Okul sporlarında disiplin

Bizlerin konusu spor, her türlü branşlarda yapılan karşılaşmalara gidip okurlarımıza bilgi sunuyoruz. Okul maçlarının rekabetleriyse her yıl heyecan verici olmaya devam ediyor.

Değişik branşlarda oynanan maçlar sonunda kupa törenleri de renkli geçer, kupalar verilir. Veliler sevinç gösterilerini büyük bir zevkle seyreder. Dereceye giren şampiyon takım ve il ikincileri de ilimizi dışarıda temsil etmenin gururunu yaşarlar.

Maç bitimi okul takımlarının sevinçleri biz gazetecilere yansır. O güzel sevinçleri siz okurlarımıza aktarma da bizlere mutluluk verir. Okul Sporları yöneticilerinin biz gazetecilere de ödül verdirmeleri de ayrı bir gurur yaşatır.

Spor salonlarında sıkıntılar oluyor ama okul sporları yöneticileri, yer değiştirme ve gün değiştirmelerle işlerin akışını sağlarlar. İyi diyaloglar sayesinde de okullar seslerini duyurmayı başarırlar.

Futbolda ve basketbolda merkez okullarının üstünlüklerini gözlemliyoruz. Voleybola gelince Hendek okullarının hakimiyetinde oluyor. Burada en büyük faktör İdris Demir hocamızın voleybola verdiği katkılardır.

 Kuzey okullarına baktığımızda Karasu, Ferizli ve Akarca’nın voleybolda çıkışlar yaşadığını gözlemliyoruz. Akarca'ya Kürşat Erken’in her yıl okuluna talebeleriyle birlikte kupalar kazandığı gerçeğini de unutmayalım.

Sakarya Spor Salonu ve Atatürk Spor Salonu ile bitişiğindeki Lütfü Yaman Spor Salonundaki maçlar kontrolleri iyi alınıyor. Futbol sahaları ve Yenikent Spor Salonu için aynısı geçerli değil. Maçlara gelirken hele hele karşılaşma finalse o zaman salona gelinmeden okullarında maçlara gelecek talebeler sıkı kontrolden geçmeli. Öğretmenlerimiz  burada daha sıkı önlemler almalıdır.

                      

Keza tek taraflı tribünü olan Yenikent Spor Salonu da öyle. Daha sıkı kontrol edilmeli. Liseler futsal maçında patlayıcılar atıldı. Bunlar çirkin görüntüler hele hele okullar için. Liseler futsal finalinde yerde yatan bir sporcunun yanına patlayıcı düştü. Yakın olduğu için basın söndürmek istedim, patladı. Ayağımdan oluyordum. O genç okul talebesinin üstünde patlasaydı üzülürdük değil mi?

YORUM EKLE