22 Mayıs 2019

Mustafa KAYA6 Aralık 2018 , Perşembe

Mustafa KAYA

Twitter’da çöp şikayeti

Mikroblog sitesi Twitter’dan yazan sosyal medya kullanıcısı ilimizdeki çöp sıkıntısıyla ilgili yazdı. Son iki ayda ilimize gelip gittiğini ifade eden okurumuz, “Sayın yetkililer 2 ayda 4-5 kez şehrimize geldim. Yenicami Tığcılar ve civarı çöp sorununu halletmelisiniz.
Halk konteyner koyamıyor ise Büyükşehir Belediyesi tarafından konulmalıdır bir şehir bu şekilde çöplüğe terk edilmemelidir. Alınacak aksiyon hakkında bilgi paylaşımı rica ediyorum” diye yazmış.
Evet okurumuzun yazdıkları böyle. Yetkililere iletmiş olalım.

+++++++

Sistemde hatalar bitmiyor

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı maalesef yönetimsel anlamda büyük sıkıntılar yaşıyor. Kart54 sisteminin değişmesinin ardından SAKUS’taki hatalar da giderilemedi. Hatta olan bazı araçlar, SAKUS’ta görülmüyor mesela.
Buna en büyük örnek 19-S. Hat dolaşımda ama SAKUS’ta yok. GPS’i çalışmayan araçlar yüzünden insanlar boşa vakit kaybediyor.
Okurlar sosyal medyada tepkilerini göstererek, “Siz bunlardan önce belediye otobüs saatlerini düzenler bir çizelge olusturuverin gözünüzü seveyim.
SAKUS zaten GPS çalışmayan arabalarla dolu bari bir zamanlama çizelgesine bakalım da ona göre hareket edelim. Camili arabalarının saatlerini otobüs şoförleri bile bilmiyor” derken bir başka sosyal medya kullanıcısı ise sistemin değişmesinin ardından kartlarda kalan ücretlerin geri ödenmediğini iddia etti.
Sosyal medya kullanıcısı, “Yenilediğiniz sistemde kart54için de ki parayı gasp ettiniz geri yüklenecek dediniz 2 hafta oldu hala bir haber yok. Karşımızda bir muhattabımız yok. Ettiğiniz hizmet değil rezilliktir” diye yazmış.
Okurun bu şikayetlerini yetkililere iletelim.+++++++++

Otobüslere bir el atın

Hendek’te ikamet eden bir okurumuz aradı dün. Ulaşımda belki onlarca kez yazdığımız ulaşım sıkıntılarının bir türlü bitmek bilmediğini belirterek, yetkililerin duyarsızlığından yakındı.
Okurumuz, “Hanımla birlikte Hendek’ten Arifiye’ye gitmek zorunda kaldık. Aslında yolculuğumuzun bu kadar maceralı olduğunu düşünmüyordum ama oldu.
Hendek’ten otobüse bindik ve Adapazarı’na geldik. Size Hendek otobüslerini anlatmama gerek yok. Siz zaten herşeyi biliyorsunuz. Daha önce de yazdınız. Maalesef insanlar üst üste yolculuk yapıyor.
Gereğinden fazla yolcu almakta ısrar ediyorlar ama bunu maalesef kimse görmek istemiyor. Otobüslerde nefes almak bile imkansız hale geliyor.
Hendek otobüsünden indikten sonra Arifiye arabasına bindik. Ben önden bindim, hanım çantadan kartını çıkartacağı için sonra bindi. Otobüs kapıyı kapatmadan hemen hareket etti.
Hanım bir anda sendeledi ve düşme tehlikesi yaşadı. Onlarda çok kalabalıktı. Şoför sürekli olarak, “Arkaya ilerleyelim beyle” diyordu ama ilerleyecek yer yoktu. 60 yaşında olmama rağmen benden yaşlı birine yer verdim. Kimse bu özel halk otobüslerini denetlemiyor mu?
Sizin aracılığınızla yetkililere seslenmek istiyorum” dedi.
Evet okurumuzun şikayeti böyle. Yetkililere iletmiş olalım.

++++++++


Bu yazı toplam 1 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİHABER GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİHABER GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

GAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI