Oğuz kurtardı 3 puan geldi

Sakaryaspor, haftalar sonra ligde kazanıp moral buldu. 9 maçta 1 puan toplayan ve Altınordu’nun pilot takımı olmasıyla tamamen gençlerden kurulu bir kadroyla ligde mücadele eden Niğde karşısında açıkçası bu kadar zorlanacağımızı düşünmüyordum.

Genç bir ekip olmasına rağmen çok koşan bir oyun yapısıyla Niğde Anadolu FK, Sakaryaspor’a nefes aldırmadı.

Rakip Niğde Anadolu FK, karşısında sezonun en fazla pozisyonunu verdik. Rakip biraz tecrübeli olsaydı Niğde’de tarihi bir rezalet yaşanırdı!

Kaptan Oğuz Çalışkan’ı kutlamak gerekiyor. Gerçekten mükemmel bir maç çıkardı ve alınan galibiyetin baş mimarı oldu. Gençlerden kurulu ve sadece 1 puanı olan Niğde karşısında maçın adamı Oğuz Çalışkan oluyorsa şapkaları önümüze koyup uzun uzun düşünmemiz gerekiyor.

Sakaryaspor’da futbolcuların özgüven eksikliği de sahaya ciddi şekilde yansıyor. Bu özgüven eksikliğinin birçok sebebi olabilir. Ancak kazanma alışkanlığı oldukça bu özgüven sorunu zamanla aşılabilir diye düşünüyorum.

Fakat 10 haftalık süreçte Niğde Anadolu maçı da bize gösterdi ki Sakaryaspor bu ligde rahat bir maç kazanamaz.

Maçla ilgili Sakaryaspor adına en olumlu gelişme; bu sezon kanatları iyi kullanıp en fazla pozisyona girdiğimiz bir maçtı. Bu pozisyonların ikisi gol oldu. Hem Berk İsmail Ünsal, hem de Yaser Hacımustafaoğlu birinci sınıf gollere imza attı. Özgür Kedikli ve Abdülaziz Solmaz’ın da gollere büyük katkısı oldu.

Her ne kadar şansımızın ve kaleci Oğuz Çalışkan’ın gününde olmasıyla maç kazansak da Sakaryaspor’un bu galibiyete ihtiyacı var. Niğde Anadolu galibiyeti Sakaryaspor adına yeni bir başlangıç olacaktır. Ve seri yakaladığımız takdirde Sakaryaspor’un havası tamamen değişecektir.

 

YORUM EKLE