AKP'de ilçe başkanları diken üstünde! O haberin ardından...

PERDE ARKASI'nda bugün: AKP'de ilçe başkanları diken üstünde - Gelecek Partisi hız kazandı - Bayraktar, Hendek’e renk getirecek

AKP'de ilçe başkanları diken üstünde! O haberin ardından...

Başkanlar diken üstünde
AKP’de önümüzdeki ay başlayacak ilçe kongreleri öncesinde yeniden aday gösterilmeyeceği öğrenilen başkanlar adeta diken üstünde. 
Gazetemizde önceki gün yayınlanan haberin ardından ilçe başkanlarının milletvekillerini ve hatırı sayılır isimleri arayarak durumlarıyla ilgili bilgi almaya çalıştığı öğrenildi.
Bir kısım ilçe başkanlarının ise bugün ve yarın genel merkezdeki dostlarını ziyarete gitmek için hazırlık yaptırdıkları da gelen bilgiler arasında. 
AKP’lilerin Whatsapp ve Telegram gruplarında listeyle ilgili değerlendirmeler dün gün boyu da devam etti. İlçe başkanlarının kendi aralarında kurdukları grupta yaptıkları sohbetlerde de konu kalıp kalmayacaklarıydı. Bazı ilçe başkanları ise grup sohbetlerinde belediye başkanlarını eleştirirken, bazıları ise kendi yerlerinin sağlam olduğundan dem vurdu. 

Gelecek Partisi hız kazandı
Gelecek Partisi Seçim ve Hukuk İşleri Genel Başkan Yardımcısı Üstün’ün; partisinin il teşkilatlanmaları konusunda harekete hazır olduklarını ifade ettiği söyleniyor 
Genel Merkezde yapılan görev dağılımını tamamladıklarını belirten Üstün’ün kısa zamanda tüm ülke genelinden teşkilatlanmalarını tamamlayacaklarını söylediği ifade ediliyor. 
Öte yandan partinin il örgütlenmeleriyle ilgili kıstaslarda ortaya çıkmaya başladı.
Söylenenlere göre, parti yönetiminin 50 kişilik bir listeden oluşması bekleniyor. İlçelerde ise bu sayı 30. Yönetimlerin oluşmasının ardından kadın ve gençlik kolları devreye sokulacak.

Bayraktar, Hendek’e renk getirecek
CHP ilçe başkanlığına seçilen Nihat Bayraktar son günlerde oydukça yoğun bir gündemi vardı.
Seçildikten sonra ilçe protokolünü ve STK’ları ziyaret eden Bayraktar, diğer taraftan kendisine gelenleri de kabul ediyor.
Bayraktar’ın genç ve dinamik olmasının ilçeye parti olarak hareket getireceği ifade edilirken, önümüzdeki günlerde CHP İlçe Örgütünün, Hendek’te farklı çalışmalara imza atması bekleniyor.
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2020, 14:22
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER