20 Ağustos 2018

Ömer ALİKILIÇ10 Ekim 2017 , Salı

Ömer ALİKILIÇ

Tarafın değil arafın yazısı

Dünya görüşüm, siyasi fikrim ve Allah’a olan aşkım, hiç bir şekilde değişmeyecek olsa da, hayat olarak, duygu olarak araftayım son zamanlarda.  Bilmiyorum bu ara. Bildiğim hiç bir şeyi bilmiyor, haykırdığım hayat dolu cümleleri duymuyor ve aşık olduğum hayat ile, sürekli kavga ediyorum.
İkiye bölündü yürek yine. Bir yanı, huzur, neşe mutluluk kokan ve deli gibi aşk kokan bahar, diğer bir yanı ise, buram buram hüzün kokan, sarı bir sonbahar halinde. Yürek, ikiye bölündü yine. Bir yanında, her zerremi iyi eden muazzam bir keyif, bir yanımda ise, bütün benliğimi kirleten, değerimi eksiye çeken, sabrımı çöpe atan, bir öfke hep aktif.
Arafın, arafındayım adeta. Deli gibi aşığım yaşadığım hayata. Ancak, aşık olduğum hayat, yük geliyor ruhuma. Aşığım yazmaya, aşığım hayata cümleler bırakıp, öldükten sonra varolma hayaline. Fakat bazı zamanlar, bir ölü gibi susup, anlatmak değil de, anlamak geliyor insanın içinden. Hayata dair sürekli yorum yapmak yerine, sessizce hayatı izlemek geliyor. Bazen, aşk dolu, duygu dolu bir şiir yazmak değil, aşkın şiiri olmak geliyor. Bir yandan da, yürek, günler, aylar, yıllar, kısacası bir ömür boyunca, hiç durmadan yazmak istiyor.
Sarı ve romantik bir sonbahar gününde dolaşıyorum ellerim cebimde. İçim içime hiç bir şekilde sığmıyor. Yapmak istediğim, hissetmek istediğim, yaşamak ve yazmak istediğim çok şey var. Evet, ben, bütün engellere rağmen, muazzam bir hayat yaşıyorum. Çok huzurlu, çok ta mutluyum. Ancak son zamanlarda, yetmez oldu bütün bunlar bana. Tam bir araf hali var üstümde. Tarifi yok, sebebi yok. Bir yandan, bir köşede ölümü beklemek geliyor içimden, bir yandan da, özüm ile olmasa bile, sözüm ile her yerde olmak geliyor. Ne bileyim, şiir gibi bir aşk yaşamasam da, bir aşk şiir yazıp, dünyayı, hem de tüm dünyayı, o şiir ile ıslatmak istiyorum.
Araftayım işte. Hem nefes, bedene çok ağır geliyor, hem de, nefes bedeni terk etmeden, yüreğim, daha çok şey yapmak istiyor. Sonra, dünyaya bakıyorum. Herkes kendi halinde. Herkes, kendi derdini, dünyanın en büyük derdi olarak kabul ediyor. Evet, her insanın bir derdi vardır ve her dert, sahibi için, gerçek bir derttir. Ancak, dünya, ölüm ve çaresizlik kokuyor iken, Arakan’da, bir baba, evine rızık götürememenin acısını yaşıyor iken, Halep’te bir kadın, bir yaratık tarafından, tecanüz edilip öldürüyor iken, benim arafta olmama hakkım var mı, bilmiyor bilemiyorum.


Bu yazı toplam 1 defa okundu.

Sizden Gelenler

Tarih : 12 Ekim 2017 , Perşembe

faruk pomek

1. Geçidin yanındaki yeşil alana küçücük bir kapalı alanlı cafe verilmilşti. Ş,mdi gidin bakın ne oldu. Büyüye büyüye, genişleye genişleye neredeyse tüm yeşili işgal eder duruma geldi. Kalan az yeşile de sandalye masa atarak doldurdu. Etrafı da çevirerek tümünü dahil etti.Taa Themonoya kadar srılı. B.ŞEHİR BUNU GÖRMEZ Mİ, GÖRDÜYSE GÖRMEZDEN Mİ GELİR. Hani ADALET, HANİ DÜRÜSTLÜK? Basınımız BUNLARı GÖRMEK, GÖSTERMEK İÇİN VAR AMA, BASINDA GÖRMÜYOR.ne olacak bizim halimiz? Bizim yazdığımıza değil, yerinde görün, yerinde inceleyin. Belki biz yanlış yazmış olabiliriz. BASIN VAZİFESİNİ YAPMIYOR.

UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİHABER GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİHABER GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

GAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI