Parti değiştirmenin normalleşmesi normal mi?

Parti değiştirmenin normalleşmesi normal mi?

2002 yılının başına kadar parti değiştirmeler ancak parti kapanmaları sonucu olursa normal karşılanırdı. Seçilme ümidi ile bir yere gidenler tamam da seçildikten sonra parti değiştiren ayıplanırdı.

2009 seçimleri öncesinde Kocaali Belediye Başkanı Zeynel Dal iktidar partisine geçmiş ve aday yapılmamıştı.

2014 seçimleri öncesinde ise MHP’den seçimi kazanan Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu ve Pamukova Belediye Başkanı Cevat Keser parti değiştirdi ve Sakarya genelinde gündem oldu. İki isim de 2014 seçimlerinde aday olmayı ve belediye başkanlıklarını sürdürmeyi başardı.

Ama 2019 seçimlerinde iki isimden biri iktidar partisinden aday olamadı diğeri aday olsa da başkan olmayı başaramadı.

2019 seçimi sonrasında Hendek’te Turgut Babaoğlu BBP’den, Pamukova’da da Güven Övün SP’den seçimi aldı. Babaoğlu geçen hafta MHP’ye geçti. Övün de önceki gün iktidar partisine…

Beklenen gelişmelerin haber değeri yoktur. Binlerce kişinin oyunu almış belediye başkanının parti değiştirmesinin normal karşılanmasını normal karşılayamıyorum. Acaba sorun bende mi?

Bizimki dururken mi?

Çifteler Belediyesi’ne ilişkin bir haber. 17 ocak tarihli. Haberde Adapazarı Şeker Fabrikası Genel Müdürü Hasan Çapraz ve Yönetim Kurulu Üyelerinin, Çifteler Belediye Başkanı Kadir Bıyık ile bir araya geldikleri ve ilçeye kurulması planlanan şeker fabrikası ile ilgili görüş alışverişinde bulundukları belirtiliyor.

Sakarya Şeker Fabrikası’nın geliştirilmesi dururken sıfırdan bir maliyetin altına girerek yeni fabrika kurmak tabi ki ticari bir yaklaşımdır da…

Biz gene de ilimizdeki şeker fabrikasının (ilimizdeki her fabrikanın) geliştirilmesinden yana tavır koyarız.

Enkaz devraldık

Bu hafta Cuma namazı öncesinde vaiz para konusundan bahsederken, “Biz ayda bir kez kendi camimiz için yardım talep edebiliyoruz. Biz yönetimi devraldığımızda camimizin 370 bin lira borcu vardı. Şimdi sayenizde 40 bin liraya indirdik. Hamdolsun. Önümüzdeki süreçte bu borcu sıfırlamayı düşünüyoruz” dedi.

Cami yönetiminde bile enkaz devraldık anlayışı var.

Gerisini siz düşünün…

Gaffar Okkan

Geride kalan hafta bu konuda bir anekdot aktarmıştım. Sürekli takip eden okurlarımız bilir.

Şehit cenazelerinde “Şehitler ölmez” diye slogan duyarsınız.

Bu ifadenin gerçek olduğunu gösteren isimdir Gaffar Okkan.

Dün mezarı başında dua edenlerin hepsi samimi olarak Okkan’ın yaptıklarına saygı duyan kişilerdir. Törene katılamadığı halde gönlü orada olan binlercesi de vardır hiç şüphesiz.

Abdurrahim Karakoç’un dediği gibi:

Beden ölür, çürür cana bakın siz

Kim kiminle yürür ona bakın siz

Bırakın dönsün dönme dolaplar

Hak’tan hakikatten yana olun siz.

YORUM EKLE