Meydan yine CİMER’e şikayet edildi

Orhan Camii Meydanı’nda bulunan çay ocaklarının masa işgaline Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Adapazarı Belediyesi Zabıta ekipleri önlem almıştı. Çay ocakları akşam saatlerinde yine meydana masa koymaya devam ediyor.

Bu durum Cumhurbaşkanı İletişim Birimi’ne tekrar şikayet edildi. Okurumuz şikayetinde, “Sakarya Adapazarı ilçesinde bulunan Orhan Cami Meydanındaki çay ocakları dükkan önü ve meydana masa tabure bırakarak yayaların geçitini engellemekte.

Belediye bu konu için bir çalışma yaparak engelledi fakat dükkanlar akşam saatlerinde masaları tekrar meydana koyuyor. Bu durumda çay ocakları hukuksuz ve kanunsuz iş yapmaya devam ediyor.

Önümüzdeki iki seçenek var. Ya belediye buna göz yumuyor. Ya da esnaf bu kanunsuzluğu bilerek ve isteyerek yapıyor. Lütfen gereği yapılsın” diye yazdı.

+++++++++

Nehirde büyük kirlilik

Mikroblog sitesi Twitter üzerinden yazan Savaş Aşık isimli okur, Sakarya Nehri’ndeki kirlilikle ilgili eleştirilerini yöneltmiş.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ve Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç’a seslenen Aşık, “Sayın başkanlarım. Maalesef Sakarya Park'ın kıyısı olan nehirdeki kirlilik ve düzensizlik gerçekten çok rahatsız edici.

Hem koku hem de bu kirliliğe son verilmesi için gerekli önlem ve çalışmaların yapılmasını hem şehrin evladı hem de dava arkadaşınız olarak rica ediyorum. Şehrim bu görüntüye layık değil. Gerekeni yapacağınıza dair inancım tamdır. Kolay gelsin” diye yazmış.

Evet biz de okurumuzun bu eleştirisini buradan paylaşalım.

YORUM EKLE