8. Cumhurbaşkanı Özal’ı andılar 

PERDE ARKASI'nda bugün: 8. Cumhurbaşkanı Özal’ı andılar - Davutoğlu İl Başkanlarıyla görüştü  - Özkoç’tan 23 Nisan paylaşımı  - Işıksu’dan teşekkür paylaşımı - Kılıçaslan seslendi  

8. Cumhurbaşkanı Özal’ı andılar 

8. Cumhurbaşkanı Özal’ı andılar 

17 Nisan 1993 yılında 5 ülkeyi kapsayan Türkistan gezisi sonrasında Ankara’da hayatını kaybeden Türkiye’nin 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın ölümünün üzerinden 27 yıl geçti. Sakarya’daki Yerel Yöneticiler ve Siyasi Partilerin İl Başkanları sosyal medya hesapları üzerinden paylaşımda bulunarak Turgut Özal’ın ölümünün 27. yılını andı

Davutoğlu İl Başkanlarıyla görüştü 

13 Aralık 2019 yılında eski Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında kurulan Gelecek Partisi Kovid-19 salgını nedeniyle il başkanları toplantısını videolu konferansla gerçekleştirdi. 
Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu başkanlığında gerçekleşen videolu konferansa Gelecek Partisi İl Başkanı Ender Serbes’de katıldı. Sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulunan Başkan Serbes, “Genel Başkanımız Sayın Ahmet Davutoğlu ve tüm Gelecek Partisi İl Başkanlarımız ile birlikte gündeme ve geleceğe yönelik çok verimli video konferans gerçekleştirdik” ifadelerini kullandı. 

Özkoç’tan 23 Nisan paylaşımı 

23 Nisan 1920, Türk milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi'nin açıldığı ve Türk halkının egemenliğini ilân ettiği tarihtir. Atatürk, 23 Nisan 1924'te '23 Nisan' gününün bayram olarak kutlanmasına karar vermiştir. Bu tarihten 5 yıl sonra 23 Nisan 1929'da Atatürk bu bayramı çocuklara armağan etmiştir ve 23 Nisan ilk defa 1929 yılında Çocuk Bayramı olarak da kutlanmaya başlanmıştır. Bu yıl 100. yılı kutlanacak olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Kovid-19 salgını nedeniyle evlerden kutlanacak. CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, “Sevgili çocuklar, bu yıl 23 Nisan’ı sağlıklı bir dünya dileğiyle, dünya barışına adıyoruz. Gelecek güzel günlere barış mesajlarınızı bırakın. Coşkuyla kutlayacağımız nice 23 Nisanlarda buluşacağız. Sizleri çok seviyorum” notunu düştü. 
 

Işıksu’dan teşekkür paylaşımı 

Dünya’da küresel salgın olarak ilan edilen kovid-19 tedbirleri kapsamında Sakarya İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun aldığı kararla şüpheli vakaların görüldüğü Ozanlar Mahallesi'nde bulunan Mete Sokak 2 Nisan'da karantina altına alınmıştı. Karantina sonrası sokağa girişi ve çıkışlar kapatılmıştı. Sokağın karantinaya alınmasının ardından karantina süresi olan 14 günlük süreç dün tamamlandı. Konuyla ilgili sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulunan Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, “Mete Sokağımızdaki karantina tedbiri 12.30'da kaldırılıyor. Kurallara uyan 62 ailemizin her ferdine, tüm ihtiyaçlarını gideren, ailelerimize gözü gibi bakan Adapazarı Vefa Destek Grubu'muza ve çalışkan mesai arkadaşlarımıza kalbi şükranlarımı sunuyorum. Dikkatli olmaya devam!” notunu düşerek emeği geçenlere teşekkür etti. 

Kılıçaslan seslendi  

Geçtiğimiz günlerde AKP ve MHP tarafından hazırlanan ve TBMM Genel Kurulu’nda yasalaşan Ceza İnfaz Düzenlemesi Kanunu’yla ilgili milletvekillerin sosyal medya hesabı üzerinden seslenen İyi Parti İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, “Bu kanun teklifine evet oyu veren milletvekilleri kadın dedikleri “kız çocuklarını” 14 yaşında evlendirsin, hepimiz utanıp özür dileyelim” dedi. 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER