26 Mayıs 2019

Ömer ALİKILIÇ26 Şubat 2019 , Salı

Ömer ALİKILIÇ

Muhalefet haklı!!!

Her ne kadar, hayat kokan, aşk kokan, duygu ve şiir kokan kalemimi özleyip, özletsem de, en büyük aşkım olan güzel ülkem, kritik ve tarihi zamanlar yaşıyor iken, kalemim de, ister istemez gündeme ve siyasete kayıyor. Yüreğimde umut, var elbette. Lakin çevreye baktığım vakit, umudum kirleniyor. Siyasete, siyasette olan güç zehirlenmesine ve o güç zehirlenmesinin etkisi ile olan kibirlenmeye baktığım vakit ise, umuduma sayısız ‘’ama’’ yağıyor birden bire…

Cumhuriyetimiz 95 yaşında ve şahsen, bu cumhuriyetin bir parçası olmaktan da, çok büyük onur, çok büyük gurur ve tarifi olmayan bir şeref duyuyorum. Rabbimin izniyle de, önümüzdeki zamanlarda da, dünyaya damga vuracağına yürekten inanıyorum. Kim, ne derse desin, Türkiye değişiyor, değişen Türkiye, dünyayı da değiştiriyor. İsteyen, istediği şekilde yorum yapsın; hiza verilen Türkiye ölürken, dünyaya hiza veren, yeni bir Türkiye doğdu. Fakat bunun, bu yeni Türkiye’nin, kim, nasıl ve ne derece farkında? Bazı kişiler, niçin bu Türkiye’ye uygun davranmıyor? Ve bu ülkeyi yeniden İslam sancağı haline getiren insanın, ismi etrafında, neden kibirli insanlar var? Millet ve ümmet davasında olduğunu söyleyip, fakat kibir ile o davaya ihanet edenler neden var? Çözemedim ve bir türlü de çözemiyorum.

Ben bu soruları düşünüp, tırım tırım bu sorulara mantıklı bir cevap arıyor iken, ülkem, yine çok kritik, yine tarihi bir seçime gidiyor. Daha önce de dediğim gibi, gönül, yerel seçimlere şehirleri konuşarak, mimari yapıları, çevre düzenini konuşarak, yani gönül; yerel seçimlere, klasik yerel seçimlere gider gibi, gitmek ister. Ancak bu seçim, ölüm kalım, bu seçim haç ile hilal, ve ne kadar inkar, itiraz edilse de, bu seçim, bir beka seçimidir.

Peki ama, bu beka sorununu, kim bu kadar büyüttü? Muhalefet partilerine göre, beka sorununu bu kadar büyüten, 16 yıldır iktidar olan, 16 yıldır hükümet olup, devlete bekçi olanlar olduğunu iddia ediyor. Bir defa, her insanın kabul etmesi gereken nokta; devlet tektir. Milletin oyları ile hükümet olanlar ise, bir dahaki seçime kadar, o devlete bekçidir. Bu sürede, meydana gelen günahlar da, sevaplar da hükümete aittir. Ki bugün, birden fazla sevap olduğu kadar, affedilmez günahlar da var.

Evet, muhalefet çok haklı ve çok ta doğru söylüyor. Beka sorunu, 16 yılda büyüdü. Çünkü bu zamandaki Türkiye, hizaya gelmek yerine, dünyaya hiza vermeye kalktı ve yanlış yaptı. Düşünce, inanç, kıyafet yani; haddini aşarak, ülkeye özgürlük getirip, Avrupa’nın yüz yıllık imajını çizdi ve yanlış yaptı. Ve Suriyeli insanlara kucak açtı, sınırlarındaki terör örgütlerine izin vermiyor, bu Türkiye, gerçekten de yanlış yapıyor.
Muhalefet haklı, beka sorunu, 16 yılda büyüdü. Oysa, batınin önünde diz çökmeli Türkiye. Kamuya başörtü girişi, yeniden yasaklanmalı. IMF’den borç alıp, tüm bedenine zincirler vurmalı. Uyanan Osmanlı ruhu, ebediyen uyutulmalı. Yani Türkiye; kontrolü, yeniden batıdan kontrol edilen adamlara versin ki, ortada ne beka sorunu kalsın, nede bir Türkiye…


Bu yazı toplam 1 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİHABER GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİHABER GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI