Önümüze bakacağız

Sakaryaspor namağlup unvanıyla çıktığı İzmir Atatürk Stadı'nda 3 puan ile beraber bu unvanını da bıraktı. Beklenen bir kadro yapısı ile sahada yer aldık ama sakat ve cezalıların eksiklikleri oyunumuzu etkiledi.

Kendi sahasında ve seyircisi önünde kapanmayı tercih eden futbol oynamaktan ziyade yatmayı tercih eden bir Altay izledik. Rakiplerimizin puan kaybettiği hafta bu puan kaybı kötü oldu ama belki de bir yandan olumlu oldu.

Neden mi?

Sakaryaspor'da galibiyetler gölgesinde yer alan eksiklikleri görme fırsatımız olduğu kanaatindeyim. Futbol oyunu nankördür. Her zaman papaz pilav yemez. Bu oyun durarak oynanmaz devamlı hareket halinde olmalıyız hele böyle kapanmayı kendine ilke edinmiş takımlara karşı.

İlk yarısı her iki takım adına da vasat geçen maçta 15.dakika da olmayacak bir gol yedik ve geriye düştük. Ben bunun sıkıntı olmadığını ve bir reaksiyon olacağını düşünüyordum. İlk yarı gelmeyen o reaksiyon ikinci yarının başında da gelmedi.

Teknik Direktörümüz Osman Özdemir 60.dakika da iki müdahale ile oyunu hareketlendirmeye çalıştı. Bana göre yerinde müdahalelerdi ancak beklenen ve kendisinin beklediği etkiyi yapmadı.

Bana göre bu maçın önemini ve bilincini kavrayamamışız takım bazında maç içinde üzerine düşeni yapan bir kulübe varken tam tersi şekilde bir oyuncu topluluğu vardı.

Coşkun-Mahir ikilisinin uyumsuzluğu ve formsuz kanat oyuncuları eklenince olası bir 3 puandan olduk bunun önüne geçebilirsek önümüz açık bu maç sonunda alkış yine göç eden şanlı Tatangalara 3 puan ise Altay'a gitmiş oldu.

Önümüze bakacağız daha sağlam adımlar ile kalan 3 puanları alacağız. Başka bir alternatifimiz yok.

YORUM EKLE