18 Ağustos 2018

İbrahim Şener SAK27 Ocak 2017 , Cuma

İbrahim Şener SAK

Vali Coş’tan yerinde uyarı

Önceki gün ilimizdeki yatırımların son durumu hakkında bilgilenmek, yapılacak işlerde kurumlar arası iş birliğini sağlamak amacıyla, il Koordinasyon Kurulu 2017 yılının ilk toplantısını yaptı.
Vali Hüseyin Avni Coş başkanlığında yapılan toplantıda, tüm kurumların ilgili ve yetkili isimleri tek tek kürsüye gelerek, yatırımlar ve projeleri hakkında bilgi verdi.
Önceki gün yapılan il koordinasyon kuruluna katılmadım ama, daha öncelerde katıldığım toplantılarda, bu bilgi paylaşımının ne kadar önemli olduğunu biliyorum. Yaşadığımız şehirle ilgili, Sakarya ile ilgili projelerin kontrolü, denetimi açısından bu toplantıların ne kadar önemli olduğunu biliyorum.
Özellikle, ilin en büyük mülki amirinin başkanlığında yapılan bu toplantıların daha farklı bir havada geçtiğini, geçmiş yıllardan iyi biliyorum. Nitekim, önceki günde Valimiz Hüseyin Avni Coş başkanlığında yapılan bu toplantının da, rutin bir toplantı havasının dışında gerçekleştiği gazetelerimizde çıkan haberlerden gayet iyi anlaşılıyor.
Gazetelerde çıkan haberlere göz attığımızda benim ilk dikkatimi çeken olay, Vali Hüseyin Avni Coş’un hayata geçen projelerin yapım kalitesi hakkında yaptığı değerlendirme.
Sayın Valimiz bu toplantıda projeler ile ilgili aksaklıkları ve sıkıntıları dile getirerek, bürokratları ve katılımcıları uyarmış. Vali Coş’un yaptığı bu uyarı bana göre yerinde bir uyarı. Nitekim vatandaş olarak yaşadıklarımız karşısında yapılan bu tespitlerin ne kadar doğru olduğunu hepimiz görüyoruz veya şahit olmuşuzdur.
Vali Coş’un bu nokta yaptığı uyarıyı, buradan tekrar paylaşmak isterim. Vali Coş şu ifadeleri kullanmış:
“Bizim temel sıkıntımız bu yapım işlerinde hala 1’inci sınıf yapım parası ödememize rağmen 3’üncü sınıf inşaat yapımı almaktayız. İçinde bulunduğumuz bina dahil hepsi kusurlu, ayıplı imalatlarla bugüne gelmiş. Bundan sonra buna benzer konular oluşmaması için her projede kendi evimizinmiş gibi dikkatli olmalıyız. Görüyoruz ki birçok inşaatta gerekli denetimler yapılmıyor. Uygulama ve yapım aşamasında dikkatli olun, malzeme seçiminden renk seçimine kadar her şeyi ile meşgul olun. Projelerin sağlıklı olmasına, imalatın sağlıklı olmasına özen gösterelim. Daha geçici kabulü yapılmamış birçok binada bile eksiklik ve aksaklıklar var”
Vali Hüseyin Avni Coş bu uyarıları yaparken, bürokratların hiçbir şeyden korkmadan eksikliklerin ve aksiliklerin üzerine gitmesi gerektiğini ifade ederek, “Eğer çekinceleri varsa bu çekinceleri giderelim, devlet arkalarında” diyerek, yetkililer denetimleri korkusuzca yapmaları gerektiği yönünde de uyarmış.
Bu noktada, valimizi tebrik etmek istiyoruz. Bu şehirde hayata geçirilen her projenin başlangıçta en kusursuz şekilde yapılması gerekiyor. Bu denetimler ve kontroller ilgili ve yetkili kişilerce yapılmazsa unutulmasın, bu toplumun ve bu hizmetlerden sorunla olarak faydalananların vebali onların üzerinedir.
Unutulmamalı ki, ne devletin yaptığı ödemenin karşılığının eksik almak, yada vatandaşın
verdiği verginin karşılığı olan hizmeti eksik ve sorunlu almak gibi bir zarureti yoktur.


Bu yazı toplam 1 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİHABER GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİHABER GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI