Mücadele gerçekten yapılıyor mu?

15 Temmuz hain kalkışmasını gerçekleştiren Fetullahçı Terör Örgütü ile etkin mücadele edileceği duyrulmuştu. Bu mücadele sayesinde Türkiye hem ekonomik olarak hem siyasi olarak hem de idari olarak rahatlayacaktı.

Kalkışma gerçekleşeli 3 yılı aşkın süre oldu. Pek çok kişi yargılandı. Pek çok kişinin yargılaması devam ediyor. Gerçekten bazı suçsuzlar zarar gördü. Bazı gerçek suçlular yakalandı. Bazı kişiler halen aranıyor.

Vatandaş aslında tam manası ile ikna olmuş değil. Mücadelenin sürdüğünü düşünenlerin sayısı düşünmeyenler kadar değil. Zaman içinde bu işin sulandırılmaya çalışıldığını da görüyoruz.

Ancak biraz yakından bakınca aslında çok ciddi bir çalışma olduğunu da fark ediyorsunuz. Evet mağdurlar var. Evet aslında dokunulmasını beklediklerimize henüz dokunulmadı. Evet alttan başlandı. Kimsesi olmayanlar veya kendini etkin şekilde savunmayacaklar önce alındı.

Ama mücadele alttan alta devam ediyor. Delil toplamaları titizlikle yürütülüyor. Uzun zamandır nokta atışları gerçekleştiriliyor. Topyekun mücadele edilirken toplum huzuru önceleniyor. Onun için de operasyonları sadece takip etmek isteyenler görebiliyor.

Vatandaş istiyor ki her şey bir anda olsun bitsin. Ama öyle olduğunda adaletin tam manası ile tecelli etmesi mümkün olmuyor.

Bu noktada içinizi rahatlatacak bir şey söyleyeyim.

Güzellik yarışmalarında önce şampuan güzeli anons edilir.

İlk önce en güzel anons edilirse işin heyecanı kalmaz.

Ben bu açıdan bakıyorum ve gerçekten gerekenlerin yapıldığını ümit ediyorum. Önümüzdeki günlerde üçüncü, ikinci ve son olarak da birinci güzelin podyuma çıkacağını düşünüyorum.

Yol üstünde olmak böyle bir şey

Pek çok yerden İstanbul’a gitmek için Sakarya’dan geçmek lazım. Zaman zaman Ankara’dan dönen yöneticiler Sakarya’da mola veriyor. Son olarak Milli Savunma Bakanı İlker Başbuğ Zonguldak’tan dönerken Karasu’ya uğradı. Başbuğ Karasu’da vatandaşlarla sohbet etti. Resmi ziyaret olmadığı için Karasu’daki pek çok yöneticinin Başbuğ’un gelişinden haberi dahi olmadı. Konuyu sonradan medyadan öğrendiler.

Başbuğ’un ziyareti tam manası ile “Geçiyorduk uğradık” tadında oldu.

Tüm bakanların bu şekilde halka sürpriz yaptığı bir toplum hayal etmek çok mu zor…

Özkoç’un Tank Palet ısrarı

Dün Sakarya Milletvekili ve Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Engin Özkoç gazetemizi ziyarete geldi. Özkoç’u tanıyanlar bilir. Samimi bir adamdır. Anlatmasını sever. İzah etmesini bilir. Dinler ve her türlü eleştiriye de açıktır. Konuşmamızın büyük bir bölümü elbette Tank Palet meselesine ayrıldı. Özkoç’un ısrarla sorduğu sorular var. Ülke için endişeleri var. Ülkenin çıkarları doğrultusunda fikirleri var.

Dert yanmasının sebebi çok basit. “Neden ciddiye almıyorsunuz” diye soruyor. Basın gerektiği gibi yer vermiyor. Basın yer vermeyince vatandaş tepki vermiyor. Vatandaş tepki vermeyince ya da yönlendirilmiş basının gösterdiği şekilde tepki verince bizim görüşlerimiz boşa düşüyor.

Ne istiyor?

Ethem Sancak’ın da olduğu bir ortamda canlı yayında Tank Palet meselesini tartışmak.

Peki biz de şunu istesek.

Sakarya Milletvekillerinin tamamının katıldığı bir canlı yayın düzenlense. Şükür olsun ki milletvekillerimiz partilerinde en önde gelen yerlerde. Sakarya’nın bir ulusal kanalın en nitelikli yayınını yapacak değerde milletvekilleri var. Bunlara bir de Ethem Sancak katılsa. Sancak da orada enine boyuna anlatsa.

Tank Palet de ülkenin en önemli konularından bir tanesi. Bu şekilde konu bir kere konuşulsa ve kamuoyu da en net bilgiyi alsa. Çok mu zor?

Sakarya milletvekilleri nitelikli, konu Türkiye gündemi ve geleceği açısından önemli. O zaman bu canlı yayını yapmak bir TV kanalı için bulunmaz bir nimet.

Bakalım önümüzdeki günlerde bu şekilde bir adım atılır mı?

HECATİ: Bu "Hissedilen sıcaklık" tabiri komple uydurma gibi...

YORUM EKLE
YORUMLAR
Burhan  Çakan
Burhan Çakan - 7 ay Önce

Yapamazsınız ağa babalarınız izin vermez yalandan yapmayın