Operasyon…

Bugünkü yazımızda MİLLET İTTİFAKINI dağıtmak için İYİ PARTİ’ye yapılmak istenen operasyonu yazalım dedik.

Millet İttifakı dağılmadığı müddetçe netice alamayacaklarını anlayan iç ve dış güçlerin başvurduğu bu son fetöş vari yöntemin benzerlerini önceki yıllarda da görmüştük biz.

Ergenekon, Balyoz, Ay Işığı, Yakamoz gibi KUMPAS DAVALARI ile bu ülkenin VATANSEVERLERİNE yapılan operasyonları unutmak mümkün mü? Veya KOZMİK ODAYA yapılan saldırıyı. Sadece bunlar mı? Bunların destekçilerini de unutmadık. Neyse... Konuyu dağıtmayalım.

İlk operasyonu CHP’ye yapmak istediler.

Seçim gecesi YSK’nın önüne gidemeyen İNCE’yi allayıp pullayıp önce CHP Genel Başkanlığı’na aday göstermek istediler. Mevcut delege yapısını etkileme şanslarının olmadığını görünce de bilmem ne harekâtı adı altında meydana sürdüler. Başta medyaları olmak üzere her türlü desteği verdiler. Tutar mı? Tutacak olsa kendi partilerine Genel Başkan adayı gösterirlerdi.

Şimdi gelelim İYİ PARTİ’ye yapılmak istenen operasyonlara…

Önce iftiralarla başladılar. Sonra imalı tehditler. Daha sonrada davetler… Tutmayınca üstü çizileceklerin listesi gibi çok profesyonel bir tuzak kurdular. Kısmen de başarılı oldular. Yetkililere tavsiyem o maşayı bulmaları. Bana sorarlarsa tek söyleyeceğim o listeyi kim verdi ise operasyonun maşası odur. Veya bu operasyondan parti içinde kim faydalandı ise o da diyebiliriz.

Neyse gelelim İstanbul İl Başkanı üzerinden İYİ PARTİ’YE yapılmak istenen ikinci operasyona. İki tarafı var. Bir tarafta iddia sahibi İYİ Parti Milletvekili Ümit Özdağ. Diğer tarafta ise İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu.

Önce iddia sahibi Ümit ÖZDAĞ…

21. Yüzyıl Türkiye Enstitüsü Başkanlığı’nı yaptı. Zannedersem de kurucu Başkanı. Merak ettiklerime gelince. Bu Enstitünün kendisinden başka vizyona çıkacak başka bir elemanı yok mu? Üye sayısı ne kadar? Üyelerinden aidat toplanıyor mu? Enstitü giderlerini bugüne kadar nasıl karşıladılar? Yurt içi veya yurt dışından finansal destek aldılar mı? Aldılarsa ne kadar? Ne amaçla aldılar? Nereye harcadılar? Belgeleri var mı?

Buğra KAVUNCU’ya gelince…

Kendisini tanımam. FETÖ ile herhangi bir ilişkisi var mı yok mu onu da bilmem. İddia sahibinin sunacağı delillere ve belgelere bakmak lazım. Belgelerle kanıtlanan bir ilişkisi varsa elbette yargılanıp gerekli cezayı almalı. Sonuçta bu iş yargının işi…

Bu operasyonda beni ilgilendiren iki konu var…

Birincisi;

2008 ve 2009’lu yıllarda ülkenin en ünlü iş insanlarının ve şirketlerinin de yer aldığı bir kuruluşa üye olan bir insanın sırf bu derneğe üye olduğu için FETÖCÜLÜKLE suçlanması.

