Önümüze bakalım

Sakaryaspor ikinci yarının yarasını Elazığ deplasmanında aldı. Tabi üzüntüler var. Puan alınacak karşılaşmaydı ama eski tabirle kara cübbelinin kararıyla Sakaryaspor’un golü yendi. Bakalım bu hakem bunu nasıl hazmedecek.

Takıma yeni takviyeler ilave oldu ama yeni transferlerle eksiğimiz çok. Hazır olmadıkları gerekçesiyle oynatılmıyorlar. Burada teknik kadro değişik hesapların içine giriyor. Fizik kondisyonu daha yüksek oyuncuları tercih ettik ama tecrübe faktörünü de unutmayalım.

Transfer açıldı ama kaybedilen zaman zor telafi olacak gibi. Onun için Sakaryasporlu hangi futbolcu olursa olsun sahaya sürüldükleri zaman evvela Sakaryaspor’un o ulvi formasını iyi anlayan sporcu olmalı.

Kaybedilen bir durum yok. Paniğe de gerek yok. Üç puanlı sistemde neler olur bakıp göreceğiz. İçeride oynanacak seyircisiz karşılaşmalarında önemi iyice ortaya çıktı. Vatan millet Sakarya olmalı. Bu maçlardan üçer puanla rakipleri kaçırmamalı.

Babaları tanınan sporculara eleştiriler var. Bu yönde düşünmemek gerekir. Hiçbir teknik adam inanmadığı sporcuyu sahaya da sürmez. Spor kariyerinin yanında evlere ekmek götürme savaşı da var.

Kimseler kimselere hak etmediği ekmeği yedirmez. Bir örnek vereyim. Sapanca’nın eski belediye başkanı oğlu Mehmet Uslu, Sakaryaspor’da oynarken en çok eleştirilen alan sporcuydu. Ama sonuçta Mehmet Uslu sonrada Türk  futbolunun yıldız sporcularından biri oldu.

Hafta içi için tribün liderleri ve taraftarlar, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’yi ziyarete gittiler. Karşılanma güzel, anlatımlar güzel, öğütler güzeldi. Çok sevdiğimiz Sakaryaspor’umuza daha güzel hizmetler verilsin isteniyor. Sevgili Sakaryaspor taraftarları ben 1965’ten beri Sakaryaspor’un takipçisiyim. Sizlersiz asla olmuyor.

YORUM EKLE