Müslüman yaşamak

Ben Türk Milletini,

Sokaklarda ıspanak fiyatına satılan demokrasiye,

Rüşvet ve hile ile çiğnenen, çiğnetilen hukuk düzenlerine,

Ahlâktan mahrum bir hürriyete, tefeciliğe, karaborsaya yer veren bir iktisadi yapıya çağırmıyorum.

Türklük şuur ve gururuna, İslâm ahlâk ve faziletine, yoksullukla savaşa, adalette yarışa, birliğe, kardeşliğe, kısacası hak yolu, ALLAH YOLU’na çağırıyorum. (Alpaslan TÜRKEŞ)

Günümüz dünyasında yaşanması en zor olan değer nedir biliyor musunuz?

Müslüman olarak yaşamaktır!

Allah’ın indirdiği Kuran’a, Peygamber efendimizin sünnetine uygun yaşıyorsanız;

Hırsızlıklara, talana, yalana, soyguna, fitneye, bölücülüğe, ayrımcılığa, küfre, tefeciliğe, israfa, gösterişe, başkalaştırmaya, adaletsizliğe ve hukuksuzluğa;

İnancınız gereği karşı çıkmanız gerekir.

Bu Ülkede bir de tarikatlar, cemaatler, asrın kurtarıcısı olduğunu iddia eden şeyhler-şıhlar var. Müritlerine nefis terbiyesi verip, kemale erdireceklerini iddia eden tarikat şeyhleri. Hemen hepsi cahiliye dönemini hortlatan bütün uygulamaları desteklediler. Her fırsatta Cumhuriyetin tüm değerlerine küfür ederek Hilafet çığlıkları attılar. Hatta şimdi değilse ne zaman bile dediler.

Cumhuriyet düşmanlıklarını net bir şekilde açığa vurdular.

Bugün ülkemizde Kuran Müslümanlığı eritilmiş, cahiliye dönemine geri dönülmüş davranışların tümü yaşanmaktadır.

Yıllarca din, din diye başımızı-etimizi yiyenlerin %90’ı;

Hırsızlığa, yağmaya, talana, , israfa, yalana, fitneye, iftiraya, kumpasa, zulme, küfre, şirke, ahlaki değerlerin çürütülmesine, cinayetlere göz yummuştur! Suç ortağı olmuştur. Dinini,  siyasi tercihlerine değişmişlerdir. Artık onların dini siyasi tercihleri olmuştur. Putperest konumuna düşmüşlerdir.

İster Ayasofya’yı ibadete açsınlar, ister ülkeyi devasa camilerle donatsınlar.

Oralarda;

Gerçekten Allah’ın huzuruna duracak, Allah’tan başkasına kulluk etmeyecek, Allah’tan başka hiçbir güçten korkmayacak kaç kişi, kaç gerçek Müslüman bulacaksınız?

Önemli olan bu soruyu gerçekçi bir yaklaşımla, korkmadan sorup cevaplayabilmektir!

Oysa Peygamber efendimiz döneminde mescitler sadece ibadethane değildi. Aç olanın doyduğu, küs olanın barıştığı, borçlu olanın borcunun ödendiği, sorunların çözüldüğü herkesin huzur ve huşu içinde buluştukları mekânlardı.

Bu mescitlerde Ülkelerin kurtarıcısı ve kurucularına, kendileri gibi düşünmeyenlere hutbeden lanet okunmazdı.

Acaba bazıları;

Kur’an Müslümanlığını bitirip, emperyalizmin hizmetine sunulacak yeni bir din yaratma projesini mi hayata geçirmeye çalışıyorlar?

Sahte gündemler üzerinden hakikatin üzerine kalın bir perde mi örtülüyor diye insanın aklına sorular gelmiyor değil.

Merhum Başbuğ Alpaslan TÜRKEŞ  “Türklük şuur ve gururuna, İslâm ahlâk ve faziletine, yoksullukla savaşa, adalette yarışa, birliğe, kardeşliğe, kısacası hak yolu, ALLAH YOLU’na çağırıyorum.” Dediğinde 14 yaşındaydım. İyi ki Ülkücü olmuşum.

YORUM EKLE
YORUMLAR
alisakin kutlu
alisakin kutlu - 3 ay Önce

Kur’an Müslümanlığını bitirip, emperyalizmin hizmetine sunulacak yeni bir din yaratma projesini mi hayata geçirmeye çalışıyorlar?

eved şüphesiz

Kerim Sağlam
Kerim Sağlam - 3 ay Önce

Sayın KENAN kardeşimiz, yazınız enfes.Ancak bahsettiğiniz gerçeklere ve onları bu ülkeye dayatmak isteyenlere karşı durmak yerine mış,muş gibi davranmak ??????????