Nostaljik Cümlelerim

Bayramdan çıktığımız bugün, 2010-2015 yılları arasında, gerek yazdığım yazılar arasından, yüreğe dokunan özel cümleleri, gerekse, tweet attığım, şiirsel sözleri, sözleri paylaşmak istiyorum ve içinden bir cümlenin, sizi anlatacağından şüphe duymuyorum.

1: Bedende, görme, duymada, zihinde engel olabilir, ancak ruh ve yürek engelsiz ve özgürdür…

2: Güneş, sadece engelsiz insanlar için değil, bizim için de doğuyor…

3: Sandalın kenarına yazılmış bir isim gibi, bir batıp bir çıksak ta, bu topluma biz de ortağız ve söyleyecek çok sözümüz var…

4: Yaşanan, yaşandığı günde kalmıyor çoğu zaman. Dünden kalma izler, bugüne de yansıyor, yarına da ve hatta öbür güne de. Çünkü akil unutsa, dil unutmuyor, dil unutsa yürek unutmuyor, yürek unutsa bu sefer de, anılar, hayaller rahat bırakmıyor.

5: Değerli bir cümlen yoksa, konuşabildiğin için konuşma. Sessizliğinin asaletine bırak kendini. Kim bilir belki, sessizliğin ile, daha çok şey anlar ve anlatırsın.

6: Hayati, tıpkı bir gökkuşağı gibi yaşamalı insan. Kırmızıdan olmalı içinde, yeşilden de, sarıdan da maviden de. Yani beyaz da olmalı içinde, siyah ta.

7: Cesur olacak yürek. Hissettiği duygudan korkmadan, yağmur varsa şerefle ıslanacak, ateş varsa gururla yanacak.

8: Bir film gibidir hayat, bir sonraki sahne her zaman merak konusudur.

9: Sahte mutluluğu paylaşmak, kendini "mutlusun" diye ikna etmek gibidir. Gerçekten mutluyken, paylaşmaya gerek yok, mutluluk yüzden okunur...

10: İnsan bazen, dublajlı yabancı bir film gibi yaşıyor hayatı. Dış ses başka dilde konuşuyor, iç ses başka dilde..

11: Yüzde tebessüm, yürekte de huzur varken, birden bire hüzün gelip, ne tebessüm bırakıyor, ne huzur, ne de hayati imtihan olarak görecek göz.

12: Dal kökünü inkar ederse, kuruyup sıradan bir odun olmaya, er ya da geç mahkum kalacaktır.

13: Gerçek aşk, ilahi aşktır... Karşı cinse duyulan gerçek aşk ise, yine ilahi güçle oluşan aşktır.

14: Cümle para değil ki, cepten her çıkarıldığı zaman değerli sanılsın..

15: Denenmişi denemek, buruşuk kağıdı düzeltmeye çalışmak gibidir. Ne kadar düzeltmek istesek te, kağıtta illa bir kaç çizgi kalacaktır....

16: Altın çamura batsa bile değerini kaybetmeyeceği gibi, günah ya da zehir bala batsa da, her zaman insani batırıp, öldürecek güçtedir..

17: İnsanlar, tıpkı bir kitap gibidir, kapak resmi çok kaliteli, çok şık, çok merak uyandırıcı ve son derece ilgi çekici olabilir, ancak kitabın kalitesini, sadece ama sadece, içinde saklı olan cümleler belirler…

YORUM EKLE
YORUMLAR
Zafer yıldırım.
Zafer yıldırım. - 3 ay Önce

Gayet güzel, herbiri ayrı bir değerli cümleler, çok güzel şeyler anlatıyor. Teşekkürler kardeşim. Önemlisin, değerlisin.