18 Ekim 2018

Şerif SARI27 Aralık 2017 , Çarşamba

Şerif SARI

Söz CHP Delegelerinin!..

CHP il kongresine sayılı günler kaldı.

Kongre sürecinde il başkanlığına aday olanların çalışmaları hızlandı. 

Daha önce mevcut il başkanı ve başkan adaylığını yeniden açıklayan Ayça Taşkent ve diğer il başkan adayı Erdoğan Isır adaylıklarıyla ilgili açıklamalarını yaptılar. 

Diğer aday Özgür Arık bugüne kadar bir açıklama yapmadı.
Arık’ın bugün olması gerektiği gibi İl başkanlığında adaylığıyla ilgili açıklama yapması bekleniyor.

Daha önce mevcut il başkanı Ayça Taşkent, İl başkanlığı adaylığının gerekçesini il binasında, basının önünde kamuoyuyla paylaştı. 

Diğer aday Isır’ın adaylığıyla ilgili ayrıntılı herhangi bir açıklama okumadım. 

Sadece Adapazarı İlçe başkanı Fatma Kurtuluş’la birlikte bazı gazeteleri ziyaret ederek adaylığıyla ilgili açıklama yapmayı tercih etmiş.

Ayrıca geçmişte tartışmalar yönetimleri nedeniyle siyasetten kendilerini partinin dışına çekmiş, son yıllarda aktif çalışmalara katılmamış bazı il başkan ve yöneticilerinin oluşturduğu farklı grupların desteğini alarak yoluna devam etmeyi tercih eden Erdoğan Isır’ın kendi adaylığı için yeterli gördüğü anlaşılıyor.
Parti tabanına değil de, kendini gruplara teslim etmiş bir il başkanı adayı, delegeler nezdinde ve kamuoyunda nasıl algılanır bilemiyorum. 

Çünkü siyaseten partiden uzaklaşma mecburiyetinde kalmış gruplarla ve kişilerle hareket eden bir başkan adayı, il başkanlığını kazanması halinde, o kişilerin ve grupların istedikleri içerikte davranmaması mümkün olmadığını, siyasette ve partilerin geçmişlerinde görebilmek mümkün. 

Zira bu kişi ve grupların her birinin ayrı ayrı siyaseten destekledikleri il başkanlarından istekleri olmaması mümkün gözükmemektedir. 

Bu tarz ilişkilerle çevrilmiş, adı ne olursa olsun bir il başkanlığı görevini yürüten kişinin partisi adına, geçmiş tecrübelerle sabittir ki, başarılı olması mümkün değildir.

Onun için gruplarla ve bazı kişilerin desteğiyle kendini siyaseten ortaya koyanlar partilerinin kamuoyundaki algılarına sadece negatif katkı sunmaları kaçınılmazdır.

Bu hakikatleri ’de gözlemleyen CHP delegeleri, Cumartesi günü yapılacak İl kongresinde mutlaka partileri adına en doğru kararı vereceklerdir. 


**
Siyasette rekabet kadar önemli olan nezakettir!..İnsanların her konuda olduğu gibi siyasette de hedefleri olması olağandır. Ancak bu hedeflere ulaşmak için kullandıkları yöntemler önemlidir. 

Bir kişi ya da topluluk siyaseten parti içinde rakip olarak gördüğü kişilerle mücadele ederken “nezaket kurallarına” uyması o kişinin siyasette yöntem seviyesini gösterir. 

CHP il başkanlığına adaylığını açıklayan Ayça Taşkent’in adaylık açıklamasına nezaketen dahi katılmamayı, üstelik hiçbir yöneticisinin katılmasına müsaade etmemeyi tercih eden merkez ilçe başkanının parti içi siyaset anlayışı makamına ve kadın kimliğine yakışmamıştır. .  
Bu yazı toplam 1 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİHABER GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİHABER GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI