22 Temmuz 2019

Ömer ALİKILIÇ16 Nisan 2019 , Salı

Ömer ALİKILIÇ

Ne çektin be Türkiye’m!!!

Vatandaşı olduğum, hem ona ait, hem de ona sahip olduğum için büyük gurur duyduğum ve onu savunmaktan, onun için çaba harcamaktan çok büyük şeref duyduğum ülkeme bakıyorum da; “ne çektin be Türkiye’m!” demekten kaçamıyorum. Zira, 2013 yılında, dünya sahnesine, IMF’ye bütün borcunu ödeyen ve faiz oranlarını oldukça düşüren bir Türkiye çıktı ve böyle bir Türkiye’yi durdurmak için, birileri düğmeye bastı.
İlk olarak, sözde çevreci kesimden, ağaçlar bahane edilip, gezi kalkışması geldi. Ve koyulan hedefe ulaşılamadı, Türkiye yoluna devam etti. Daha sonra, 17/25 aralık yargı darbesi geldi, vicdanlar yara aldı, ‘’ayakkabı kutusu’’ cümlesi ile akıllar bulandı, zihinlere kuşku, gönüllere soğukluk gelse de, yine bu kara buludu yenip, birliğe sarılarak, bu millet, yine önüne baktı. Terör olayları, mit tırları ihaneti derken, Türkiye, yüz yılın en büyük hainliği, 15 Temmuz işgal girişimi ile sınandı ve Türkiye milleti, bu sınavdan da, yüz akı ile geçti.
Evet, Türkiye, ortalama beş yıl içinde, hiç bir şekilde hak etmediği bir çok zorluğu, bir çok acıyı ve bir çok sıkıntıyı görüp, yaşadı. Açık söylemek gerekirse, tarihi bir zamanı, kanlı canlı yaşamak, belki önümüzdeki yüz yıl boyunca konuşulup, tartışılacak olaylara, bire bir şahitlik etmek, hele hele, bu tarihi günlere dair nacizhane bir şeyler yazmak, çok büyük haz veriyor yüreğime.
Evet farkındayım, Türkiye çok yoruldu. Türkiye milleti, çok yoruldu. Dalgalanan bayrak, o bayrağın sancağını tutan el, bu ülke için nefes alan kalp, tüm İslam coğrafyasının umudu olan adam, artık çok yoruldu. Hala bu ülke adına, tüm İslam coğrafyası adına çaba harcıyor olsa da, bin bıçak yarası var adamın sırtında.
Bu ülke ve bu millete ömrünü adayan, adam da artık çok yorgun, ona destek veren, dua eden bu millet te… Ve şimdi de, Türkiye, İstanbul ile yoruluyor. İstanbul seçimlerinde, evet hile var. Evet oynanan oyun var. Evet binlerce oy çalınmış. Peki ama; binlerce oy çalınıyor iken, siz neredeydiniz, ey Ak Partide olan, AKP’liler? soruyorum size, söyleyin lütfen neredeydiniz? Hafif rahatsız olan, koltuğunuza ayar mı veriyordunuz? Elinizde olan, güç ve mevki ile, kendinizi ve çevrenizi ihya mı ediyordunuz? Ya da yanınızdaki üç beş şakşakçının verdiği gazla, egonuzu şişirip, millete tepeden bakmakla mı meşguldünüz?
Evet, ‘’İstanbul’u dinliyorum, gözlerim kapalı’’ der gibi, İstanbul’u konuşmak çok güzel. Tamam, yüzü Türk olsa da, özünde 145 yıllık Türk ve İslam kini saklayan zihniyete, İstanbul asla ve asla teslim edilemez. Ancak, biz İstanbul’u konuşurken, Amerika’nın sınırımızda Terör bölgesi kurmasını, göz ardı etmeyelim. Biz İstanbul’u konuşurken, ekonomik olarak bir imtihan yaşadığımızın üstünü örtmeye çalışmayalım. Ve biz İstanbul’u konuşurken, gelen büyük kaosa hazırlanmayı da ihtimal etmeyelim.
Yani; “ne çektin be Türkiye’m’’ diyor olsam da, bu Türkiye’nin daha çok çekeceği var. Bu Türkiye’nin, önünde zorlu sınavları var. İşte ben bu yüzden; “dikkat’’ diyorum. ‘’dua’’ diyorum. Ve ne kadar sıkılırsak sıkılalım, hepimize ‘’sabır’’ diliyorum. 


Bu yazı toplam 1 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİHABER GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİHABER GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI