22 Temmuz 2019

Şerif SARI12 Eylül 2018 , Çarşamba

Şerif SARI

Sakarya Valisi Balkanlıoğlu’nun direnişi!.


Sayın vali çevre ve sanayi konularında görüşlerini kamuoyuyla paylaşmış.
Şehrin tarım arazileri ve sanayi gelişimi hakkında kamuoyuna yaptığı açıklamada;
İstanbul'daki sanayi kuruluşlarının ve İnsanlar büyük merkezlerden de kopmayan Sakarya gibi illere gelmek istediğine dikkat çekmiş.
İstanbul’da faaliyetlerini sürdüren sanayicilerde oluşan bu arzunun “tarımsal ve turizm anlamındaki merkez olan Sakarya'daki bu potansiyeli” yok etme, yutma riski olduğuna vurgu yapmış.
Ve devam etmiş;
Biz ona karşı direniyoruz.
Toprak koruma kurullarımız aracılığıyla önlem alıyoruz, bu isteklere izin vermiyoruz.
Teknoloji yoğun, son derece ileri teknoloji sanayisini buraya biz istiyoruz.
Yeni organize sanayi bölgeleri kurmaktansa mevcutları ıslah etme, çevreyi kirletmeyecek hale getirme, mevcut OSB içerisindeki atıl yerleri daha fazla değerlendirme çabamız da sürüyor,” diyerek Sayın Vali Balkanlıoğlu yaptığı açıklamalarla bana göre, doğaya dolaysıyla doğayla bir bütün olan ilinde yaşayan insanlara karşı sorumluluğu yerine getirmek adına büyük bir adım atmıştır.
Evet, insanlar gelecek nesilleri düşünmeden gündelik kar hırslarıyla hareket etmeyi arzuluyorlar.
Bunu da toplumumuzun yumuşak karnı olan “İşsizlik sorununa çözüm üretmek istiyoruz” gibi bence pekte masum olmayan gerekçelerle, kar hırslarını ve kendilerini aklamaya çalışıyorlar.
Sn. Vali Balkanlıoğlu konuya olması gerektiği gibi; Yani günümüzle birlikte geleceği, gelecek nesillerimizi de düşünerek açıklamalarda bulunmuş.
Ancak ilimizde hala devam eden bazı projeler var.
Çevre örgütleri ve yaşadığı çevreye duyarlı yurttaşların takip ettiği, bazı bölgelerde ekonomik getirisinden çok götürüsü olacağı aşikâr olan bu projelere karşı açılmış olan mahkemeler bildiğim kadarıyla devam ediyor.

Sakarya valisi Sayın Balkanlıoğlu, toprak kanunundan aldığı yetkiyle bu davalara gelecek nesiller adına taraf olması gerekir kanaatindeyim.
Çevre ve konusunda sayın vali Balkanlıoğlu’nun göstermiş olduğu hassasiyeti, direnişini destekliyorum. .. Şehirlerarası toplu taşım araçlarını kim denetliyor?.

 

Pazartesi günü İstanbul’a gitmem gerekti. 
Saat 14:30 aracına bir bilet alarak, bilette belirtilen numaralı koltuğa oturdum.
Bir an telefonunun şarjının yetersiz olduğuyla ilgili uyarı sesi aldım. 
Cebimdeki telefon şarj kablosunu çıkartarak otobüslerde koltuk arkasında bulunan elektronik ünitenin ilgili soketine taktım. 
Ama nafile, bizim telefona enerji akışı bir türlü sağlanmıyor.
Doğal olarak ilgili üniteyi kontrol ettim.
Kontrol sonunda anlaşıldı ki, kablonun girdiği soket resmen içten parçalanmış, çalışmıyor.
Diğer seçenekleri değerlendirmek istediğimde fark ettim ki,  ön ve yan koltuk arkasında bulunan ünitelerde işlevsiz bir halde (çalışmıyor) yerlerinde duruyorlardı.
İlimizde taşımacılık alanında kooperatifleşecek üyelerine büyük kazanımlar sağlayan ilgili firma yetkilileri acaba “velinimetleri olan biz müşterilerinin araçlarında elektronik dâhil ihtiyaçlarını sorunsuz karşılamaları için daha dikkatli” olamazlar mı?
Bu kooperatifin ve kooperatif ortaklarının gelirini benimde dahil olduğum, Türkiye’nin her yerine farklı nedenlerle seyahat eden müşteriler, otobüs yolcuları karşılamıyor mu
?.
İnsana, müşteriye dolaysıyla işinize asgari saygı firmanızın saygınlığı olduğunu hatırlayın!.  


Bu yazı toplam 1 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİHABER GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİHABER GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI