Öğretmenler Günü

Gerçekten tarif edilebilmesi bile mümkün olmayan KUTSAL bir meslektir ÖĞRETMENLİK.

BİLGİ ister... AHLAK ister... VİCDAN ister... İNSAN sevgisi ister... HOŞGÖRÜ ister... ÖZGÜVEN ister... Hele hele ülkemizin şartlarında en başta FEDAKÂRLIK ister.

Elbette birde DİPLOMA ister...

Tabii ki ATATÜRK İLKE ve İNKİLAPLARINA bağlı VATANSEVER CUMHURİYETÇİ ÖĞRETMENLERİMİZDEN bahsediyorum.

Peki değeri biliniyor mu ÖĞRETMENLERİMİZİN?  Nerede...

Değerleri bilinseydi hiç öğretmenlerimizin EKONOMİK SIKINTILARLA boğuşmasına SİYASİLER izin verirler miydi? Değerleri bilinseydi hiç SİYASİLERDEN duyduğumuz KLASİK VAATLER her yıl tekrarlanır mıydı?

Neymiş?  Bugün ÖĞRETMENLER GÜNÜ imiş...

Bugün, akşama kadar ÇAPSIZ ve BİLGİSİZ yetkisizlerin boş boş konuşarak ÖĞRETMENLER GÜNÜ kutlama etkinliklerini televizyon ekranlarında görürsünüz. Sonra?

Sonra 364 GÜN unuturlar ÖĞRETMENLERİMİZİ.

Buradan...

Yıllardır öğretmenlerimize HAYAL vaat edenlere sesleniyorum...

SURİYELİLERE harcanan PARANIN onda biri ile EMEKLİ ÖĞRETMENLERİMİZ de dahil olmak üzere borcu olan tüm öğretmenlerimizin tüm BORÇLARININ siline bilineceğini biliyor musunuz?

Veya SURİYELİLERE harcanan PARA ile tüm ÖĞRETMENLERİMİZİN EV SAHİBİ olabileceğini biliyor musunuz? Bahçeli 500 m2’lik evlerden bahsetmiyorum. 100 m2’lik 3+1 olsa da yetecek dairelerden bahsediyorum.

Kısacası bu ülkenin insanlarını yetiştiren ÖĞRETMENLERİMİZİ ikinci sınıf VATANDAŞLIKTAN kurtulabileceğini biliyor musunuz?

Aslında yazacak çok konu var ama neyse yazımı fazla uzatmayayım.

Her zaman söylediğim gibi...

Benim ve kardeşlerimin ilk öğretmeni ANNEM ve BABAMDI. Yaşam felsefemizi oluşturan tüm insani değerleri kendilerinden öğrendik. Kendilerini minnet ve rahmetle anıyorum.

Hem şahsımda hem de ülke insanında emeği geçen başta İlkokul öğretmenim İdris GENÇ ve İlkokul Müdürüm Sefa KULAÇ olmak üzere kaybettiğimiz tüm ÖĞRETMENLERİMİZİ rahmet ve minnet ile anıyorum.

Ayrıca eğitim hayatımda yer alan tüm VATANSEVER CUMHURİYETÇİ ÖĞRETMENLERİMİZE saygılarımı sunuyorum.

Elbette son sözüm BAŞÖĞRETMENE...

Ne mutlu ki bizlere ölümünden sonra bile hem kendi ÜLKESİNİN insanlarına hem DÜNYAYA yıllardır IŞIK tutabilen bir BAŞÖĞRETMENE sahibiz.

Allah...

Hem BAŞÖĞRETMENİMİZ Mustafa Kemal ATATÜRK'ten hem diğer tüm ÖĞRETMENLERİMİZDEN milyonlarca kez razı olsun.

Gerçekten, ne yaparsak yapalım HAKLARI ödenmez.

Sinan Ulusinan

24.11.2020

YORUM EKLE