23 Temmuz 2019

Şerif SARI9 Ocak 2019 , Çarşamba

Şerif SARI

Kocaali’de kayıkçı kavgası!

Yöneticilerin söylemleri ve icraatları birbirlerini tamamlamıyorsa o yöneticinin söylemleriyle birlikte kişilikleri de ilgili kamuoyunca sorgulanması olağandır.
Kocaali ilçesinin yılardır hallolmayan, bir türlü çözüm üretilemeyen sorunları olduğu hakikat.
Bu sorunlar her seçim arifesinde doğaldır ki kamuoyunca tartışılıyor.
Önümüzde yapacağımız yerel seçim öncesi birçok sorunla birlikte, Kocaali Meslek Yüksek Okulu sorunu da sosyal medya ve basın üzerinden tartışılmaktadır.
Geçtiğimiz hafta Kocaali meslek yüksekokulu derneği yöneticileri basına verdikleri beyanatlarla, Kocaali belediye yönetimini “verdikleri sözlerde” durmamakla suçladılar.
Belediye yönetimine yapılan suçlamayla üniversite inşaatı konusunda bilinen ama kamuoyunda yüksek sesle dillendirilmeyen bir tartışma konusunu dernek yönetimi olarak başlattılar.
Dernek yöneticileri ile belediye yöneticileri daha önce olağandır ki dernek yararına birlikte çalışmaktaydılar.
Belediye yönetiminin yüksekokul derneğine bazı kolaylıklar sağlama, kaynak aktarma vaatlerinde sorunlar yaşandığı, verilen sözlerin yerine getirilmediği dernek yönetimince ifade edilmekte.
İşte kıyamette tam bu konudan kopmakta.
Çünkü belediye yönetimi geçmişte dernek yönetimine verdikleri sözleri yok sayarak “Kocaali Belediyesinin kanunen kaynak aktarma gibi bir tasarrufu olamayacağı” mevcut kanunların, mevzuatın buna izin vermediği ifade edilmekte.
Şimdi taraflar kendi açılarında haklı olabilirler.
Ancak ortada 10 yıldır halledilmesi gereken bir sorun var.
Bu sorunun 3 tarafı var.
Kocaali Belediyesi.
Meslek yüksekokulu yaptırma derneği.
Ve Kocaali halkı.
Taraflardan Belediye yönetimi;
dolaysıyla iktidar partisi her seçim arifesinde “Üniversite’nin, Kocaali için sosyal ve ekonomik” olarak hayati önemdedir, sözleriyle konunun önemini geçmişte ifade etmekteydiler.
İktidar partisinin bu sorunu çözeceklerini yönünde ifadeleri ayrıca “seçim broşürleri ve miting yaptıkları meydanlarda” hala asılı duruyor!.

Dernek yönetimi ise;
Bu işi belediye ile birlikte biz çözeriz, yeter ki iktidar partisi adayı belediye koltuğuna otursun, yerelde ve genelde iktidarı destekleyelim” anlamına gelecek sözlerle, “her nedense bugün ters düştükleri belediye yönetiminin seçilmesi” yönünde her seçim arifesinde çaba sarf etmişlerdi. 
Kocaali halkıda bu yaşananlara bakarak yıllardır “nasıl bir tezgâhla” karşı karşıya kaldıklarını düşünüyordur umarım(!)Kocaali Meslek Yüksek Okulu Yaptırma Derneği bir an önce kongre kararı almalı!


Dernek ve Belediye yönetimi kendilerince gerekçeler üreterek bu durumdan sıyrılmaya çalışmakta oldukları gözlemlenmekte.
Kocaali halkına karşı aldıkları sorumlulukları yerine getireceklerine, birbirlerine laf yetiştirme yarışına girmişler.
Yaşananlardan öyle anlaşılıyor ki bu sorunun aşılması için bazı radikal kararlar alma mecburiyeti doğmuştur.
O nedenle dernek yönetimi acil toplanarak kongre tarihini belirlemeli.
Belediye yönetimi eğer mevcut sorunların görevde olan dernek yönetiminden kaynaklandığına inanıyor ve bu görüşünde samimiyse mevcut belediye meclis üyelerinden oluşan bir yönetimle dernek yönetimine liste çıkartmalı.
Yoksa tarafları aynı olan “iktidar partisi ilçe yöneticileri, Kocaali belediye yönetimi ve Kocaali yüksekokul derneği yönetimlerinin yıllardır iş üreteceklerine laf üreten anlayışla tarafları oldukları “kayıkçı kavgası” bu ilçeyi bir adım ileri dün taşımadığı gibi, emin olun  yarın da taşımayacaktır!.


 


Bu yazı toplam 1 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİHABER GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİHABER GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI