Fox TV'de başlayan bu dizi Sakarya'da çekildi

Sakarya Akçay Barajı ve Ballıkaya Barajı'nda çekilen dizi başladı.. Bazı bölümleri Geyve, Pamukova ve Sapanca sınırında bulunan Akçay Barajı'nda çekilen BARAJ dizisi yayına başladı

Fox TV'de başlayan bu dizi Sakarya'da çekildi

Türkiye’nin en önemli yapım şirketlerinden Medyapım yapımcılığını Türkan Şoray’ın yapımcı kızı Yağmur Ünal’ın ise uygulayıcı yapımcılığını üstleneceği Baraj dizisi çekimleri Ocak ayı sonu itibari ile Kapadokya’da başlamıştı.

Fox TV'de bu akşam başlayan Baraj Dizisinin çekim yerleri bir çok farklı mekan olacak. Baraj Dizisi Nerede Çekiliyor sorusuna öncelikle baraj inşaatının nerede olduğunu yazarak başlayalım.  Daha önceden çekilmiş olan Baraj filmi Nevşehir ilimizdeki Damsa barajında çekilmişti. Ancak Baraj dizisinde set alanı olarak Sakarya ilimizde yapımı devam eden barajı seçildi.

Sakarya’nın Akyazı ilçesinde yapımı devam eden Ballıkaya Barajı dizinin inşaat alanlarının çekim mekanı oldu. Baraj dizisinin bazı çekimleri  Geyve, Pamukova ve Sapanca sınırında yer alan Akçay Barajı şantiyesinde çekilmektedir. Baraj sahnesi haricindeki çekimlerin de bu bölge civarında yapıldığı tahmin ediliyor.
  Çekimlerde farklı şehirlerden sahneler de bulunuyor.Yeşilçam’ın unutulmaz filmlerinden olan Baraj’dan uyarlanan Baraj dizisi yayın hayatına başlıyor ve nerede çekildiği merak ediliyor. Baraj dizisi daha önce İstanbul Çatalca'da çekimleri başlamış ve baraj inşaatı çekimleri yapılmıştı ancak baraj inşaatının yeri değiştirildi.

  Baraj filminde baraj inşaatında çalışan bir işçi ve aşık olduğu bir genelev kadınını konu aldığı dizinin Baş rollerinde ise Nazım karakteri ile Burak Yörük ve Aysel karakteri ile Biran Damla Yılmaz yer alıyor. Peki Braj Dizisi konusu nedir, oyuncuları kimler, nerede çekiliyor?

Baraj Dizisi Konusu
Baraj filminde baraj inşaatında çalışan bir işçi ve aşık olduğu bir genelev kadınını konu alacak. Baraj dizisinde baraj inşaatında ustabaşı olarak çalışan Nazım genelevde çalışan Aysel’e aşık olur ama Nazım da Aysel’in genelevde çalışan bir kadın olduğunu bilmez zira gönül postası aracılığıyla mektuplaşırlar. Nazım Aysel’in bir genelev kadını olduğunu duyunca onu herkesten gizler ve saklar zira çok utanır bu durumdan ama Aysel bir gün çıkar inşaata gelir. İnşaatta kiler ise Aysel’i tanır.

Burak Yörük -Tarık: Burak Yörük denilince akıllara 4N1K dizisinde hayat verdiği Barış Ozansoy yani namı diğer Sırık karakteri gelmektedir. Burak Yörük 1995 de İstanbul’da hayata gözlerini açmış 25 yaşında ki yakışıklı oyuncudur. 7 yaşından beri televizyonlarda olan Burak Yörük Beykent Üniversitesi Tiyatro bölümünde eğitim görmektedir. öğrencisidir. Burak Yörük daha önce Ben Onu Çok Sevdim ve 20 dakika gibi dizilerde küçük rollerde yer almıştır.

