Olmadı Adapazarıspor

Adapazarıspor ne ümitlerle kuruldu, şimdi gelinen hale bakın, süper ligden çekilme kararı alınmış. Bu kadar yıl oynanmış bu yıl da liglere bir alt sporcularıyla devam edilebilirdi. Liglere katıldığından beri çok güzel neticelere imzalar atan yönetimler ve futbolcular geldi. Ben yazık oldu diyorum, bu liglerde her zaman mücadele verecek imkanlara sahip takımdı alt yapılara da önem verdiği için parasal yönlerden de parasal yönlerden de bir takım yaratabilirdi.

Fikstürler çekilmiş ligler başlıyor neden karar geç alınmış, bir amatör küme gücü kadar maddi yönden güç mü yoktu. Şimdi ASKF tarafından buralara maçlar veriliyor, nasıl olacak. Listeler yazılacak makinalar idari bölümlerde soyunma odaları hakem odalarının kontrolleri nasıl yapılacak. Emanetlerle pek güzel işler yapılmaz. Ev sahibinin olmadığı yerde mallara iyi bakılacağına pek inancım yok.

Tesisler bakımından mükemmel bir yer bölgesel bir lig oynansın diye mücadeleler verildi bu arada mali yönlerden de sıkıntılar yaşanmaya başlayınca yönetici bulmakta zorlanmaya başlanıldı. Aslında amatör ruh lan oynayabilecek bir takım yaratılınabilirdi.

Ne demiş atalarımız azıcık aşım ağrısız başım diye, şimdi karara üzülen gerçek amatör sever Sakaryalı hemşerilerimiz güzel maçları seyredemeyecekler. Bu tesisimiz en büyük eksiliklerinden bir tanesi de saha için basına ayrılan bir kulübenin olmaması Süleyman dişli başkan zamanında emir verildiği halde neden yapılmadığı da neden yapılmadığı merak konusu orada öyle bir yer olursa basının seyretme ilgisi de daha çok olur.

Biraz da o yörenin spor severlerine seslenelim, ayaklarına kadar gelen nimete pek önem vermediler. Adapazarıspor’a taraftar olarak güç katmadılar futbolcular adete yalnızlıklara oynadılar. Hep bir tesis yapılsın da gençler spor yapsın derler ama, yapılanında iyi şekilde değerlendirilmemesi spor açısından üzücüdür. Artık kararlar alınmış ligler başlamış yapacak bir şey yok ama en azından tesislerimizi daha iyi şartlarda iyi görevliler tespit edilerek taraftarların hizmetlerine açılmasından yanayım. Ben şahsen bir spor yazarı olarak Adapazarıspor’un liglerden çekildiğine üzgünüm çünkü renkli ve şehrimizi çok ta güzel temsil eden bir takımdı.

YORUM EKLE