20 Ağustos 2018

Ömer EMECAN3 Şubat 2018 , Cumartesi

Ömer EMECAN

KOCAALİ DEVLET HASTANESİ DİŞ SERVİSİNE TEŞEKKÜRLER

2016 yılı Haziran ayı.. Kurucusu olduğum 3. Derneğin Lokali için yaptırdığımız masa ve sandalyelerin çoğunu, tek başıma taşıyorum. 6 tane büyük masa.  32 tane de sandalye. Hem de 4. Kata. Aylardan da Haziran, dedik ya?  Sıcak o biçim.  Kiloya rağmen bacaklar da kısa. Taşı Allah taşı.. Biter mi o kadar şey?   Baktım, olacak gibi değil. Sandalyeleri bari 4’er- 4’er taşıyayım, dedim. Biraz sinirden, biraz da kendimi sıkmamdan olacak, merdivenlerden yukarı doğru çıkarken, ağzımın içinde bir kıyamettir koptu. Baktım ki kaplama dişlerim, ağzımın içinde param parça. O gün bu gündür yaptıracak maddi imkânım olmadı.   Zira emekli maaşıyla zaten ne yaptırabileceksin ki? 2 ya da 3 kez, bu sütunlardan, Sayın Bakan Faruk Çelik Beye seslendim: “Sayın Bakanım, milletvekillerinin bedavadan yaptırdıkları İmplant diş sayısı 6’dan 8’e çıkarıldı. Emeklilere de bu konuda biraz hak tanısanız!” diye. 

Bizim yazımızı kim ipler ki? Bir aralık, yanlış hatırlamıyorsam: “Diş ve gözlük harcamaları için araştırma yaptırdık. Bütçenin en fazla % 3’üne tekabül ediyor. O işi halledeceğiz” diye beyanatı olduydu da ümitlendiydik.    Ama nerdeee?
Üstüne üstlük, bir de Sosyal Güvenlik Bakanlığından başka bir bakanlığa geçince, ne sözüne sadık kaldı ne de yeni bakana bu sözünü çıtlattı.  Adeta emeklilerin bu talebi sümen altı edildi.  Ve dahi unutuldu gitti… Şimdi kırıcı bir şey söylesem, Fetöcülük yaftam hazır. Ama yer mi Kurnaz Anadolu Delikanlısı? Ağzımı zinhar açmadım.   

   Zaten ülkenin savaş halinde olması gibi olağanüstü bir vaziyette, böyle bir talebi dile getirmek, Kılıçdaroğlu ile aynı paralel ve meridyene girmek değil de nedir?  

O kırgınlıkla, içimdeki ümidimin, baş ve ayakuçlarına mezar tahtalarını dikerek, vazgeçtim onun yaptıracağı dişlerden.  Bir buçuk yıl sonra, ver elini KocaAli Sağlık Ocağı. Oturdum Diş Hekiminin koltuğuna. Sağdaki çürük dişi çek, dedim. Çekti.                                                                                                                          

Soldaki çürük dişi de çek, dedim. Üstüne vazife imiş gibi, başladı dişimin ötesine- berisine vurmaya: “Bu dişi çekmeyelim. Ben bunu kullanılır hale getiririm” dedi. Dediği gibi de oldu. 4 ayrı günde o işi bitirdi. Ne zaman gittiysem beni özel olarak karşıladılar. Sonra baktım ki en özel hastaları ben değilim.   Herkese öyle davranıyorlar. Faruk Çelik Bakanıma inat, Diş Hekimi Gürkan Akçakara, Diş Hekimi Hatice Gül Dal, Hemşire Gülşah Keklik, VHKİ Servisinden Ebru Aydön ve Temizlik Personeli Münevver Karakaya’dan ve hatta onları yetiştiren anne ve babalarından Allah razı olsun, diyorum.  Çok teşekkür ederim gençler. Sizleri bütün KocaAli seviyor, haberiniz olsun.


Bu yazı toplam 1 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİHABER GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİHABER GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI