17 Haziran 2019

Dr.Serdar ÇAKAN30 Mayıs 2019 , Perşembe

Dr.Serdar ÇAKAN

Satılık Meydan

“Gemi azıya almak” ne demek diye sorsalar; deyimi açıklamak için Adapazarı Belediyesi önündeki meydanı ve yanındaki binayı içeren arsanın satışını örnek göstermek gerekir.
Adapazarı şehir merkezinin en önemli noktasını okul yapılacak bahanesi ile “parsellemek” akla ziyan bir karar…
Öncelikle Adapazarı Belediyesi isyan etmelidir!
Kapısının önünü elinden almak isteyen bürokratlara ve onların müteahhit arkadaşlarına karşı isyan bayrağı açmalıdır.
3 Temmuz’da yapılacağı duyurulan ihalenin iptali için hem Büyükşehir hem de Adapazarı belediyeleri gereken bütün adımları acilen atmalıdır.
Çünkü bahsedilen alan, stat arazisinden daha değerli ve halkın ortak kullanımı için daha önemli…
Ama kime, nasıl anlatacaksınız?
Son yıllarda belediyelerde yandaşlara rant sağlamak için neler neler yapıldığını, İstanbul ve Ankara gibi büyükşehir belediyelerin yönetim değişikliklerinden sonra ortaya saçılan haberleri takip ediyor ve şaşkınlıkla izliyoruz.
Sakarya’da böyle şeyler olacağına ihtimal vermem ama bu kadar hassas bir dönemde becayiş metodu ile birilerine kaynak aktarmak, siyaseten de olumsuz bir hava oluşturacaktır.
Meydanı boş bulmak böyle bir şey olmalı…
Sayın Sezai Matur detaylarıyla yazdı.
Bu şehir %65 oranında iktidar partisine oy veriyor. Dört tecrübeli ve AKP içinde önemli milletvekilimiz var. Daha önce beş vekildi. Bir önceki dönem altı.
Ancak her nedense olmuyor! Ne hastane ne okul ne park ne raylı sistem ne başkası… Yıllarca beklemeden ve hemşeriler olarak ağır bedeller ödemeden en basit yatırımlara dahi bir türlü kavuşamıyoruz.
Bu şehrin insanları, esnafları şehir merkezindeki trafik ve otopark problemi için kendini parçalıyor. Benim de dahil olduğum gruplarla gittik, ilgililerle görüştük, yazılar yazdık, defalarca derdimizi, talebimizi aktardık.
Fakat kayda değer bir sonuç maalesef alamadık.
İnsanın içinden “neden” diye sormak deliyor?
Biz AKP’ye ne yaptık?
Sakarya’ya ve Sakaryalılara gösterilen bu merhametsizliğin nedeni nedir?
Söz konusu binanın (Sakva’nın olduğu), hasarlı olduğu için bundan yirmi sene önce zaten boşaltılması ve alanın açılması gerekiyordu.
Bu şehir deprem bölgesi…
Bakın, iyi düşünelim! Hep birlikte altında kalırız!


Bu yazı toplam 1 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİHABER GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİHABER GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

 



 



Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI