Ne olacak şimdi?

Sakaryaspor'un  yeni sezonu açacağı 15 Temmuz'a kadar ardı ardına transferleri beklerken önce U-19 takımı ile ilgili yaşanan gelişmeler ardından SSK ve Vergi borçlarından dolayı gelmesi muhtemel transfer yasağı yine bizlere ne olacak şimdi sorusunu sordurdu.

Ama nedense bu gelişmeler yaşanırken biz hep soru sorduğumuzla kalıyoruz. Cevabını bir türlü alamıyoruz. Şampiyonluk sonrası söz verilen 1.5 Milyonluk primin 700.000 TL'si futbolculara ilaç gibi geldi. 800.000 TL ne zaman ödenecek göreceğiz. Şimdi asıl büyük problem transfer yasağı problemi, bu durum bekleniyordu ama başkanımızın da ifade ettiği gibi aşılmayacak bir problem değil.  Yine de bir tereddüt getirecek bizlere her sene bunu mu bekleyeceğiz? 750.000 TL'lik ödeme yapılacak ve borcu yoktur yazısı ile bu problem asılacak deniliyor ama bizim önümüze her sene böyle bir ödeme tablosu mu çıkacak? Bunun önüne nasıl geçeceğiz.

Bence geçmiş dönemlerde yöneticilik ve başkanlık yapmış kişiler toplam borç olan 25 Milyon TL'lik borcun kimin döneminde ne kadar yapıldığı tespit edilip herkese fatura edilmeli ve bu borçtan kurtarılmalı. Genel kurulda herkes üzerimize ne düşüyorsa yaparız imajı veriyorsa bunu yapmakta eski başkan ve yöneticilerin borcu Sakaryaspor'un ve yönetiminin önünü açmanın reçetesi bence bu.

İstişare Kurulu üyeleri de elini taşın altına koymalı. Sakaryaspor'da fikirden çok finansa ihtiyaç var. Bu nedenle finans sağlamak konusunda istişare yapıp faaliyet yapmalılar.
Buradaki insanlar kendilerinden fedakarlık edip bu camiaya mutluluk yaşatmak için hayatlarından zaman ayırıyorlarsa artık herkes bu camiaya borcunu ödemeli.

Sakaryaspor'a gönül verenler yoruldu artık.
Neden mi?
Cevabi çok açık şehirde ileri gelenlerin bir türlü beklenen desteği Sakaryaspor'a vermemesinden ve camia tam nefes aldı derken yeni bir sorun ile mücadele etmekten yoruldu. Artık biz söz dinlemekten de sıkıldık ne olacak simdi demekten de söz söylesek ciddiye alınmıyoruz.Bakalım ilerleyen günlerde bu soruna çözüm nasıl olacak göreceğiz. İnşallah bu seneki rüya kabusa dönüşmez. Dönüşmemesi için girişimleri göreceğiz.Bu girişimleri yapanları ve yapmayanları unutmayacağız.

YORUM EKLE