Mehmet Erdoğan’ın çizgisi

Mehmet Erdoğan siyasette bir türlü aradığını bulamamış isimlerden biri. Üç dönem MHP İl Başkanlığı yaptı. Milletvekili adayı olmak için görevinden ayrıldı. Hatta çok sağlam çalışma yürüttü. Daha listeler dahi açıklanmadan seçim ofisleri açtı.

Milletvekili listesi açıklanıp Erdoğan’a seçilecek sıra denk gelmeyince ilk iş seçim ofislerini kapattı. Bundan sonra MHP Yönetimi ile arasına bir soğukluk girdi.

Önce MHP’nin tüzük kurultayı yapması için öne çıktı. Meral Akşener nereye o oraya gitti. Sakarya’da olduğundan daha çok ülke genelinde çalıştı. Tüzük kurultayından netice alınamayınca Meral Akşener’in yanındaki çizgisini korudu. Sonra İyi Parti kuruldu. Ancak Mehmet Erdoğan Akşener’in milletvekili listesinde de yer alamadı.

Kısa bir süre önce kurulan Ali Babacan’nın Deva Partisi ile irtibatta olduğuna ilişkin bilgiler gelince Yenihaber muhabirleri Erdoğan’dan açıklama almış. Erdoğan, “Benden şehrin siyasi isimleri ile ilgili bilgi aldılar. Ama ne benim il başkanlığı gibi bir talebim oldu ne de onlar il başkanı ol dediler” demiş.

Eskiler “Daldan düşen yaprağın kaderini rüzgar belirler” derlerdi. Erdoğan MHP’den ayrıldıktan sonra biraz bu görüntüyü veriyor, gibi.

Bir de Barış Manço’nun güzel seslendirdiği bir türkü var, “Gamzedeyim deva bulmam” diye. Erdoğan ile Deva’nın yan yana gelmesi o şarkıda anlatılıyor bence.

Tehdidin bitmesini istiyor musunuz

Koronavirüs tedbirlerinde yeni normal döneme geçildiği günden bu yana aynı şeyi söylüyorum.

Devlet tedbirleri kendi sınırlarını zorlayarak aldı. Pek çok riske girildi. İdari, ekonomik ve hatta güvenlik yönünden tedbirler alındı. Sonra da artık vatandaşa, “Kardeş bundan sonra top sende” dendi.

Bundan sonrasına vatandaş kendi karar verecek.

Maskesini takıp, hijyen kurallarına uyup, sosyal mesafeye göre hareket ederse virüs tehdidi ortadan kalkacak.

Bu şekilde davranmayanlar da virüsün yayılmasına hizmet etmeye devam edecek. Bu

Virüsün yayılmasını engellemek için çalışmıyorsanız yayılması için çalışıyorsunuz demektir.

Bize sıklıkla “Virüs tehdidi ne zaman biter” diye soruyor, okurlarımız. Cevap belli, “Siz ne zaman bitmesini isterseniz o zaman biter.

Dediğim gibi miymiş

Geçtiğimiz günlerde “CHP’de neler oluyor” başlıklı bir yazı yazmıştım. Yazının sonunda da “Gitmeyi düşünenler olduğu gibi, yerine gelmeyi düşünenler de hazır” demiştim.

Yazımın yayınlandığı gün Geyve İlçe Başkanı görevden ayrıldığını açıkladı. İki gün geçmeden de dün yeni ilçe başkanı göreve geldi.

Görevden ayrılmayı düşünen başka ilçe başkanları olduğunu ve onların da yerine hazırlık yapan isimlerin olduğunu bir kez daha yazmış olayım.

Özel hayata saygı

Teknoloji çok ilerledi. Kişisel güvenlik sıfıra indi. Bir yerdeki yazışmanızın bir kısmı kesilip biçiliyor ya da bir fotoğraf bambaşka bir yolla allanıp pullanıp servis edilebiliyor.

Üstelik bu mizah olsun diye bile yapılabiliyor.

Arkadaş arasındaki bir konuşma “ifşa” adı ile ortaya döküldüğünde daha çok ilgi çekiyor ve aslında normal olan şeyler bile “rezil” olarak adlandırılıyor.

Sakarya Üniversitesi öğrencileri arasında bir mesajlaşma grubundaki konuşmalar sosyal medyaya yansıtılmış. Eğer konuşmayı sosyal medyada görmek isteseydi insanlar sosyal medyada konuşurdu.

Demek ki istemiyor.

Bu bilgilerin paylaşılması suçtur.

Sakarya Üniversitesi Yönetimi de bu konuda duyarsız kalmamış ve müdahil olarak cezai yaptırım uygulamış.

Bence SAÜ doğru olanı yapmış. İnsanların konuşmalarını paylaşmak suçtur. Ve ayıplanması gereken bir şeydir.

Prim verilmesi gereken bir popülerlik aracı değil.

HECATİ: Şu bir gerçek ki hiçbir iyilik cezasız kalmaz…

YORUM EKLE
YORUMLAR
Konuralp ÇETİNKAYA
Konuralp ÇETİNKAYA - 5 ay Önce

Başarılı keyifle okudum

Enver Albayrak
Enver Albayrak - 5 ay Önce

Değerli Başkan. Sayın Mehmet Erdoğan ilimizin yetiştirdiği en nadide insanlardan biridir. Bence iyi partililer ona daha çok ilgi göstermeliler. Bir de Sayın Hamdi Kılıçaslan olmazsa olmazım

Enver Albayrak
Enver Albayrak - 5 ay Önce

Değerli Başkan. Sayın Mehmet Erdoğan ilimizin yetiştirdiği en nadide insanlardan biridir. Bence iyi partililer ona daha çok ilgi göstermeliler. Bir de Sayın Hamdi Kılıçaslan olmazsa olmazım