17 Ocak 2019

Dr.Serdar ÇAKAN28 Haziran 2018 , Perşembe

Dr.Serdar ÇAKAN

Sorumluluk “Devam” Ediyor

Önce Tebrik
Yeni milletvekillerini kutluyorum. Sayın Levent Bülbül’ün ve Sayın Ümit Dikbayır’ın Sakarya için vaatleri var. Hayalleri ve planları olduğunu da biliyorum.
Milliyetçi karakterlerine güvenerek kendilerinden şehrin sorunlarına dair çözümler bekliyoruz. İnşallah muvaffak olurlar ve başarılarının neticesinde Sakaryalılar olarak güzel hizmetlere sahip oluruz. Sakarya’da ilk etapta eğitim konusunu ele alırlarsa minnettar olurum.

***

AKP
Beklediklerinden daha iyi bir sonuç aldıkları aşikâr. Neticede istedikleri oldu! Planları tuttu. Sorumlukları da yetkileri de devam ediyor.
Birkaç vatandaştan duyduğum gibi: “Bozdukları gibi düzeltmek için gereken yetki artık tam anlamıyla ellerinde.” Ekonomi ve dış politika konusunda başları çok ağrıyacak ama yapacakları olumlu faaliyetler memlekete yarar sağlayacaktır.
Yerel seçimlere kadar kredileri açıldı. Önceki hastalıklarını tedavi edemezlerse yerelde kendilerini zor bir sınav bekliyor olabilir.

CHP
Kafaları her daim karışık!
Ne tarafta oldukları ne amaçladıkları, kime ve neye hizmet ettikleri belirsiz. Muhafazakarlara göz kırpan, kapitalist ama sosyal demokrat, devletçi ama özgürlükçü olmak gibi bir sürü eğrileri (çizgi demek yanlış olur) var.
Sayın İnce, kazanması asla mümkün olmadığını bile bile var gücüyle çalıştı. Fakat bence en baştan beri CHP liderliğine oynuyor gibi bir görüntü içindeydi. Başardı mı?
%22’nin hesabını sormak isteyecek partililer ne düşünüyorsa sanırım kendisi de aynı şeyi düşünüyordur. Ama işi zor! Memlekete ne faydası olacak, o da belirsiz.

MHP
İktidara destek oldu. Beka sorunu üzerinden yürüttükleri kampanya destek gördü. MHP’nin güçlü bir şekilde mecliste olmasına sevinenlerdenim. Hatta mevcut gücünü oy yüzdesinden değil, iktidarı duruma göre engelleme kabiliyetinden aldığı için daha da memnunum.
İnşallah, bol miktarda kilitleme yaparlar ve iktidara rahat nefes aldırmazlar. Olumsuz düşünmüyorum. Bir gerçeğin altını çiziyorum. Demokrasilerde fren, gazdan önemlidir.

İYİ Parti
%10 oy oranı yeni kurulan bir parti için iyi bir sonuç olarak kabul edilmelidir. Meclis performansları ve gündeme göre verecekleri tepkileri, duruşları ve diğer partilerle kuracakları iletişim önümüzdeki süreçte yakından takip edilecektir.
Çalışmalarına, zaman darlığı nedeniyle aceleye getirdikleri yerel teşkilatlanma faaliyetlerinden başlamaları bence yerinde olacaktır. Mahallelerden başlayarak…
Daha önce kendilerine önerdiğim gibi; “kim istiyorsa gelsin” şeklinde özetlenebilecek edilgen felsefelerinden vazgeçerek, “bize kim lazım ise onu kolundan tutup, partiye getirmeliyiz” şeklinde izah edilecek etken bir felsefeye geçmeleri gerekmektedir. 


Bu yazı toplam 1 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİHABER GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİHABER GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

GAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI