamamistir. Her isim kendi yorungesinde bir parcalanmis lik Getirmistir. Ecevitciler erbakancilar sulumancilar turkesciler tayyipciler muhsinciler milligoturus culer fetocular haydarcilar menzilciler adnancilar cukkali ametciler devletciler ve acbacilar

Tarih : 27 Mart 2015 , Cuma

son osmanli

Sayin acba.isimler onemli degil fikirler onemlidir.eger ilayi kelimetullah davasi unutuldu ise o zaman her isim bir dindir her isim bir firkadir her isim bir parcalanmis lik tir ve tabiiki bu durumda her isim bir puttur

Tarih : 23 Mart 2015 , Pazartesi

Zihni Açba

Son osmanlı rumuzlu kardeşim, neden açık kimliğinle sormuyorsun bu soruyu? Bence rumuz arkasına saklanmanı gerektirecek bir soru değil sorduğun soru. Haa bu arada sanırım bana sorulabilecek en saçma soru bu olabilir sanırım. Belki de bu yüzden rumuz arkasına saklanmışsındır.

Tarih : 21 Mart 2015 , Cumartesi

son osmanli

Sayin acba milletvekili secilirseniz Turkislam davasi diye bir davaniz ulucakmi TBMM de?

UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİHABER GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİHABER GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

GAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI