Osmanlı ve Atatürk

Atatürk düşmanlığı aslında Türk düşmanlığıdır. Atatürk ve Atatürkçülük, bağımsızlık, özgürlük, egemenlik, insanlık, barış, demokrasi, çağdaşlık, aydınlanma, adalet, namus ve onur demektir. Atatürkçü olmak, en başta insan olmak, adam olmak, yurtsever olmak Milliyetçi olmaktır.

‘Ne mutlu Türkiye vatandaşıyım diyene’ gibi bir laf cambazlığıyla siyasi yatırım peşinde koşanlar var. Atatürk’ü dinsizlikle suçlayanlar, siyasi manevraya geçmeleri gerektiğinde laiklik ilkesini ‘dinsizlik’ olarak bile gösterebiliyorlar. Damarlarında Türk kanının damlası olmayanlar bir yolunu bulup Atatürk’ü karalamayı yıllardır sürdürürler. Atatürk düşmanlığı aslında Türk düşmanlığıdır.

Son günlerde Atatürk düşmanlığı hortladı. Ömrünü cephelerde geçiren ve bu millete bir vatan bırakan Atatürk’e her fırsatta hakaret edenler,  Atatürk’e söven zibidiler,  sözde Atatürkçüler sözde milliyetçiler, sözde cumhuriyetçiler, sözde Kemalistler,  din tacirleri,  halkın gözünün içine baka baka yalan söyleyen siyasetçilersorgusuz  sualsiz  biatçılar,  Harun olmak için gelip Karun olanlar, günümüzün Firavunları günümüzün Ebu Cehilleri kendisini düşman tecavüzünden kurtaran ve kendisine vatan bırakan atasına söven devşirmeler. Osmanlı torunuyum” diye övüne övüne dolaşan zibidiler, şu yazdıklarımı iyi okuyun, Hem de bir değil birkaç defa okuyun. Sonra da  olmayan beyninizin sağ lobuna Osmanlı’yı, sol lobuna da Atatürk’ü yerleştirin. Eğer okur, akıl ederseniz  bu millete kimin iyilik ve hizmet ettiğini anlarsınız.

Osmanlı'nın bir hanedan olduğunu, ırk’ının Türk olduğunu hiç bir zaman unutmayın eğer var ise beyninizin bir köşesine yazın.

Merzifonlu Kara Mustafa Paşa, Viyana yenilgisi sonrası kafası kesilerek padişaha gönderilen ve Edirne’de İbret Taşı’nda sergilenen kafanın sahibi olduğunu,

Çorlulu Ali Paşa, kafası İstanbul Beyazıt’ta, vücudu Midilli’de olduğunu,

Hezarpare (Bin parça) Ahmet Paşa, eti parça parça kesilerek öldürülen sonra da Sultanahmet’te asılan dedeniz olduğunu,

Damat Rüstem Paşa, rüşvetten karnı şişen, Osmanlı’da rüşvetin önünü açan devşirme, biti sayesinde bahtı açılan başka bir dedeniz olduğunu,

Karamani Mehmet Paşa, Fatih Sultan Mehmet’in sağ kolu kefere yeniçeriler ve yine devşirme paşaların oyunuyla kafasının kesilip günlerce İstanbul sokaklarında dolaştırıldığını.

Genç Osman, tecavüz edilerek ve kafası kesilerek öldürüldüğünü,

Üçüncü Selim’in hem de Harem’de kafasının ikiye bölünerek saatlerce can çekişerek öldürüldüğünü, biliyormusunuz.

Dedeleriniz Üçüncü Mehmet’in, 4. Mehmet’in, 4. Murat’ın, 1. Mustafa’nın, 3. Mustafa’nın, kaç tane şehzade öldürdüğünü hatta Kanuni Sultan Süleyman gibi kendi oğlunu bile gözünü kırpmadan öldürdüklerini biliyor musunuz.

Bursa'daki Yeşil Türbe’de  iki, üç yaşlarında ondokuz şehzadenin sandukalarının varlığını,

Sultan III. Murat'ın yirmibir eşi ve yüzyirmibir çocuğu olduğunu,

Hatta Üçüncü Osman, İkinci Süleyman, Deli İbrahim dedelerinizin nasıl padişah ve halife olduklarını,

Yüzlerce cariyeyi bir gecede kundağındaki bebeklerle denize atan padişah dedelerinizi,

Osmanlı'dan günümüze kalan Dolmabahçe Sarayı içinde altın kaplamanın otuziki ton olduğunu,

Çırağan Sarayı daha sonra Abdülhamid'in yaptırdığı Yıldız Sarayı ve devlet yıkılırken Vahdettin'in yaptırdığı Vahdettin Köşklerinin hikayelerini,

Çok Müslüman Abdülmecid'in Islahat Fermanı'nı ilan ederek gayrimüslimlere padişahlık hariç her göreve gelme hakkı tanıdığını,

II. Abdülhamid'den önceki V. Murat'ın kayıtlı mason olduğunu,

II. Abdülhamid'in 1878'de imzaladığı Berlin Antlaşmasında Arnavutluk hariç tüm balkanların elimizden çıktığını, 

Abdülhamid döneminde çıkartılar Muharrem kararnamesi ile Duyun-u Umumiye kurularak devletin Avrupalı alacaklı devletlere rehin bırakıldığını,

Yine çok müslüman II. Abdülhamid'in Karaköy'de zürefa (mutluluk) sokakta genelevini açtığını,

Tekirdağ'da rakı fabrikalarını 1892'de yahudi iki kardeşe Abdülhamid’in açtırdığını,

Basına sansür koyulup özgürlüklerin kısıtlandığını, son halife Abdülmecid'in çıplak kadın resimleri yapmasının  II. Abdülhamid'den öğrendiğini,

Biliyormusunuz……?

Sizin için varsa yoksa Abdülhamit  ki onu da doğru dürüst tanımıyorsunuz,  Han’ın amcası Abdülaziz’in bileklerini kestirip can çekişerek ölmesini seyreden katil dedeniz, Yalan üstüne yalan üreten imam dedelerinizi saymıyorum, Fitne yayan şeyhülislam dedelerinizi,  hırsız, arsız, namussuz paşaları, kapı ağalarını, saray düzenbazları dedelerinizi saymıyorum.

Daha çok  kadın koleksiyonu yapan dedelerinizi mi sayayım yoksa küplerle altınları, hanları, hamamları, sarayları olan paşa dedelerinizi mi? 

Dinsiz dediğiniz Atatürk'ün cuma hutbelerini, yüce meclisi Kuran okutarak açtırdığını, ordunun din eğitimi için kitap yazdığını, daha da önemlisi hepimizin okuduğu Kuran'ı Kerimi Elmalılı Hamdi Yazır'a tefsir ettirdiğini herhalde bilmiyorsunuzdur. 

Atatürk’e söven zibidiler, Siz bunlara göz yumacaksınız öyle mi? Siz bunların torunu olmakla övüneceksiniz,

Cumhuriyet sayesinde, köşe başlarını tutmuş, kendini bir halt sananlar, Siz  Atatürk’e yapılan hakaretleri alkışlayacaksınız biz susacağız öylemi ?

Siz Hunlar’ın,  Avarlar’ın,  Uygurlar’ın  Selçuklular’ın torunları değil sadece Osmanlı torunusunuz öyle mi? Alın size Osmanlı işte, Tepe tepe kullanın.

Tabii siz celladınızı da bilmezsiniz, Kara Ali derler ona, nice başlar kesti, feryatlar Topkapı Sarayı duvarlarından dalga dalga İstanbul’a ve Anadolu’ya yayılırdı.  Atatürk’e söven zibidiler, mahşerde sizi önce celladınız Kara Ali bekleyecek,  sonra da cehennem. (orasını Allah bilir)

İsmet İnönü bir gün Atatürk’e paşam “ azınlıklar kanunu” çıkartalım ,der

Atatürk: ‘’İsmet, ben ‘Ne Mutlu Türk’üm Diyene’ sözünü boş yere söylemedim. Kendini Türk hisseden herkes bu vatanın öz evladı. Ben hayatta olduğum sürece bu böyle bilinsin... Ve sakın azınlıklar ile ilgili bir kanun çıkarılmasın.’’

(Devletialiyanin geleceği için çalışan Padişah ve Paşaları minnetle anıyorum.)

Bayramınızı en samimi duygularımla kutlar ,  aileniz ve tüm sevdiklerinizle birlikte sağlıklı mutlu ömürler dilerim.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sinan Ulusinan
Sinan Ulusinan - 6 ay Önce

Kenancığım, mükemmel bir yazı. İleride bu konuda yazacağım yazılarda yazındaki bazı bilgilerden faydalanacağım. Şimdiden söyleyeyim. İyi Bayramlar...

Fethi Kurt
Fethi Kurt - 6 ay Önce

Kenan Kardesim yüreğine, bilegi ne saglik .MaşAllah.

Emre Koç
Emre Koç - 6 ay Önce

Biraz ağır olmuş. Atatürk düşmanları içinde bu yazdıklarını hak edenler var mutlaka. Onlar paralı askerlerdir, yeni çeriler gibi. Parayı veren için kılıcını, kalemini kullanır.

Semih_
Semih_ - 6 ay Önce

Yanlışlıkla beğendim onu bile geri alamadım. Sıkıntı ne hayırdır?

Remzi ŞEKER
Remzi ŞEKER - 6 ay Önce

TAŞIMA SUYLA DEĞİRMEN DÖNMEZ..!

HALİS GÜLER
HALİS GÜLER - 3 ay Önce

Kenan bey, keşke EMEĞE SAYGI olması hasebiyle yazının büyük kısmı Halis Güler'in ATATÜRK'E SÖVEN ZİBİDİLER yazısından alınmıştır deseydiniz doğrusu olurdu. Selamlar sevgiler.