22 Nisan 2019

Ömer ALİKILIÇ6 Kasım 2018 , Salı

Ömer ALİKILIÇ

Türkiye Milleti

Benim 2 yaşında olan dünya tatlısı yeğenim, nerede ve ne zaman bayrağımızı görse, “Aa bak, Türkiye Bayrağııı!!!’’ diye bağırıyor. Dikkatinizi çekerim, ‘’Türk’’ değil, ‘’Türkiye Bayrağı’’ diyor. Ben de, 2 yaşında olan yeğenim Zümra’nın bu sözünden ilham alıp, ‘’Türkiye Milleti’’ diye başlık attım ve başladım yazmaya… Bu başlığın altına, binlerce cilt roman yazılır, yazılan binlerce cilt roman dahi, bu başlığı anlatmaya, inanın ki az kalır.
Neler, ne cümleler yazılmaz ki bu başlığın altına. Selçukludan Osmanlı’ya, Osmanlı’dan Cumhuriyet’in kuruluşuna ve 29 Ekim 1923 gününden bugüne kadar, dünyaya hiza vermiş bu millet hakkında neler söylenmez ki? Zira bu millet, yüz yıllar boyunca, dünyaya hükümdarlık etmiş bir millet. Bu millet, bu toprakları, canı ve kanı ile vatan kılan bir millet. Bu millet, dünyanın konuştuğu, dünyanın gıpta ile baktığı özel bir millet.
Danıştay’ın, cumhur İttifak’ının dibine bomba koyduğu, andımız kararıyla, Türkiye milletini, Türk, Kürt, Laz, Sünni alevi şeklinde bölmeye çalışıyorlar. Ancak Türkiye milleti, Erzurum’da kadayıf dolması ile dadaş, Elâzığ’da çökelek peyniri, zılgıt geçişi ile Zaza, Trabzon’da hamsi, kemençe sesi ile Rize’de çay ile Laz, Şanlıurfa, Diyarbakır, Van, Gaziantep’te çiğ köftesi, sıra gecesi ile Kürt, Edirne, Tekirdağ’da ise, Kakava şenlikleri, meşhur ciğeri ile Türkoğlu Türk’tür. Ancak, bu ülkede nefes alan her insan, Türkiye bayrağına ve Türkiye milletine bağlıdır, bağlı olmalıdır ve hatta bağlı olmak zorundadır.
Şahsen inanıyorum ve hatta eminim ki, benim bu sözlerime canı gönülden katılıyor. Fakat bütün bunları bir tek ben ya da bir tek Türkiye milleti bilmiyor. Bütün bunları, Amerika bizden daha iyi biliyor. Avrupa, bizden daha iyi biliyor. Almanya, Hollanda, İsveç, Fransa ve Yahudi devleti İsrail, bizden daha iyi biliyor. Ki, bize karşı o bitmeyen nefretlerin de sebebi, tam da bu değil mi?
Evet, Türkiye milleti, dünyada eşi benzeri olmayan bir millet. Fakat dünyada eşi benzeri olmayan bu millet, bu ara biraz üzgün, kızgın ve kırgın. Sebebi de, kimine göre ak partinin akıl almaz çelişkileri, kimine göre alt tabanı ihraç edilirken, FETÖ’nün güçlü elinin hala devlet içinde olması, kimine göre fındık fiyatlarının geç açıklanması, kimine göre ise, ekonomik durum, artan gıda fiyatları. Say sayabildiğin kadar…
Bu tepkileri kabul ediyor, hepsine de, gönülden hak veriyorum. Ancak, artık şunu da kabul etmek gerek. Dünyanın en büyük havalarının yapan Türkiye’yi, asla rahat bırakmayacaklar. İstanbul Vahdettin Köşkü’nde, Almanya, Fransa, Rusya liderlerini bir araya getirerek, bu üç lideri, İstanbul manzarası ile büyüleyen, daha sonra da, bu üç liderle Suriye’nin konuşup, Fırat’ın doğusunda olan terör koridorları için, ‘’bir gece ansızın vurabiliriz’’ diyen Türkiye’yi rahat bırakmayacaklar.
Kabul, bütün bunlar, yapılan hataları örtmüyor, örtmez. Ama o hatalar yüzünden de, dünyaya şekil veren Türkiye’den vazgeçilmez. 


Bu yazı toplam 1 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİHABER GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİHABER GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI