Akar’dan Ankara dönüşü ziyaret 

PERDE ARKASI'nda bugün: Akar’dan Ankara dönüşü ziyaret  - Kırkpınarlıları makamına davet etti - Konuşmasını böyle tamamladı - Kılıçaslan bunları yazdı - Büyükelçi Dişli, eşiyle izledi

Akar’dan Ankara dönüşü ziyaret 

Akar’dan Ankara dönüşü ziyaret 
Geçtiğimiz hafta MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli başkanlığında MYK, Milletvekilleri ve İl Başkanları toplantısı Ankara’da büyük bir otelde gerçekleşti.
 İlimizden toplantıya katılanlar arasında MHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Muhammet Levent Bülbül başta olmak üzere MHP İl Başkanı Ahmet Ziya Akar ve Yönetim Kuruluda yer aldı. 
Ankara dönüşü MHP İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, İl Başkan Yardımcısı Ömür Açba ile birlikte teşkilatın emektarı Recai Cirit'in tedavi gördüğü Özel Bilge Hastanesi'ne giderek, oğlu Erdinç Cirit ve hastanede bekleyen dava arkadaşlarından bilgi aldı. 

Kırkpınarlıları makamına davet etti
Sapanca Kırkpınar’da yapılması planlanan ve 130 günden fazla süredir teleferik projesinin hayata geçirilmemesi eylem yapan vatandaşlar bu kez büyükşehir belediye meclisine katılım sağladı. Büyükşehir belediye meclisinde gündem dışı konuşma yapılmayınca teleferik eylemlerinden bir kadın söz hakkı alarak bir şey sormak istediğini söyleyince Başkan Yüce, toplantıdan sonra makama davet etti. Toplantı sonunda başkan Ekrem Yüce ile teleferik projesinin ne aşamada olunduğunu ve şu anda neler yapılacağına yönelik bilgi almak adına toplantıya katılım sağlandığı öğrenildi.

Konuşmasını böyle tamamladı
Önceki gün CHP için önemli bir kongre gerçekleşti. İl kongresi sonucuna etki verecek bu kongrede. Füsun Çetin, iki oy farkla başkan seçildi.
Dün seçim sonrası ortaya bir iddia atıldı. İddiaya göre sonuçlara itiraz etmek için, Fatma Kurtuluş ve ekibinin ilçe seçim kuruluna gittiği ileri sürüldü.
Bu iddiadan kısa bir süre sonra bilgilerin gerçek olmadığı öğrenildi.
Öte yandan Adapazarı İlçe Kongresinde konuşan Füsun Çetin, herkes tarafından bilinen bir slogan ile tamamladı.
Çetin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun “Her şey daha güzel olacak”  sloganını tekrarlayarak konuşmasını tamamladı.
 
Kılıçaslan bunları yazdı

TBMM 17 ve 19. Dönem ANAP Sakarya Milletvekilliği görevinde bulunan Merhum Mustafa Kılıçaslan’ın siyasetçi olan oğlu İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan sosyal medya hesabı Tweet’den yaptığı paylaşım ile  takipçilerini hüzünlendirdi.
Kılıçarslan, yaptığı paylaşımda, “Ben babasız büyüdüm. Davasına, ülküsüne, vatandaşına hizmet etmek adına çok sevdiği siyasetti hep ön planda olan. O sonradan çok pişman oldu ama belki de böylesiydi doğru olan. Ben babasız büyüdüm. Güzel adamdı benim babam. Ruhun şâd, mekanın cennet olsun BABAM” diye yazdı.

Büyükelçi Dişli, eşiyle izledi
Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı, Almanya'yı 3-0 yenerek bu yıl Japonya'nın başkenti Tokyo'da yapılacak Olimpiyat Oyunları'nda mücadele etme hakkı kazandı. Maçı Hollanda’nın Lahey Büyükelçisi Sakaryalı Şaban Dişli maçı izledi.
Filenin Sultanları’nın final maçını Sakaryalı olan Lahey Büyükelçisi Şaban Dişli eşi ile birlikte izleyenler arasındaydı.Dişli sosyal medyadan yaptığı paylaşımda; “Tebrikler; Finalde Almanya’yı 3-0 yenerek Olimpiyatlara gitmeye hak kazanan A Milli Kadın Voleybol Takımımızı canı gönülden kutluyorum. Bize bu mutluluğu canlı olarak yaşattığınız için bir kez daha teşekkür ediyorum. Nice yeni zaferlere... RoadtoTokyo” ifadelerine yer verdi.
‘Akıllara ilk kabak gelecek’
Dün Büyükşehir Belediyesi 2020 yılı ilk meclis toplantısı yapıldı. Yapılan meclis toplantısında Yüce, şehrin simgesi olacak çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Meclis toplantısında Bulvara kabak figürünün yapılacağını vurgulayan Başkan Yüce, “İçi takiben 8 metrelik olan bir Kabak Figürü yapmak istiyoruz. Böylelikle Sakarya’ya ilk girişte bir kabak şehri görmüş olacaktır. Kabak ve ayva üzerine yoğunluk vermek istedik. Sakarya deyince akla ilk kabak gelsin” diyerek proje ile ilgili açıklamada bulundu 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER