Ölü toprağını üstümüzden attık

Haftalardır yapılan algı operasyonları son dönemde ayyuka çıkan saçma sapan dedikoduların ışığında hazırlanan bir maçı daha geride bıraktık.

Ama bu sefer takımın oyunu sanki hocaları hakkındaki mesnetsiz söylentilere göğüs geren cinstendi.

Maçtan önce bu bahsetmiş olduğum ve hepinizin malumu süreçlerden sonra birde hava şartları ve ağır zemin beni endişeye itti.

Nasıl olacak derken maç başladı ve ilk dakikadan itibaren baskılı, istekli kısacası hayalimizdeki ve arzuladığımız Sakaryaspor sahadaydı. Takımı böyle görünce yanımdaki bir yöneticiye takıma ödeme yapılıp yapılmadığını sorduğumda yapıldığını söyledi ve bende belli olduğunu söyledim.

Takım bu ağır zemine rağmen maç içinde verilen taktiği uygular vaziyetteydi ve istediği anlarda tempoya şekil verdi. Beklenen ve hazır olduğu anda formasına kavuşan Mahir güzel oyununu 2 golle süslerken Coşkun bu saatten sonra nasıl Mahir'den forma alırım diye düşünsün. Ferhat, Murat, Talha'dan oluşan bu orta saha kurgusu bana kalırsa bu takıma cuk diye oturmuştur. Kaza bela ve sakatlık olmadığı sürece de değişmeyeceği kanaatindeyim.

Beykan Şimşek bu oyunuyla kulübeye göz kırpmaya devam ediyor. Eğer ben Fenerbahçe'den geldim oynarım gibi bir düşüncesi varsa ona burasının Sakaryaspor olduğunu son kez hatırlatıyorum.

Özellikle şu konuya değinmek istiyorum geçtiğimiz maç ve bu maç protokol tribününde Mahir Sağlık başta olmak üzere oyuncu tercihleri ve oynatılan sistem ile ilgili hocaya kaba tabirlerle serzenişte bulunan yöneticilerin maç sonundaki mutluluklarını Osman hocaya ve takımına borçlu olduklarını hatırlatmak yerinde olacaktır.

Sonuç olarak Sakaryaspor bu maçla tekrar dirildi. Şimdi yükseliş yılına yakışır şekilde yükselme zamanı.

YORUM EKLE