Milli Eğitimde başarısızmışız

   Allah’ın Rahmeti ve Bereketi Tüm Halkımızın üzerine olsun.

Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan geçen gün İbni Haldun üniversitesinin bir bölümünün açılış töreninde yaptığı konuşmada eğitimde başarısız olunduğunu ve eğitim sisteminin ihmal edildiğini söyledi. El cevap dedikleri ayniyle doğrudur ve katılıyoruz. AK Parti iktidarının en başarısız olduğu konuların başında eğitim geliyor.

Cumhurbaşkanımız bu itirafı yaptı ama zamanında eğitimdeki gidişatın kötü olduğunu ve eğitim sisteminin gittikçe kötüye gittiğini muhalefet partileri tarafından defalarca söyleniyordu.

Özellikle önce ahlak ve maneviyat söylemiyle siyaset yapan Saadet Partisi Genel Başkanı sayın Temel Karamollaoğlu tarafından bu eğitimdeki kötü gidişat birçok kez dile getirilmişti. Milli Gençlik Vakfı ve Anadolu Gençlik Derneği eğitimdeki gidişat hakkında birçok kez kamuoyunu aydınlatma adına basın açıklamaları yapmışlardı.

Tabi o zaman bu uyarıları yapanlar her zamanki gibi vatan hainleri, fetöcü, PKK ile işbirlikçi suçlamalarına maruz kalmışlardı. Şimdi ise aynı itirafı cumhurbaşkanımız yapınca kamuoyunun sesi kesildi.

Zaten on sekiz seneden beri iktidarda olan bir hükümet başarısızlığını itiraf etmesinden daha doğal ne olabilir ki. Suçlu arıyorsak, suçlu iktidar partisi. AK Parti hükümetinde en çok değişen bakanlık Milli Eğitim Bakanlığı olmuştur ve her gelen bakan bir önceki bakanı hiçbir şey yapmamakla suçlamış ve her gelen bakan yeni bir Milli Eğitim reformuna ihtiyaç duyulduğunu söylemiştir.

        Ama maalesef gelinen nokta, elde var sıfır. Eğitimde başarılı olmak her yere yeni okullar yapmak. Her ile her ilçeye üniversite yapmak değildir. Önemli olan bu yapılan binaların içlerini milli bir eğitim ile doldurmaktır. Yoksa bina yapmak sadece inşaat şirketlerine para kazandırmaktan öteye gitmeyecektir.  

Tayyip Erdoğan Bey medyaya ve anketlere çok önem veren bir lider. TV kanallarını çok iyi organize edip muhalefeti yok gibi görerek iktidarının ömrünü uzatmaya çalışıyor. Hedef 2023’tü ama 2023 geldi hedefler maalesef tutmadı.

2023’te milli gelir 25000 dolar olması hedefleniyordu bu ve bunun gibi birçok hedef tutturulamadı. Hedefler tutmayınca seçmende bir karamsarlık teşkilatlarda gevşeme meydana geldi. Halka ve teşkilatlarına yeni hedefler koymaları lazım.

Çünkü hedefi olmayan bir teşkilat, uzun ömürlü olamaz. Sayın Cumhurbaşkanı görüyor ve hedef olarak bu sefer 2053 diyerek yeni bir vizyon ortaya koymaya çalışacaklar. Bakalım bu vizyon tutacak mı? Zaten 2053’e kadar kim öle kim kala.

Cumhurbaşkanımızın anketlere de çok önem verdiğini biliyoruz. Çokça anket yaptırarak halkın nabzını yoklar ve nabza göre şerbet vermeyi iyi bilir. Mesela bundan önce zina yasasına oldukça tepki gelmişti.

Bunu fark eden cumhurbaşkanımız, bir açıklama yaparak ‘zina konusunda hata yaptık Avrupa birliğine uyduk zinayı serbest ettik hata yapmışız. Meclis gerekli düzenlemeyi yapsın biz gerekeni yaparız’ diyerek topu meclise atmıştır. Tabi mecliste bu konuya duyarlı olmamış konuşulanlar lafta kalmıştır ama milletinde gazı alınmıştı. Birçok mesele böyle halloluyor.

  Söylemler güzel ve doğru ama icraat yok. Şimdi milli eğitim konusunda cumhurbaşkanımızın yaptığı itiraf doğru ama hep beraber göreceğiz ki bu yapılan yanlışların düzelmesi için hiçbir şey yapılmayacak. Sonuçta ne oldu milliyetimdeki başarısızlıklar konuşuldu milletin gazı alındı.

Kim ne derse desin önümüzde bir erken seçim görünüyor. Yoksa bu seçim konuları boş yere çıkmış değil. Tabi bu bir öngörü seçimler zamanında da yapılabilir. Ama şu bir gerçek ki önümüzdeki seçimin kilit partisi, Saadet Partisi olacaktır.

Saadet Partisi Genel Başkanı sayın Temel Karamollaoğlu’nun haftalık basın açıklamaları özellikle takip ediliyor. Şu an itibarıyla Saadet Partisi, Türk siyasetinin pusulası olmaya devam ediyor.

    Baksanıza Cumhuriyet Halk Partisi’nin Genel Başkanı sayın Kılıçdaroğlu bile, iktidar partisine karşı söyleminde hak gelince batıl zail olur, hak gelecek siz gideceksiniz diyerek milli görüşün kırk yıllık söylemlerini kullanmaya başlamıştır.

            Bu da ne anlama geliyor, milli görüş Türk siyasetine bir seviye getirerek siyaseti yönlendiriyor, anlamına gelmektedir. Önümüzdeki dönemin parlayan yıldızı yine milli görüşün tek partisi olan Saadet Partisi olacak gibi görünmektedir. En iyisini Allah bilir. Allaha emanet olun. Selam ve dua ile.

NOT: Korona testi pozitif çıkan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Ekrem İmamoğlu Bey ile eski Hendek Belediye Başkanı ve 25’inci dönem Sakarya Milletvekili sayın Ali İnci Bey’e, Allah’tan acil şifalar diliyorum.

YORUM EKLE