Ölü bir kadına makyaj

31 Mart’ın üzerinden dolu dolu on beş ay geçti.

Sakarya’nın köklü hiçbir sorununa el atılmadı.

Kum saatindeki kumun bitmek üzere olduğunu görmeyen, görmek istemeyen 26 yıllık bir yönetim anlayışına maruz bırakıldığımız için çok üzülüyorum.

Kişilerin isimleri değişse de, yüzleri farklı olsa da o bedenin taşıdığı beyin ve ruh aynı.

Öyle olmasaydı 26 yılda mutlaka Türkiye’nin fark ettiği bir vizyon değişikliği olurdu.

Sakarya’da on beş aydır çiçek, böcek, arı, süt ve pembe perdeli romantik tren konuşuluyor. Şimdi yeni bir konu daha eklendi.

Gar Meydanı’nda bir kabak heykeli.

Gar Meydanı’nın yenilenerek modern hale getirilip, Zeki Başkan tarafından açıldığı gün hala hafızalarımızda iken, şimdi siz o bölgeyi yıkacaksınız ve kabak heykeli dikeceksiniz.

İhtiyaç olmadığı halde sürekli olarak bir şeyleri yıkıp yerine başka bir şeyler yapmak istenmesini anlamış değilim.

Bir tıp insanı olarak 31 Mart’tan günümüze Sakaryamız için yapılan hizmetleri ölü bir kadına makyaj olarak değerlendiriyorum.

Oysa yapılması gereken; hastayı canlandırıp, yoğun bakımdan çıkarıp yeniden doğan güneşle hayata umutla sarılmasını sağlamak olmalıdır.

Eğer illaki kabak heykeli yapacaksanız Sakarya’nın 32 evler girişi ile Erenler girişini ve sanayi bölgesini kentsel dönüşüm projesi kapsamına alın.

Justinianus köprüsünü turizme kazandırın.

Kabak heykelinizi o bölgede inşa edin, D-100’den geçen herkes görsün.

O bölgeyi fuar alanı ilan edin.

Kongre salonu, digital kütüphane, sinema, tiyatro ve konservatuarın olduğu pentagram şeklinde geniş bir alana oturan az katlı büyük heybetli bir eser inşa edin.

Çatı bölgesini güneş panelleri ve led ışıklandırma ile kaplayın.

Gece Sakarya üzerinden geçen uçaklar yıldız (pentagram) şeklindeki vizyon yapınızı görsün.

Uzaydan görünsün.

Sakarya halkı olarak sizi yürekten alkışlayalım.

On gün önce bir Cuma günü, bando gösterilerinin yapıldığı, birçok başkan ve siyasinin katılıp konuşma yaptığı, sahte gülücüklerin sahte alkışların koptuğu, şatafatlı bir açılış yaptınız.

Bizde sandık ki depreme yönelik kentsel dönüşüm proje temeli atılıyor veya Yenikent - Millet Bahçesi arasında hafif raylı sistem proje antlaşmasının imzaları atılıyor.

Oysaki birkaç metrekare petek şeklide bir kulübe açılışını yapmak için toplanmışsınız.

Etrafımız beşik gibi sallanırken vallahi billahi büyük şaşkınlık içindeyim.

Sağlıklı bol bereketli bir hafta diliyorum,

Saygı ve hürmetlerimle…

YORUM EKLE
YORUMLAR
Metin Kaya
Metin Kaya - 4 ay Önce

Bakar körlük veya alışılmış körlük bu olsa gerek söylediğiniz şeyler öyle çok da zor olmayan ve Sakarya için olmazsa olmazlardan kaleminize sağlık

Taka taka
Taka taka - 4 ay Önce

Sehri guzel analiz edip sorunlarını Iyi tespit etmişsiniz.Tebrik ederim. Mevcut başkan Sakarya daki hemşehrilerinden önce Cumhurbaşkanı na layık olacakları icin herhangi bi vizyonun onlar icin bi önemi yok!!

Kebapçı
Kebapçı - 4 ay Önce

Dr by iyi güzel yazmişsinizda bu yönetim sizin bu yazdiklarinizi okumadigina eminim çünkü okusalardı millet uzay da yeni kesifler pesindeyken bunlar kabak heykeli derdinde bari bi yorumda benden olsun yine yandaş birine ihale verilecek yapan kişiye tavsiyem kabağın yanina birde tahin konsun daha güzel olur.

Murat Şükrü Sincer
Murat Şükrü Sincer - 4 ay Önce

Hocam tespitleriniz ve önerilerileriniz çok yerinde. 32 evlere 25 yılda hiç bir çalışma yapılmadı. Yolları tarla yollarından farksız. Seçim zamanı belediye başkanı ev toplantılarında benim buraya yapacak bir şeyim yok dediğini herkes biliyor.

Paşalı
Paşalı - 4 ay Önce

Ne işe yarayacağı belli olmayan abuk sabuk işlerle uğraşacaklarına, ne zaman geleceği belli olmayan depreme karşı önlem almaya başlasalar , bu millete karşı olan borçlarını nispeten ödemiş olurlar diye düşünüyorum, bu millet uyanıncaya kadar devam hocam yüreğinize sağlık

Ibrahim harbi
Ibrahim harbi - 4 ay Önce

Gerçekten Sakaryamiza yapılması gerekenleri çok iyi anlatmışsınız. Artık açılışla şovla zaman geçirilmeden kalıcı çizimler yapılmalı.

Erhan Korhan.
Erhan Korhan. - 4 ay Önce

Saygıdeğer hocam, yorumlarınız, fikirleriniz herzamanki gibi şapka çıkartılacak şekilde. Sizin gibi liyakat sahibi birinin sakarya halkı için bir kazanç olduğunu düşünenlerdenim. İnşAllah birilerinin kulağına küpe olur bu söylemler. Saygılarımla.

Sabri özkan
Sabri özkan - 4 ay Önce

şehrimiz daha güzel albeni olmalı neler oluyor diğer çevre iller raylı sistemleri luna parkları hayvanat bahçeleri ile devamlı gelişim içinde derelerinde kayıklar gezen bir şehir olamadık dere var nehir var bakıyoruz yazarımıza katılıyorum artık yöneticilerimizden böyle projeler bekliyoruz Sakarya bizim hepimizin başarılar