Minibüsleri hiç temizletmiyorlar mı?

Gazetemizi arayan bir okurumuz, Sakarya’da bulunan minibüslerle ilgili şikayetlerini dile getirdi. Okurumuz, “Sakarya belki de ulaşım alanında en pahalı şehirlerden bir tanesi.

Toplu taşıma sorunlu ve maalesef belediyenin gidebileceği güzergahlar minibüslere devredilmiş.

Benim sorunum bu kentteki minibüslerden. İşime gidip gelmek için her gün minibüslere biniyorum. Minibüsler pis ve oturulamıyor. Koltukların yüzleri aşınmış. Yırtık ve yazılarla dolu.

Elinizi bir yere değdirmeye korkuyorsunuz. Her taraf kirli. Camlardan dışarıyı görmek ise tozdan neredeyse imkansız. Belediye yetkilileri bunu görmüyor mu?
Belediye yetkililerini geçtim, minibüs sahipleri böyle bir araca kendi yakınlarının binmesini isterler miydi?

Taksi dolmuşlar bu konuda biraz daha iyi ama minibüs hatları çok pis. Lütfen minibüs şoförleri de bu konuda daha duyarlı davranmalı.

Bir de araçların içi sabah çok kötü sigara kokuyor. Bu sorunun çözümü şoförlerin araçta sigara içmemeleri.

Sizi aramayı uygun buldum. Umarım bu söylediklerimi gazetede yazarsınız” dedi.

Evet okurumuzun şikayetini ilgililere iletelim.

+++++++++

Kart 54 alabilecek makine neden yok? 

Bir okur sosyal medyadan paylaşmış. Sakarya’da Kart54 alacak bir makinenin olmamasına isyan eden okur, İstanbulkart satan makinelerin fotoğrafını paylaşarak altına, “İyi pazarlar Sakarya. Şehircilikte o kadar gerideyiz ki; #KART54 alacak bir makinamız bile yok” diye yazmış. Okur aynı zamanda bu çağrıyı Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’yi de etiketlemiş.

Otobüs saatleri güncellendi

Büyükşehir Belediyesi bazı hatlarda otobüs saatlerini güncelledi. Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, “1, 12, 15, 19K, 21K, 22K ve 26 nolu Belediye Otobüs hatlarında çalışma saatleri yeniden düzenlenmiştir. Yeni çalışma saatlerine SAKUS Mobil ve http://sakarya.bel.tr’den ulaşabilirsiniz.” Denildi.

YORUM EKLE

banner22

banner21