Ortak hareket edilmelidir

Futbolun başlama kararı çok sesli koroya döndü. Başlansa kabahat hiç başlanmasa tam kabahat. Peki birşeylere karar verip karşı yönlerden değişik fikirlerle nasıl yol alınacak şimdi onun değerlendirmeleri yapılıyor.

Aslında bakıldığında TFF’nin kaldığı yerden statüye devam kararı doğrudur. En önce oynanabilir kararlarını da Sağlık Bakanlığı ile Bilim Sağlık Kurulları vermeli. TFF ise bu kurallar dahilinde uygulayarak liglerin adaletli olarak oynanmasını sağlamalıdır.

Üçlü karar mercilerinin fikir birliğinde güvenli olarak maçlara başlanmasına ön açılmalı. Salgının seyrine göre de değişik kararlar çıkabilir. İlla oynanacak diye de bir kural yoktur. Çünkü insan sağlığı önemlidir. Yeter ki sağlık kurullarından güzel haberler gelsin.

Şuan üçlü olan kurulların kararları önemlidir. Bunlar sağlanırsa o zaman çatlar seslerde ortadan kalkar. Alınan kararların maddeleri kulüpleri bildirerek düzenli çalışmalar güvenli şekilde başlamış olur.

İşin en hayret verici durumu ise üst makamların TFF ile fikir birliğinde olmamasıdır. Açıklamalardan anladığımız budur. Ortak fikirlerde birleşmek futbolun devamı olur.

Kötü gidiş devam eder mi endişeleri var. Kulüplerden virüs sesleri gelince korkuları oda yanında getirdi.  Son günlerde Sağlık Bakanlığından düşüş haberleriyse sevindirici oluyor. TFF’nin de maçları da belirlenen tarihlerde oynatma fikri de anormal düşünce değildi. Son gelen kararlarla ligimizin oynama tarihi değişti.

Zorunlu ara kulüpler açısından iyi kararlar alma zamanı olarak bulunmaz fırsat olarak görülüyor. Daha evvel yapılan yanlışlardan ders çıkarılarak köklü Sakaryaspor planları ele alınmalıdır. Altyapılara eskisi gibi değer verilmeli. Spor şehri tanınan Sakaryaspor özüne döndüğünde tekrar Türk futboluna yıldızlar kazandıracağına inanılmalıdır.

YORUM EKLE