26 Mayıs 2019

Ömer ALİKILIÇ1 Ocak 2019 , Salı

Ömer ALİKILIÇ

Tarihi yıla ilkyazı…

Evet, canım, cananım, mutluluğum, hüznüm, yüreğime heyecan, kalemime ilham olan güzel ülkem, 2019 yılının, ilk gününü yaşıyor. 2019 yılından değil ama Allah’tan dileğim, 2019 yılı, ülkem ve tüm İslam coğrafyası için, huzurlu, umutlu, barışı ve özgürlüğü tavan yapmış, sağlık dolu bir yıl olsun. 
Dua; bir Müslüman insanın, yüreğine en büyük, en güçlü ilaç, ruhuna da, en büyük huzurdur. Dua; en emin sığınak, en masum yakarış ve dünyanın, en güçlü silahıdır. Dua; kim bilir, belki de, kula, Allah tarafından gönderilmiş, çok güzel ve paha biçilmez bir armağandır.  Çünkü duanın sınırı, duanın parası, pulu ve duanın zamanı da olmaz, mekanı da, hatta makamı da… Bu yüzden, dua edecek insan. Mutlu olduğu vakit, şükür duası edecek mesela. Sıkıldığı vakit, sabır duası, dara düştüğü, çıkmaz yollara girdiği vakit, ferahlık duası edecek. Bunun için de, 2019 yılının, tarihi olacak bu yılın ilk yazısına, dua ile başladım. Zira görüp, gözlemlediğim kadarıyla, tarihi olacağı gibi, çok zor ve her günü, duaya muhtaç bir yıl olacak.
Duam, elbette ki, tüm Türkiye milletinin, hatta tüm İslam ümmetinin, sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yıl geçirmesi. Çünkü kardeşliğin huzurunu çok özledik biz. Fikre bakmadan, dostluğun samimiyetini, arkadaşlığın sıcaklığını, bir komşunun merhaba’sını çok özledik biz. Aşkı da özledik, meşki de. Aşktan söz edip, şiir ile ıslanmayı özledik biz.
Bütün bunları özledik özlemesine de, 2019 yılı, ne yazık ki, aşktan söz edip, şiir ile ıslandığımız, romantik bir yıl olmayacak. Bu yıl ve gelecek üç beş yıl, tarihe kazınacak olsa da, gelecek yıllar, asla ama asla kolay yıllar olmayacak. Çünkü biz, bir şehir efsanesi gibi bilip, dinlediğimiz, haç ile Hilal’in savaşını, daha net bir şekilde görüp, izleyeceğiz.
Zira Hilal’i, yüz yıl sonra yeniden güçlü Türkiye savunuyor. Bunu, Haç’ı savunucuları da görüyor, biliyor. Bu yüzden de, tıpkı yüz yıl önce olduğu gibi bir isim, bir maşa ile Türkiye’yi, yeniden imha etmek istiyorlar. 2023 yılına, o kritik, tarihi yıla, bugün itibari ile 4 yıl kaldı. Amerika da, Almanya da, Rusya da, Avrupa’nın diğer ülkeleri, İran, birleşik Arap emirlikleri, Arabistan ve Türkiye de, Ortadoğu’da yanan ateş hakkında, söylenecek her şey söyledi. Artık tüm maskeler düştü ve oyun bitti.
Her ne kadar 19 aralık günü, ABD başkanı Trump; “Suriye’den çekiliyoruz.’’ dese de, perde arkasında, içinde birleşik Arap emirlikleri, Arabistan olan, yeni bir plan devreye sokuluyor. Ortadoğu, Suriye, yemen, arakan, kısacası sınırımızda dev bir ateş yanıyor. Ve bu yanan ateşe bizi de çekip, İslam’ı bitirmek istiyorlar.
Gündemde olan, Fetö’ye, Pkk’ya, tehlikenin hala devam ettiğine ve yaklaşan seçimin önemine dair dile getirilen cümleler, bazen sıkıcı olabilir. Ancak bu zaman, gerçekten zor bir zaman. Bu yıl, ümmet olarak, bir dakika dahi uyumamız gereken bir yıl. Çünkü Suriye’den çekilen Amerika, direk üstümüze saldırıp, Türkiye’yi imha etmek isteyebilir. Bu yüzden de, bu yıl, çevreye çok dikkatli bakalım. Bu yüzden, bu yıl, her namazdan sonra, edilen ve edilecek duaya, ülkeyi, milleti, ümmeti de katalım ve bu yüzden, vatan için, hak için, İslam için yürüyenleri, yalnız bırakmayalım. Tarihi zamanın tadını çıkartmak dileğiyle… hayırlı yıllar Türkiye


Bu yazı toplam 1 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİHABER GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİHABER GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI