Ne içtiysen bize de söyle

Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Partiyle demokrasiye sahip çıkmak, "Hak, hukuk, adalet" için güç birliği yapıp, Millet İttifakını kurarak büyük bir güç haline geldi.

Yerel seçimlerde de Kürt seçmeninin oylarını HDP ile Millet İttifakına kattı. Millet İttifakı güçlenince, AKP'yi yerel yönetim seçimlerinde bozguna uğrattı. "Cumhurbaşkanı Erdoğan Ankara ve İstanbul'u AKP'ye kaybettirmez" denilmesine rağmen Millet İttifakı'nın CHP'li adayları Mansur Yavaş ve hiç kimsenin şans vermediği Ekrem İmamoğlu fark atarak seçimi kazandılar. 11 Büyükşehir, Millet İttifakına geçti, "yıkılamaz" denilen AKP kaleleri yıkıldı. Üç dört büyükşehir de burun farkıyla kazanılamadı. Bu başarının mimarı ve koordinatörü CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'dur.

Sayın Cumhurbaşkanı ve yandaş medya Kemal Kılıçtaroğlu’na saldırdılar. CHP liderini; açtıkları tazminat davaları ile susturmaya çalıştılar susturamadılar. PKK'lı teröristlerin hedefi oldu, korkmadı.  Defalarca fiili saldırı yaptılar umursamadı. Şehit cenazesinde linç etmeye çalıştılar, yumrukladılar yıkıp deviremediler.  Bir takım kumpasları ile CHP'lileri birbirine düşürmeye çalıştılar ama tüm tuzakları önceden belirleyip bozdu.

Kemal Kılıçdaroğlu, CHP kurultayında iki kez karşısına aday olarak çıkan ve ikisinde de yenilgiye uğrayan Muharrem İnce'yi CHP'nin cumhurbaşkanı adayı yaptı.

"Cumhurbaşkanlığı tarafsızlık gerektirir. Parti genel başkanı cumhurbaşkanı olursa taraf olur diyerek kendisi aday olmadı.

Sözcü Gazetesinden Saygı Öztürk Muharrem İnce’ye sordu: "Kılıçdaroğlu'na niçin kırgınsınız?" İnce yanıtladı: "Beni üzen bazı söylentilerin ve bazı uygulamaların kaynağının CHP Genel Merkezi olduğunu biliyorum. Son kurultayda CHP'nin Yalova delegelerinin yanına oturtuldum, partimizin Cumhurbaşkanı adayıyım, beni tuvaletin önüne atmışlar. Böyle bir şey olabilir mi?  diye cevap verdi.

“Saraya giden CHP'li” haberi basında patlayınca ortada adınız sanınız yokken "Genel merkezdeki bir çete bana kumpas kurdu" diye açıklama yapacaksınız, 2 kez genel başkanlık, bir kez cumhurbaşkanlığı seçimi kaybedeceksiniz sonrada çıkıp bana CHP genel merkezi kumpas kurdu diyeceksiniz. Sayın İnce "çete-kumpas" iddianız CHP genel merkez yönetiminde elbette büyük kızgınlık yaratacaktı.

Ben soruyorum "Sayın İnce, ‘sizin iddianıza göre genel merkezdeki çetenin size kumpas kurduğunu’ iddia edecek sonra da partinizden itibar bekleyeceksiniz öyle mi?"

Kemal Kılıçdaroğlu'nun da CHP genel merkezinin de Muharrem İnce'nin cumhurbaşkanı seçilmesi için canla başla çalıştığını tüm Türkiye gördü. Cumhurbaşkanlığı seçimini otelden sessizce izleyen İnce'nin, FOX TV'de İsmail Küçükkaya'ya, "Adam kazandı" mesajı göndermesi kendisine oy veren diğer partilere mensup seçmenler gibi CHP'li seçmenleri ve teşkilatına büyük şok yaşatarak kızgınlığa neden oldu.

Sözcü’den Saygı Öztürk’le olan söyleşiye dönelim. Soru: CHP'den ayrılacak mısınız? İnce: "Evet, ayrılacağım. "Soru: Parti kuracak mısınız? İnce: "Evet, yeni yüzlerle parti kuracağım. AKP oy kaybettiğini, CHP ve İYİ Parti belediyelerin başarılı icraatları ile oy kazandığı yayımlanan anketlerden izliyoruz.

Türkiye’de Cumhuriyetin kurucusuna aleni saldırı yapılırken, Milliyetcilik ayaklar altına alınırken, ne mutlu türküm demek yasak hale getirilirken, Resmi kurum ve kuruluşlardan TC silinirken, Andımız okullarda yasaklanırken, hukukukun üstünlüğü ilkesi  devlet eliyle sekteye uğratılırken, Allah’ın indirdiği kitap ve onun uygulayıcısı Peygamber efendimizin sünnetleri terk edilip  tarikat şeyhlerinin uydurma dinleri din diye dayatılırken Türkiye  İslam Cumhuriyeti yapılmak istenirken, demokrasi rafa kaldırılırken, karşı blok İttifakı çökerken, Millet İttifakı güçlenirken, Muharrem İnce ise "Dostlarla, ittifaklarla değil, kendi partimizle birinci olmak, Türkiye'yi yönetmek istiyorum" diye parti kuruyor.

Yandaş medyanın bu sözlerine mi kandın;

Genel Başkanlığa ilk adaylığında rakibinin oyunun yarısından fazlasını alarak gücünü ortaya koyan, ”Cumhurbaşkanlığı seçiminde tarihi başarı elde eden, ”Kitleleri  heyecanlandıran, "Yerli, milli ve cumhuriyetçi ,”Teşkilatçı, ”Tecrübeli siyasetçi, ”CHP tarihinin CHP'den fazla oy alan tek siyasetçisi, ”Dişli bir rakip, ”Ülkesine bağlı ama mevcut iktidara da mesafeli kesimler için umut, ”Atatürk'ün vasiyetine ve ilkelerine bağlı, ”İktidar uğruna kirli ilişkilere girmeyen, ”Hak tipi, ”Sıcak ve yapmacıksız, ”Haksızlıkları, kumpasları aşa aşa gelen mağdur ama güçlü bir Muharrem İnce anlatımı gelmiş.

 Ver coşkuyu

CHP'nin büyük desteği ile ancak yüzde 30,6 oy alan Muharrem İnce, ittifak olmadan tek başına yüzde 50+1 alacağı hayalini kim kurduruyor.

Sayın İnce ne içtiysen bize de söyle bizde kafayı bulalım.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Buğra
Buğra - 2 ay Önce

VAllahi bu zamana kadar okuduğum en saçma yazıydı bunu bilin istedim kaybetmekten bıkmayan bi siyasetçi ancak bu kadar şişirilir di bu anlamda sizi tebrik ediyorum size şunu söyliyeyim en azından muharrem by dürüst bi insan kıvırmiyo kemal by den bu chp kurtulmadıkça daha siz çoook muhalefette kalırsınız hdp olmasaydı siz Ankarayi istanbulu hiç alma imkaniniz varmı hdp liler Chp lilere Atatürkün itleri diyo bir chp li yok ortada sizin maksadınız Tayyip gitsinde ülke nere giderse gitsin mantığıniz bu Tayyip sonrası şuan ülkenin tek lider olabilir ihtimali muharrem incedir aldığı oy ortadadır nokta.

Erdoğan Arduç
Erdoğan Arduç - 2 ay Önce

Cumhurbaşkanı adayı olarak gösterildiği gün sayın Kılıçdaroğlu için söyledikleri arşivlerde bunu bile bile hala Sayın Kılıçdaroğluna laf söylüyorsa vah onun ADAM lığına

Saime
Saime - 2 ay Önce

Güzel özetlenmiş bir yazı elinize sağlık

Enver Albayrak
Enver Albayrak - 2 ay Önce

Yazınızın tamamına aynen katılıyorum. Dayın ince yanlış yolda.

İsmail Çakıroğlu
İsmail Çakıroğlu - 1 ay Önce

Girdiği bütün seçimleri kaybetmiş ,ssk yı batirmis ,CHP de diktatörlük kurmuş ,ypg bizemi saldıracak ,pkk lilara arkadaşlar diyen rezil bir Kılıçdaroğlu nu öve öve bitiremedinya hayret.

İsmail Çakıroğlu
İsmail Çakıroğlu - 1 ay Önce

Girdiği bütün seçimleri kaybetmiş ,ssk yı batirmis ,CHP de diktatörlük kurmuş ,ypg bizemi saldıracak ,pkk lilara arkadaşlar diyen rezil bir Kılıçdaroğlu nu öve öve bitiremedinya hayret.