Nalbant'ın başkanlığı

Ertelenen Sakaryaspor kongresi 11 Temmuz'da yağmurlu bir havada tesislerin içindeki yemekhane' de sıkış tıkış bir şekilde nihayete erdi ve tek aday İbrahim Nalbant başkanlık koltuğuna oturdu. 

Oturduğu gibi adaylığını açıkladığı günden beri söylediği gibi transferi açacağız mesajını verdi ama transferi açar borcu sıfırlarım sonrasında sezon içine de param yetmiyor demeye getirdi. Artık çok geç sayın başkan icranın başındasınız ve tek yetkilisiniz biz sizlere hem destek olacağız hem de yapıcı eleştirilerimizi yapacağız. Şahsi fikrimi sorarsanız Nalbant yönetimi borcu sıfırlarsa başarılıdır ancak şampiyon olamazsa taraftara göre başarısızdır.
Futbol taraftarın gözünde netice oyunudur bunu yeni yönetim unutmamalı.

Başkan Nalbant'ın 4 sene içinde sıfır borçlu bir Sakaryaspor hedefliyoruz tarzındaki beyanlarının bir benzerini 3 sene önce İsmail Gürses'in ağzından 7 senelik bir planlama dâhilinde göreve geliyoruz şeklinde duymuştuk sonuç 6 milyon TL transfere engel borç ile Sakaryaspor yine darboğazda.

Sayın Nalbant ip üzerindeki cambaz gibi yapacağı bir hamle ile ya Sakaryaspor'u bataklıktan kurtaran isim olacak ya da bataklığın içinde batıran başkan olacak hamleleri bu süreçte çok önemli hem Sakaryaspor kariyeri hem de şehirdeki karşılığı açısından.

Nalbant'ın selefleri olan geçmiş dönem başkanlarımız;

İsmail Gürses yönetimi 2 sezonda 3,5 Milyon Futbolcu Borcu ve Cevat Ekşi yönetimi ise 1 sezonda 2,5 Milyon Futbolcu Borcu bırakarak kendileri adına Sakaryaspor defterini kapatmışlardır. Nalbant yönetimi ise kendini bu durumlara düşürmeme gayreti içerisinde adımlarını atmak zorunda olmakla birlikte bir de taahhüt ettikleri şampiyonluk için mücadele verecekler. Kongre'de Selahattin Aydın başkan çok net ve güzel ifadeler ile tatlı muhalefetini sürdürdü.

"Biz görevi borçsuz bir şekilde devretmiştik. Sakaryaspor bu şehrin markası ama geldiği noktayı cümle alem biliyor. 3 yılda Sakaryaspor yeni bir borç yüküyle karşı karşıya. Arkadaşlarımızdan istirham ediyorum lütfen kulübü borçlandırmasınlar. Gerçekten çok sıkıntılar çektik. Neler yaşadığımızı biliyoruz. 3 senede 50 Milyon para harcanmış bir tane de lig atlamışız. Hayali projelerle yola çıkıp lütfen bu kulübü batırmayalım” diyen ve aslında bizi gerçeklerle yüzleştiren bu sözleri Cevat Ekşi'nin göreve geldiği kongre'de de duymuştuk ve o gün de takdir ederken bizi eleştirenler dün Selahattin Aydın'ı alkışladılar.

Uzun lafın kısası kendi dönemlerinde yönetim içindeki olur olmaz isimleri değil de yine aynı yönetimlerde bulunan futboldan anlayan isimleri dinlemiş olsaydı şehirde çok farklı bir Selahattin Aydın'ı konuşuyor olurduk.

Nalbant Başkan toy ekibi beklenenin altında bu nedenle staj sürecini kendisi ve yönetimine yardım ederek kısa sürede atlatmasını sağlamalıyız. Stajer olduğunu Dilaver Güçlü'den (evet evet geçen sene "karakterli" oyuncu dedikleri o Dilaver'den yediğimiz golle anladık) tabii ki bu durumu başkana ihale etmiyoruz ama bu tarz konularda "Kurtlar Vadisi" içindeki bir kurt olduğunu anlamasını sağlamalıyız.
Türk futbolunda çakal, tilki gibi mide bulandıran zihniyete hakim çok insan var. Aksi halde bunlara yem ederiz. Bunun mücadelesinde olacağız ve Sakaryaspor'u el birliği ile hak ettiği yere getireceğiz.

Sakaryaspor'umuza yeni dönemin hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum

YORUM EKLE