Önlem alınmayınca yine kaza oldu ​​​​​​​

Önlem alınmayınca yine kaza oldu 

Daha yakın bir zamanda Erenler Uluyol’daki kavşakta yaşananları gündeme taşımış ve sürekli kazan olan bölgeyle ilgili önlem alınmasını talep etmiştik. Ancak geçen günden beri hiçbir önlem alınmadı.

Bölgede konuya duyarlı bir okurumuz, “Ben babamı geçen yıl 29 Ekim’de motosiklet kazasında kaybettim. O günden beri trafik kurallarına uyulması konusunda inanılmaz hassasım. Ama maalesef kimse gerekli özeni göstermiyor.

Bu yolun sorununu size defalarca attım ama bu kez maddi hasarla atlatılamadı ve bir yaralı yerde yatıyordu.

Daha önce iki kere uyardım ve bu kez yine kazanın görüntülerini size gönderdim ama kimsenin umuru olmuyor. İnsanların canı bu kadar kıymetsiz mi?

Neden hiçbir yetkili gereken önlemi almıyor” dedi.

Evet okurumuzun tamamen haklı. Umarım yetkililer bu konuda gerekli hassasiyeti gösterirler” dedi.

Kediye yardım eden çıkmadı 

Sosyal medyada yaptığı paylaşımlarla dikkat çeken Hakan Özçakır, Aziziye Camii yanında bir kedinin ezildiğini belirterek, belediyelerin bir şey yapamamasını eleştirmiş. Özçakır, “Cami çıkışı bir kedi ezildi. Sadece ayakları. Büyükşehir Çözüm Masası aradım, Adapazarı Belediyesinin baktığını söylediler. Onlarda açmıyor. 155'i aradım Çağrı merkezini. Onlar da yapabileceğini bir şey olmadığını söyledi. Kediyi kutuya aldık #vebalisizin” diye yazmış.

Özçakır’ın şikayetini buradan iletelim.

Yürüyüşlere bir talep bir eleştiri

Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği yürüyüşler pek çok Sakaryalı’nın ilgisiyle karşılanıyor. Yalnız yürüyüşlerle ilgili bir rica ve bir eleştiri var. İlk okurumuz, “Başkanım öğrenci olduğumuz için kayıt esnasında derste oluyoruz ve katılamıyoruz. Öğrencilere yönelik de bir şey yapılsa veya farklı bir program ayarlansa da biz de mahrum kalmasak” diye yazmış.

Başka bir okurumuz ise yürüyüşlere kayıt olunmamasını eleştirerek, “İnternetten kayıt aldıklarına ben inanmıyorum. Başından beri takip ettim. Her pazartesi sabah saat 08:55 kayıt için bilgisayar başındayım. Saat 08:59 bilgisayar başındayım. Saat 09:00 sayfa error veriyor. Saat 09:03 sayfa error veriyor. Saat 09:05 kontenjan dolmuştur. Yazıklar olsun” diye yazmış.

Evet okurların bu görüşlerini iletelim.

YORUM EKLE