Baraj Dizisi Oyuncuları
Biran Damla Yılmaz –Nehir: Daha önce Kral dizisinde olacağı açıklanan Biran Damla Yılmaz’ın Kral dizisinde oynamaktan vazgeçtiği şuanda Baraj dizisi ile anlaşma imzalamak üzere olduğu haberleri var. Bilindiği üzere Biran Damla Yılmaz 28 Haziran 1997 İstanbul Gebze doğmuştur ve 23 yaşındadır. Kırgın Çiçekler dizisinde hayat verdiği Eylül karakteri ile ünlenen Biran Damla Yılmaz son olarak Canevim dizisinde ve  Mahsun Kırmızıgül’ün Mucize 2 filminde yer almıştır. Türkiye’nin en çok tanıdığı kadın başrol oyuncularında biri olan Biran Damla Yılmaz konservatuvar eğitimine devam etmektedir. 22 yaşında olan  Biran Damla Yılmaz 1,64 cm boyunda 54 kg ağırlığındadır. Biran Damla Yılmaz son olarak Canevim dizisinde Ceylan karakteri ile yer almıştır. Biran Damla Yılmaz dizisi tutmasa da Biran Damla Yılmaz 2019 da Biran Damla Yılmaz 1,64 cm boyunda 54 kg ağırlığındadır.

Feyyaz Duman –Nazım: Son olarak şubat 2020 de final yapan Kadın dizisinde hayat verdiği Arif karakteri ile çok sevilen hatta başrolün ölmesi ile başrole geçen Feyyaz Duman 1982 yılında Mardin’de dünyaya gelmiştir ve 38 yaşının içindedir. İçerde dizisinde canlandığını Serkan karakteri ile ilk çıkışını yakalayan Feyyaz Duman ni İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı Halk Dansları Bölümü mezunudur. New York’ta 5 yıl kalan Feyyaz Duman oyunculuk eğitimleri de almıştır. . Annemin Şarkısı filmi ile Antalya Film Festivali’ne en iyi erkek oyuncu ödülünü alınca yapımcıların dikkatini çekmiş ve Kadın dizisi kadrosuna dahil olmuştur. Feyyaz Duman Baraj dizisinde Nazım karakteri ile başrolde yer alacaktır.Nebahat Çehre: Nebahat Çehre 15 Mart 1944 de Malatya’da doğmuş Türkiye’nin en çok tanona dizi ve tiyatro oyuncularından biridir. Modellik ve şarkıcılık kariyeri de olan Nebahat Çehre önce Yılmaz Güney ile sonra da Yavuz Demir ile evlilik geçirmiştir. Şuanda ise bekardır. 15 yaşında Türkiye güzeli seçilen Nebahat Çehre Yılmaz Güney ile yaptığı evlilik sonrası sanat camiasına hızlı bir giriş yapmıştır. Aşk-ı Memnu dizisinde hayat verdiği Firdevs karakteri ile dünyada tanınan bir yıldız olan Nebahat Çehre son dönemde Muhteşem Yüzyıl, Kara Para Aşk ve Yuvamda ki Düşman gibi dizilerde yer almıştır. Nebahat Çehre sayısız sinema filminde oynamış yer alacağı diziye büyük katkı sağlayacak bir üstattır.Sumru Yavrucuk –Zerrin: Sumru Yavrucuk 1 Ocak 1961 de Ankara’da dünyaya gelmiştir ve 49 yaşındadır. Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü mezunu olan Sumru Yavrucuk son olarak Annem ve Bizi Hatırla sinema filminde yer almıştır. Sumru Yavrucuk’un son dizisi ise No 309 olmuştur. Özellikle Fatmagül’ün Suçu Ne dizisi ile çokça tanınan Sumru Yavrucuk İstanbul Devlet Tiyatrolarında çalışarak deneyim kazamıştır ve 1988’den beri dizilerde yer almaktadır.

Tuna Orhan –Ekrem: 1966 da Almanya dünyaya gelen Tuna Orhan 54 yaşının içindedir. Mustafa Uğurlu ve Ahmet Uğurlu’nun öz dayısı olan Tuna Orhan yeğenlerini de Türk Sinemasına kazanmıştır. Almanya Devlet Tiyatrosunda çalışarak oyunculuk deneyimi kazanan Tuna Orhan Vizontele Tuuba filmi ile tiyatrodan dizilere geçmiş ve tanınmaya başlamıştır.  Özellikle 2014 den beri Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Servet karakteri ile kariyerinin zirvesini gören Tuna Orhan son olarak 2019 da Veli Taştan karakteri ile Zengin ve Yoksul dizisinde yer almıştır.