İkincisi ise;

Aynı yıllarda daha doğrusu 2000’li yılardan başlayıp 2015’e kadar FETÖŞLE boy boy resim çektiren, FETÖŞLE aynı masada yemek yiyen, FETÖŞÜN otellerinde parti toplantıları yapan, FETÖŞÜN bankalarına para yatıran, FETÖŞE her istediğini veren, FETÖŞÜN açılışlarına katılan, FETÖŞÜN okullarına çocuklarını gönderen ve FETÖŞÜ yurda davet eden, FETÖŞE ‘’Hoca Efendi, Nurlu Adam, İslam’ın Önderi…‘’ diye övgü dizen bazı AKEPELİLERİN hem sosyal medyadan hem yandaş medyadan İYİ PARTİ’ye FETÖ damgası vurma çalışmaları…

Aynaya bakmadan konuşan bazı kendini bilmezlere bir tavsiyede bulunayım. Google ve Youtube gibi arama motorlarına ‘’FETÖYE övgü dizen SİYASİLER’’ yazmaları. Yazsınlar ki görsünler yıllar önce kimin FETÖŞLE yan yana olduğunu.

Adalette SUÇUN ŞAHSİLİĞİ temel ilkesini unutarak veya yok sayarak  “… yok dayısı FETÖCÜ idi, yok babası FETÖCÜ idi, yok yeğeni şöyle idi, yok dedesi bilmem ne idi…’’ diye bel altından vurma ahlakında bulunanlarla soralım.

Kardeşleri, damatları, yeğenleri FETÖCÜLÜKTEN yargılanıp ceza alan eski yeni BELEDİYE BAŞKANLARINIZI, MİLLETVEKİLLERİNİZİ ve BAKANLARINIZI neden görmezden geliyorsunuz? Neden yakınları FETÖCÜ olan diğerlerini tartışmıyorsunuz?

Veya şöyle soralım…

Neden FETÖŞE her istediğini verenler tartışılmıyor? Neden FETÖŞLE boy boy resim çektiren milletvekilleri tartışılmıyor? Neden bitsin bu hasret diye FETÖŞÜ yurda davet eden siyasiler tartışılmıyor? Neden gazetecileri aracı olarak FETÖŞE gönderenler tartışılmıyor? Neden FETÖŞÜN olimpiyatları için hatıra parası bastıranlar tartışılmıyor?

Veya yargılanmıyorlar?

Bir çift lafımda kendini nimetten sanan bazı vekillere…

Hiç kimse kerameti kendinde aramasın. İYİ Parti’nin millet nezdinde karşılığının olması yani bugünkü konumunda olmasının ve son günlerde yapılan anketlerde % 15-17 arasında çıkmasının tek sebebi AKP karşıtlığıdır. Buna ERDOĞAN ve BAHÇELİ karşıtlığı da diyebiliriz. Siyasi varlığı ise sadece ve sadece MİLLET İTTİFAKININ içinde yer almasına bağlıdır.

Yazımızı kurulan ve kurdurulacak partilerle bitirelim;

Bana göre hepsi MİLLET İTTİFAKINA darbe vurmak için hazırlanan senaryonun bir parçası. Amaçlarını bir başka yazımızda daha detaylı yazarız. Sadece şunu söylemek isterim.

“Ben varsam parti var” zihniyetinde olan siyaset eskisi koltuk sevdalıları parti kursa kaç yazar. Millet artık gerçekleri görüyor…

Daha doğrusu kimin ne olduğunu çok iyi anladı…

Saygılarımla,

Sinan Ulusinan

27 Ekim 2020

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ramazan Beker
Ramazan Beker - 3 ay Önce

Başlığının altını dolduramadigin yazıyı neden yazarsın be arkadaş.

Sinan Ulusinan
Sinan Ulusinan @Ramazan Beker - 3 ay Önce

Benim kapasitem bu kadar. İyi de siz anlayamadığınız yazıya neden yorum yaparsınız?

Tevfik Ali
Tevfik Ali - 2 ay Önce

Ümit Özdağ son derece kapsamlı görüşe sahip, analitik düşünebilen ve nefsi davranmakla suclanamayacak kadar erdemli bir dava adamıdır. Ülkesinin aleyhine gördüğü her konuda eliyle, eliyle yapamazsa diliyle bu işe müdahale etmekten çekinmez. Ona koltuk sevdalısı imasında bulunmak son derece yanlis bir yorum olabilir ancak.