Maltepe Park'ta sıkıntı büyük

Maltepe Park’ın yanında bulunan Ayaz Sokak’ta ikamet eden bir okurumuz, bölgede yaşadığı sıkıntıları yazmış bize.

Maltepe Park açıldığından beri aynı sorunları yaşadıklarını dile getiren okurumuz, “Evimizin balkonuna ve bahçemize çıkamaz olduk. Bizim sokağımız parkın kuzey cephesine bitişik. Bu sorun bizim değil tüm bölgenin sorunu. Parkın kuzey cephesindeki otopark alanının ön kısmında ağaçlık bir alan var. 

Bu alan içkicilerin, uyuşturucu madde kullananların ve okuldan kaçıp gelen öğrencilerin mekanı haline geldi.

“Gençler bakın burası ev çok küfürlü konuşuyorsunuz sesinizden rahatsız oluyoruz” diyoruz. “Burası park size” ne diyorlar. Konum itibari ile evimizin dibi olan bir yerde gençler ulu orta sevişiyor.

Daha dün bir grup ile güvenlik arasında arbede yaşandı.

Aynılarını sokakta bizlerde yaşadık. Adam içki içiyor ateş yakıyor her yer ağaç yangın çıkacak evlere sıçrayacak. Onların derdi yok kendi oturmuyor ne de olsa.

Durumdan rahatsızlığımızı Büyükşehir Belediyesi Çözüm Masası’na ilettim ama bana yapacak bir şeyleri olmadığını söylediler.

Güvenlik bölgenin SASKİ’nin olduğunu iddia ediyor. SASKİ ise BELPAŞ’a ait olduğunu dile getiriyor. Çözüm Masası’ndaki görevli ilçe belediyesi ile görüşmemi söyledi. Güvenlik polisi arayın diyor arıyorsun polis geliyor yarım saat geçmiyor yine aynı. Tekrar arıyorsun polis de isyan ediyor.

Gündüz vakti orta okul yaşlarında çocuklar şeffaf poşetler içinde sigaralar getirip birbirine dağıtıyorlar burada. Evin Maltepe Park’a bakan balkon ve camlarına panjur yapmak zorunda kaldık huzurumuz kalmadı. Burada en köklü çözüm bu alanın hemen yanında ki diğer alanda olduğu gibi başkanlık konutunun bahçesinin sınırları içerisine alınmasıdır

Başkanlık konutu sokak tarafında kalan evlerle arasını 4 metrelik duvarın üzerine çit çekerek soyutlamış. Bizi parkın serserisi sapığıyla başbaşa bırakmış. Bu alanlarında başkanlık konutunun bahçe sınırlarına alınıp dışarıya soyutlanmasını istiyoruz

YORUM EKLE
YORUMLAR
Koca Sinan
Koca Sinan - 5 ay Önce

Olurmu canım. Ekrem Başkan ne der

banner22

banner21