Sait Genay –Orhan: Sait Genay son olarak Sen Anlat Karadeniz dizisinde hayat verdiği Osman Hopalı karakteri ile çok sevilmişti.  20 Mart 1953 İstanbul doğumlu olan Sait Genay 67 yaşındadır ve İstanbul Belediye Konservatuvarından mezun olmuş ve yıllarca Türk tiyatrosuna hizmet etmiştir.  Sait Genay daha önce de Trt 1 de yayınlanan Sakarya Fırat dizisinde de yer almıştır. Sait Genay’ın yer aldığı diğer dizi ise Aliye dizisi olmuştur.Mesut Yılmaz –İsmet: 1988 yılında İzmir’de doğan Mesut Yılmaz Baraj dizisi kadrosuna İsmet karakteri ile girdi. 32 yaşında olan Mesut Yılmaz Müjdat Gezen Sanat Merkezi tiyatro bölümü mezunudur. Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisi ile oyunculuğa başlayan Mesut Yılmaz son dönemde Şahane Damat ve Ver Elini Aşk gibi dizilerde de yer almıştır. Mesut Yılmaz’ın ünlü olması ise Kızıl Elma dizisinde hayat verdiği Ahmet Şeker karakteri ile olmuştur.  Mesut Yılmaz son olarak Aştroloji filmine oynadı.

İhsan İlhan –Yaşar: İhsan İlhan son olarak Tv8’in sevilen dizisi Kızım da Jilet karakteri ile yer almıştı. Sevilen oyuncu İhsan İlhan 1971 Eskişehir doğumludur ve 49 yaşındadır.  Müjdat Gezen Sanat merkezinde oyunculuk dersleri alan İhsan İlhan genelde ara rollerde yer almaktadır. daha önce de Bu Sayılmaz dizisinde bir kahya olarak karşımıza çıkmıştı. İhsan İlhan Baraj dizisinde de Yaşar isimli kötü kalpli bir işçi olacak. 2019 da ise Mucize Doktora ise bir hasta eşi olarak konuk olmuştu.

İman Casablanca -Ümran: İman Casablanca daha önce Yasak Elma dizisinde Leyla karakterine hayat vermesi için anlaşılmış ancak sonradan anlaşma iptal edilmişti. Şimdi İman Casablanca Baraj dizisi kadrosuna girdi ve dizide Ümran karakteri ile karşımıza çıkacak.  Best Model of the World  2018 birincisi olan Iman Casablanca Dört dil bilen uluslararası bir oyuncudur. Matematik mühendisi olan Iman Casablanca iyi Türkçe’si ile dikkat çekmektedir. Iman Casablanca 2018 de Türk Hava Yollarında Kabin Memuru olarak çalışmıştır.

Batuhan Yüzgüleç -İbrahim: Batuhan Yüzgüleç Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tiyotro bölümü mezunudur. Daha önce Erkan Koçak Köstendil’in yönettiği Suma filminde oynayan ve ödül olan Batuhan Yüzgüleç 2018 de Bizim Hikaye de oynadı. 2019 da ise Çukur’da küçük bir rolde gördük onu.

Şamil Kafkas -Halil: Şamil Kafkas Baraj dizisinden gelen Halil karakterine hayat verme teklifini kabul etti ve Nevşehir’e geldi. 1976 da Trabzon’da doğan Şamil Kafkas Kafkas Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro bölümü mezunudur. Şamil Kafkas ‘ın yer aldığı diziler arasında Ulan İstanbul ve Hayat Bazen Tatlıdır gibi dizilerde vardır. Hayat Bazen Tatlıdır dizisinde okuş müdürü olarak karşımıza çıkmıştı.

2020/03/1584476263_baraj_dizifilm170320_01.jpg

2020/03/1584476264_baraj_dizifilm170320_02.jpg

2020/03/1584476263_baraj_dizifilm170320_03.jpg

2020/03/1584476265_baraj_dizifilm170320_03a.jpg

2020/03/1584476264_baraj_dizifilm170320_04.jpg

2020/03/1584476264_baraj_dizifilm170320_05.jpg

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
hope stern
hope stern - 8 ay Önce

sakaryada çekiliyor diyorsunuz araçlar 32 plaka ticari taksi bile 32 plaka

Ciğdemmm
Ciğdemmm @hope stern - 8 ay Önce

Bende 32 görüyorum hep nasıl oluyor

SIRADAKİ HABER