18 Haziran 2019

Ömer ALİKILIÇ9 Nisan 2019 , Salı

Ömer ALİKILIÇ

Sandıktan oy değil, imtihan çıktı!!

Beni takip edenler, yazılarımı okuyanlar ve tarafımı bilenlerin tahmin edeceği gibi, sandıktan çıkan sonuçlar haliyle biraz şaşırttı beni. Evet yalan yok; bir miktar düşüş bekliyor ve ak partide olan, AKP’lilerin kibrine kızıp, bir düşüş istiyordum. Ancak, İstanbul ve Ankara başta olmak üzere, bu seçim sonuçları, beni, ülkem, Türkiye adına, şehitlerimin kanı ile süslenmiş bayrağım adına ve dinim adına oldukça üzdü. Ve seçim gecesi, saat 01:00 sularındaki, ilk düşüncem ve ilk duygum ile attığım twit, şunları diyordu; “poşet 25 kuruş'' dedik, Halis Demir'in katillerini mutlu ettik. Patatese kızıp 15 temmuz direnişine ihanet ettik. Acı soğana kızıp acı günler ektik belki de. Ve ''ben'' deyip, davadan, İslam coğrafyası için "biz" diyen liderden vazgeçtik. Ama imtihandır olan, duadır bize kalan’’
o gece, o uzun gecede, ilk düşünce ve duygularım bu şekildeydi işte. Ancak sabaha karşı yatıp, uyuyup uyandığımda, sandıktan çıkan sonuç, başka şeyler fısıldamaya başladı bana. Ve sabah uyandığım zaman ise, iç sesim, şunları söylüyordu; “bir defa; özünde farklı renkler, farklı fikirler olsa da, bin yıldır bu topraklarda nefes alan bu aziz millet, yanlış bir karar veremez, vermezdi.’’ iç sesim bunları söylüyor iken, sandıktan çıkan sonucun, ne mesaj verdiğini anlamaya çalıştım.
Aslında sandıktan oy değil de, bir imtihan çıktı adeta. Sandıktan çıkan bu sonuç, bir tarafa değil, her tarafa, bir değil, bin mesaj verdi. Öncelikle de, ilk mesaj olarak, Türkiye, tüm dünyaya; “ben özgür, ben hür ve ben, dünyanın en demokrat ülkesiyim’’ diye haykırdı… mesaj iki; sandıktan çıkan sonuç, yıllar yılı, aklı ile alay edilen ak parti seçmeninin, CHP seçmeninden, kıyaslayamayacak kadar, zeki ve bilinçli olduğunu gösterdi. Mesaj üç; ak partinin oyu, %44 küsür değil, MHP oyları çıkarıldığı zaman, ak partinin aldığı oy, %39 küsürdür. Bu da ak parti seçmeninin, partide büyük bir temizlik yapılmasını, partinin de, kibirden uzak, fabrika ayarlarına dönmesini istediğinin, açık ve net göstergesidir. Ve mesaj dört; İstanbul’daki sandık üstünde oynanan oyunda gördük ki; FÖTÖ hala canlı, hala güçlü ve hala içimizde.
Ne İstanbul sıradan bir şehir, ne İstanbul’da yaşanan mevzu, sıradan bir hile oyunudur. Ve nede İstanbul büyükşehir belediye başkanlığını kazandığını iddia eden kişi, sıradan bir siyasetçidir. Ha belki bunu, yaşanan olayların özünü, ortamda gezen kişileri iç yüzünü göremiyoruz. Fakat, zaman geçtikçe, seçimin o bazı şeyleri saklayan, tozu dumanı geçince, her şeyi çok daha net göreceğiz biz de.
Ah keşke, normal bir zaman yaşıyor olsak. Osmanlı zamanında olan adalet, her ırka, her dine olan hoşgörü, şimdi de olsa. Ah keşke, bu ülkede siyaset yapan her siyasetçi, bu ülkeye ait olsa. İşte o zaman, ister a partisi kazansın, ister b partisi. İnanın o zaman, zerre kadar umurumda olmaz.
Ancak olay, o kadar basit değil. Ablalar, abimler, 31 mart, sıradan bir yerel seçim değildir. Arkadaşlar, İstanbul’da yaşanan sandık oyunu, sadece İstanbul’u almak adına değil, Türkiye’yi, ele geçirmek adına oynanmıştır. ‘’İstanbul düşerse, tüm Türkiye düşer. Türkiye düşerse, tüm İslam alemi düşer.’’ bu kavramı, bizden gayri tüm dünya görüp, bilmektedir. Ve dostlar, kardeşler, İstanbul’da sonuç, ne olursa olsun, bilin ki; ümmetin güçlü bir kıyama durması gerekecek, yeni bir kaos planı kapıdadır.
Unutmayalım ki; “oy ver, kenara çekil’’ devri, 15 temmuz 2016 gecesi kapanmıştır. Eğer sandıktan oy değil, imtihan çıkmışsa, zaman sabır, dua ve kıyam zamanıdır   


Bu yazı toplam 1 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİHABER GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİHABER GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI