19 Ağustos 2018

Şerif SARI6 Haziran 2018 , Çarşamba

Şerif SARI

Yorgun lider!.AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın mitingini izlemek için Atatürk Bulvarından miting alanına doğru yürüyorum.
Yürüdüğüm alanda gönül verdikleri liderlerini izlemeye geldikleri her hallerinden belli olan insanlar trafiğe kapatılmış alanın belli noktalarında miting saatini, sohbet ederek bekliyorlar. 
Zaman zaman yapılan sohbetlere kulak misafiri oluyorum.
Fındık bölgelerinden geldikleri belli olan bir gurup insan kendi aralarında konuşuyorlar.
İçlerinde biri ; “Çevremize anlatamıyoruz, fındıkçının durumu çok kötü” parti olarak millette inandırıcılığımız zayıfladı.
Dolar çıkıyor “Bizim fındık yerinde” sayıyor.
Fındık ihraç ürünü değil mi, diyerek yanındaki kişilerin görüşünü merak ediyor. 


Millet olarak çok borçlandık.

Evet, vatandaş durumu anlamaya ve anlamlandırmaya çalışıyor.
Çünkü “Her şey iyi olacak”  umuduyla devamlı iktidarı destekleyen vatandaşın 24 Haziran öncesi kafası karışık.
2001 yıllarında olduğu gibi, ülke ve yurttaşlar olarak borçlarımızı yeniden ve daha çok borçlanarak kapatır hale döndük.
Bu işe 16 yıldır bir çözüm üretemedik.
Ülke olarak zor bir dönemden geçiyoruz.
16 yılın sonunda iktidarın, yurttaşlara anlatacağı inandırıcılığı, geleceğe umutla bakacağı bir hikâyesi ’de” kalmadığı anlaşılıyor.
Daima tekrara düşen, “kadroları ve kendi yorgun liderin” söylemleri eskisi kadar insanları heyecanlandırmıyor.
Baştan aşağı parti kadroları yorgun düşmüş “Millete ne kadar inandırıcı gelir 24 Haziran’da” hep birlikte göreceğiz.Muhalefetin gücü ve Stat arazisi!. .

AKP Genel Başkanı Recep Tayip Erdoğan’ın Sakarya’da düzenlediği mitingde yaptığı konuşmasını dikkatlice dinlemeye çalıştım.
Her ziyaretinde bahsettiği konulardan yine iştahla bahsetti.
Bunlar çoğunlukla “yol, her ne kadar 1000 yataklı hastane 9 yıldır yerinde saysa ’da” sağlıktan ve ulaştırma gibi devletin temel hizmetlerinden oluşan bazı konulara değindi.
Ancak bir konu var ki, tam anlamıyla ildeki muhalefetin gücünün göstergesi olarak kendini gösterdi.
Sakarya ilinde duyarlı yerel basın mensuplarının ve en son CHP milletvekillerinin ısrarlı takipleri ve açıklamaları iktidarı harekete geçirmiş.
AKP genel başkanı Recep Tayip Erdoğan stat arazisinin yapılmış olan satış ihalesinin yeniden gözden geçirildiğini ilan etti.
TOKİ’nin gerekli çalışmaları hayata geçireceğini ifade etti.
Hatta büyükşehir belediye başkanı Zeki Tokoğlu’na millet bahçesine “hangi tür ağaçların dikileceğine” varana kadar kürsüden talimatalar veri.
Sakarya’ya “Millet Bahçesi Hayırlı Olsun” dedi.
Ve “çocuklarınızla oralarda, yeşillik üzerinde yuvarlanın sözleriyle” konunun kapandığını ilan etmiş oldu. 
İktidarın en son kabul etmek zorunda kaldığı bu başarı başta Sn. Sezai Matur, olmak üzere, konuya duyarlık gösteren halkın çıkarını gözeten yayın çizgisiyle hareket eden Sakarya yerel basınındır.
Bu başarı, zamanında imza kampanyaları düzenleyerek kamuoyu oluşturan bir önceki Ayça Taşkent başkanlığındaki CHP il yönetiminindir.
Bu başarı konun takipçisi olan CHP il başkanı Erdoğan Isır’ındır.
Bu başarı “stat arazilerinin diğer illerde millet bahçesi ilan edilmesi üzerine, “CHP iktidarında Stat arazisini yeşil alan yapacaklarını kamuoyuna yüksek sesle her platformda ifade eden Sakarya milletvekili Sn. Engin Özkoç’undur.
Bu başarı, konunun önemini geçte olsa kavrayarak genel başkanlarına aktaran, iktidarın yerel temsilcilerinindir.
Bu başarı, güçlünün yanında değil, “haklının ve halkın yanında omurgalı durabilen,  sendika ve derneklerde görev alan sivil toplum örgütlerini” ayakta tutan duyarlı insanlarındır.
Bu başarı, toplum yararına hareket etmeyi ilke edinmiş, siyasi partiler, gazeteler ve sivil toplum kurum ve kuruluşlarının oluşturduğu muhalefet gücünün göstergesidir. 


Bu yazı toplam 1 defa okundu.

Sizden Gelenler

Tarih : 7 Haziran 2018 , Perşembe

semih uzcak

Hakikaten yorgun.

UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİHABER GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİHABER GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI