Müptezel

13.10.2020 tarihli Sakarya Yenihaber gazetesindeki köşemde Sofuoğlu hakkında yazdıklarımı eksik yazmışım. Okuttuğu öğrenciler hakkında bu denli ithamda bulunan bir profosör evinde eşinin ve çocuklarının yüzüne nasıl bakıyor. Kendi eşi ve çocukları hakkında da başkaları bu tür asılsız iddialarda bulunursa nasıl cevap verir diye insan düşünmeden edemiyor.

İnsanın aklına deli deli sorular geliyor

SAÜ Rektörü Fatih Savaşan eğer sende birazcık haysiyet onur ve şeref varsa Sofuoğlu hakkında önce Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunur daha sonra hakkında  gerekli idari soruşturmayı yaparsın diyesim geliyor,
SAÜ çocuğu okuyan tüm veliler bu Sofuoğlu hakkında suç duyurusunda bulunmaya davet edesim geliyor
Bu Ülkede, Cumhuriyet Savcıları varsa Ebubekir Sofuoğlu denen müptezelden söylediklerinin hesabını sorar diyesim geliyor.

Sofuoğlu Ayasofya hakkında "Camide fahişe olur mu? Fakat, ikonlar ortadan kaldırılmazsa Fatih'in emaneti Ayasofya, Fahişe ZOE ile fahişenin sergilendiği dünyadaki ilk cami olacak. İlk cami olacak derken de insanın aklına bu adam ihtisasını bel altı ve fahişelik üzerine mi yaptı diyesim geliyor.

Onur ve şerefi ayaklar altına alınan bir milyon Sakaryalının hak etmediği bu sözler hakkında Sakarya’nın Valisi, Büyükşehir Belediye Başkanı, Emniyet Müdürü, ve tüm STK larıın  gereğini yapacağından bu milletin çok büyük umutları var. Bu umutlar İnşallah boşa çıkmaz.

Bu adam kendini nasıl gündem yapacağını ve gündemde nasıl tutacağını  biliyor veya uygulanmak istenen bir projenin iyi bir sözcüsü mü? diyesim geliyor.

Bu profesör  her konuda ahkam kesiyor .  Tarih biliyor, din ilmi  biliyor, Siyaset, bürokrasi, ekonomi, bilişim, sağlık, psikoloji biliyor, sanat biliyor, sosyoloji,  kültür, tarım biliyor, biliyor da biliyor.  Bilmediği tek şey üniversitede öğrencilerine ders vermek galiba diyeceğim son dakikada beyaz kadın ticareti de biliyormuş meğer diyesim geliyor.

Kişilik yoksunu bu  müptezel hakkında SAÜ rektörü ne bu ne söylediğini bilmeyen her konuda abuk sabık konuşan şahıstan hiç rahatsız olmuyor musunuz? Bir yaptırım yapmayı düşünüyor musunuz? diye  elli kişinin önünde sordum.  O günkü kahvaltıyı videoya kayıt yaptıran sayın rektör tekrar izle verdiğin cevaptan vicdanen rahat mısın? Bak o videoya senin yanında  Nesrin Topkapı halt etmiş mi etmemiş mi ?

Sayın Savaşan bir soruşturma geçirmeden, İnşallah personeli hakkında yazılı bir açıklama veya işlem yapar bir gün demiştim o yazımda.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan
Hasan - 1 ay Önce

Sizde proje peşindesiniz.linç projesi gibi

Sakarya saf çocuğu masum anadolunun
Sakarya saf çocuğu masum anadolunun - 1 ay Önce

Ya arkadaşlar adam gerçekleri söylemiş boş yere algı yapmayın adam herkes fuhuşcu demiyo zaten demek istediği bu tür olayların arttığı aileden uzak öğrencilerin rahatlıklarının dolayı düştükleri gafleti anlatıyo. Gelin komşulara Esnafa sorun diyo bencede merak eden bu yollara başvurabilir inanmak istemiyor olabilirsiniz ama doğruyu söyleyeni 9 köyden kovarlar tabiri burada Gerçekleşiyor.

Dayı
Dayı @Sakarya saf çocuğu masum anadolunun - 1 ay Önce

Senin yakınlarında hiç mi üniversiteye giden yok. Onlar da mı fuhuşçu.

mücahit ışılay
mücahit ışılay - 1 ay Önce

tebrikler

Serkan koç
Serkan koç - 1 ay Önce

Adam haklı Sakarya unuversitesi Serdivan denilince Türkiye inin heryerinden fogus için geliyorlar ve birkere Serdivan Sakarya unuversitesi bataklık olmuş fogus yuvası

Fuat
Fuat - 1 ay Önce

Sakaryalı olarak utanıyorum